مک یا پی سی و لپ تاپ قدیمی دارید؟ گوگل با خرید CloudReady قصد دارد به شما امکان نصب سیستم عامل کروم و استفاده از آنها را بدهد

0

شرکت Neverware اجازه می‌دهد پی‌سی‌ها و مک‌های قدیمی را با استفاده از سیستم‌عامل CloudReady به دستگاه‌های کروم‌بوک تبدیل کنید. در حالی‌که هدف اولیه این سیستم‌عامل، دستگاه‌های مدارس و اینترپرایس شرکتی بوده است ولی یک نسخه رایگان Home آن برای هر فردی در دسترس است.

اکنون، گوگل شرکت Neverware و CloudReady را با هدف ادغام آن‌ها در سیستم‌عامل کروم خریداری کرده است.

این خبر روز دوشنبه و بدون سروصدا توسط شرکت Neverware اعلام شد. گوگل سه سال پیش در مرحله Series B روی این محصول سرمایه‌گذاری کرده بود:

«ما خوشحالیم که اخبار بسیار مهیج را با شما به اشتراک بگذاریم. اکنون Neverware و CloudReady به طور رسمی بخشی از تیم گوگل و Chrome OS هستند. ما مشتاقانه منتظریم تا جزئیات بیشتری را با مشتریان خود در هفته‌ها و ماه‌های آینده به اشتراک بگذاریم.»

گوگل هم طی یک بیانیه، این خرید را تایید کرده است:

«ما تایید می‌کنیم تیم Neverware به تیم سیستم‌عامل کروم گوگل می‌پیوندند. ما همچنان از مشتریان آن‌ها با انتقال به فضای ابری پشتیبانی می‌کنیم. Neverware یک راه‌کار ارزشمند به نام CloudReady دارد که اجازه می‌دهد مشتریان به سرعت، بهره‌وری و قابل مدیریت بیشتر روی دستگاه‌های کروم دست پیدا کنند. به دنبال مشارکت گذشته ما در توسعه این راه کار، اکنون دنبال همکاری نزدیک‌تر با این تیم برای حمایت از مشتریان بیشتر در استقرار سیستم‌عامل کروم هستیم»

یک راه‌حل ایده‌آل برای سخت‌افزارهای قدیمی

سیستم‌عامل CloudReady بر مبنای کرومنیوم توسعه داده شده است. این سیستم‌عامل چیزی فراتر از یک مرورگر است؛ بلکه یک سیستم‌عامل کامل است که می‌تواند جایگزین پی‌سی‌های ویندوزی و مک روی سخت‌افزارهای قدیمی شود. این سیستم‌ها دیگر شامل به‌روزرسانی نمی‌شوند و گوگل از این طریق می‌خواهد آن‌ها را تحت حمایت سیستم‌عامل کروم قرار دهد.

این راه‌حل ایده‌آلی برای مدارس با رایانه‌های قدیمی است. گوگل می‌خواهد به طور رسمی این قابلیت را ارائه بدهد. شرکت Neverware در بخش FAQ اشاره می‌کند گوگل در طولانی‌مدت CloudReady را به یک پیشنهاد رسمی برای مشتریان تبدیل می‌کند و آن‌ها می‌توانند به طور یکپارچه سیستم‌عامل خود را ارتقا دهند.

به محض اینکه CloudReady به یک محصول گوگل تبدیل شود؛ به طور کامل در سیستم‌عامل کروم این شرکت ادغام می‌شود و مشتریان می‌توانند انتظار داشته باشند مکانیزم‌های انتشار آن با نسخه‌های رسمی سیستم‌عامل کروم تطابق داشته باشد.

Neverware می‌گوید در حال حاضر هیچ تغییری در نسخه رایگان Home ایجاد نمی‌شود و سیاست‌های پشتیبانی تغییری نخواهد کرد. همچنان CloudReady در دسترس خواهد بود و Neverware متعهد به پشتیبانی از آن‌ها است.

منبع 9to5google
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.