هکرهای روسی این بار تهدید کرده‌اند که تصاویر قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی سلبریتی‌ها را منتشر کنند

0

سلبریتی‌ها یکی زمانی مشتاق بودند که زیبایی خود را «طبیعی» جا بزنند. هر چند این سال‌ها با رواج و همه‌گیری جراحی‌های زیبایی اغراق شده دیگر حساسیت قبلی کم‌رنگ شده، اما باز هم کمتر کسی مشتاق است که مسئله دستکاری صورت یا اندامش بر سر زبان‌ها بیفتد!

به تازگی هکرهای روسی که به اطلاعات یک شرکت بزرگ جراحی زیبایی دست پیدا کرده‌اند، تهدید کرده‌اند که در صورت پرداخت نشدن باج مورد نظرشان، این تصاویر را منتشر کنند.

در میان کسانی که تهدید شده‌اند کری کاتونا و جویی اسکس قرار دارند. اطلاعاتی که سرفت شده متعلق به گروه موسوم به Hospital Group است که ۱۱ کلینیک زیبایی با مشتری‌هایی مشهور دارد.

نام گروه هکر روسی هم REvil است و ادعا کرده که ۹۰۰ گیگابایت از اطلاعات مشتری‌ها را به دست آورده است. همین گروه قبلا یک شرکت حقوقی مورد استفاده سلبریتی‌ها را هدف قرار داده بود. در میان مشاهیری که قبلا هدف قرار گرفته بودند نام مادونا، لیدی گاگا و حتی دونالد ترامپ قرار دیده می‌شود.

عمل‌های جراحی زیبایی انجام شده در کلینیک‌های قربانی طیف گسترد‌ای داشته‌اند: عمل جراحی کاهنده وزن، بزرگ کردن سینه و تصحیح ظاهر آن و عمل جراحی بینی.

مسئولان کلینیک‌ها این موضوع را تایید کرده‌اند و گفته‌اند که فعلا تصور نمی‌کنند که اطلاعات مالی مشاهیر هم هک شده باشد. به علاوه در بسیاری از تصاویر سرقت شده، صورت بیماران مشخص نیست.

شرکت امنیتی Emisoft  برآورد کرده که در سال ۲۰۲۰، هکرها ۱۸ میلیارد دلار باج دریافت کرده باشند!

در این میان گروه هکری REvil که Sodinokibi هم خوانده می‌شود یکی از سودآورترین گروه‌های هکری است.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.