وزارت امنیت داخلی امریکا رسما اعلام کرد هکرهای روسی سیستم انتخابات ۲۱ ایالت را در سال گذشته مورد هدف حمله سایبری قرار دادند

0

نزدیک به یک سال از انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا در سال ۲۰۱۶ می‌گذرد ولی هنوز درباره هک سیستم‌های انتخابات ابهام وجود دارد.

در تازه‌ترین خبر؛ وزارت امنیت داخلی امریکا اعلام کرد تقریبا نیمی از ایالات متحده در انتخابات ۲۰۱۶ مورد هدف هکرهای روسی قرار گرفته‌ است. این هکرها سعی کردند به درون سیستم‌های انتخاباتی ایالت‌ها نفوذ کنند.

به گزارش وزارت امنیت داخلی امریکا؛ بیشتر این هکرها موفق شدند سیستم‌های هدف را اسکن و نقاط ضعف و پروتکل‌های باز را شناسایی کنند. حتا در برخی از ایالت‌ها؛ هکرها تلاش کردند به درون سیستم رای‌گیری الکترونیکی نفوذ کنند که موفق نشده‌اند. ظاهرا هکرها تنها در بخش کوچکی از ایالت ایلینوی توانستند به درون سیستم رای‌گیری نفوذ کنند. هیچ‌یک از این تلاش‌های هکرهای روسی منجر به تغییر نتیجه انتخابات نشده است.

در این حمله سایبری؛ حداقل ۲۱ ایالت امریکا از جمله غالب ایالت‌های بزرگ و تاثیرگذار این کشور مورد هدف قرار گرفته‌اند و تایید کردند که تلاش‌هایی برای نفود به درون سیستم رای‌گیری الکترال آن‌ها صورت گرفته است. درباره چندین ایالت هم مانند فلوریدا، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویسکانسین نیز تردیدهایی وجود دارد. اتفاقا در این ایالت‌ها نتایج انتخابات با آن‌چه که پیش‌بینی می‌شد؛ بسیار متفاوت بود و انتقادهایی را به همراه داشت. تنها چندین ایالت مانند میشیگان، نوادا، نیوهمپشایر و کارولینای شمالی از تیررس اهداف هکری در امان بودند و هیچ‌گونه آثاری برای نفود هکرهای روسی مشاهده نشده است.

در همان زمان انتخابات، وزارت امنیت داخلی امریکا طی پیامی به مسئولان برگزاری انتخاب در ایالت ویسکانسین هشدار دادند که سیستم الکترونیکی انتخابات‌شان توسط هکرهای روسی و دولتی مورد هدف و نفوذ قرار گرفته است. این وزارت در ماه ژوئن تایید کرد که حداقل ۲۱ ایالت امریکا مورد هدف هکرهای روسی قرار گرفته‌اند ولی نامی از ایالت‌ها برده نشد تا کنون که به طور مشخص اعلام شده کدام ایالت‌ها مورد هدف و هک قرار گرفتند.

اعلام خبر هک سیستم انتخاباتی ۲۱ ایالت در امریکا موافقان و مخالفان زیادی داشت و برخی از نمایندگان مجلس سنای امریکا به شدت دنبال این موضوع بودند که این اطلاعات به طور عمومی منتشر نشود.

حالا باید دید واکنش مقامات روسیه در قبال این اتهام چیست چون وزارت امنیت داخلی امریکا اعتقاد دارد این هکرها از سوی دولت روسیه استخدام و سعی داشتند در پروسه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور نفوذ و دخالت کنند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.