آیا می‌دانستید که محبوب‌ترین سرویس پخش جاری موسیقی اسپاتیفای نیست؟

0

اگر از شما بپرسند که محبو‌ب‌ترین سرویس پخش جاری موسیقی، در میان کاربران «دنیا» چیست، چیزی که در وهله نخست ممکن است به ذهن شما برسد اسپاتیفای و بعد سرویس موسیقی اپل است. بعد از اینها تعداد کمتری از شما ممکن است پاندورا یا دیزر Deezer را بیاورید یا شاید سرویس پخش موسیقی آمازون.

گرچه همه اینها مشترک‌ها و علاقه‌مندن زیادی دارند، اما در واقع این یوتیوب است که با فاصله بسیار زیاد و با داشتن دو میلیارد کاربر فعال در ماه، در صدر نشسته است.

اسپاتیفای که مشترک ایرانی زیادی هم دارد در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد و در سال ۲۰۰۸ عملا رونمایی شد. در اسپاتیفای در حال حاضر ۶۰ میلیون قطعه موسیقی وجود دارد و مردم در آن ۴ میلیارد فهرست پخش موسیقی ایجاد کرده‌اند. به علاوه در اسپاتیفای می‌توانید ۱.۹ میلیون پادکست پیدا کنید.

اسپاتیفای در مارس سال ۲۰۱۱ توانست از مرز داشتن یک میلیون مشترک پولی در اروپا بگذرد و سپتامبر همان سال تعداد مشترکانش به دو میلیون نفر رسید.

در حال حاضر اسپاتیفای ۳۲۰ میلیون مشتری ماهانه دارد که ۱۴۴ میلیون نفر از آنها مشترک پولی هستند. این در حالی است که سرویس موسیقی اپل تا ژوئن سال ۲۰۲۰ حدود ۷۲ میلیون مشترک داشته است.

اما ۳۲۰ میلیون مشترک اسپاتیفای کجا و کاربرهای میلیاردی اپل کجا؟! تعداد زیادی از ویدئوهای محبوب یوتیوب موزیک -ویدئو هستند و اگر میزان تماشای هر یک از آنها را ببینید، می‌بینید که نجومی است.

یوتیوب کلا دومین سایت محبوب دنیا است و در واقع قسمت جستجوی داخلی یوتیوب دومین موتور جستجوی محبوب دنیا محسوب می‌شود که از طریق آن ۳۰ میلیون نفر روزانه دنبال ویدئوهای مورد نظر خود می‌گردند.

روزانه حدود یک میلیارد ویدئو در یوتیوب دیده می‌شود که این در واقع ۳۷ درصد کل ترافیک اینترنت دنیا است! در واقع کاربران موبایل دنیا به طور متوسط هر روز ۴۰ دقیقه ویدئوهای یوتیوب را می‌بینند.

چیز دیگری که باعث محبوب شدن یوتیوب شده این است که به صورت نیتیو و پیش‌فرض روی گوشی‌های اندرویدی وجود دارد. در سال بیش از یک میلیارد گوشی اندرویدی فروخته می‌شود. در صورتی که در تعداد اندکی از آنها اسپاتیفای به صورت پیش‌فرض نصب است.

البته به جز تماشای عمومی موزیک- ویدئوها در یوتیوب ما یک سرویس موسیقی یوتیوب هم داریم که از نوامبر ۲۰۱۵ بنا نهاده شد. در اینجا دیگر آمار یوتیوب چندان درخشان نیست. این سرویس فعلا ۳۰ میلیون مشترک پولی دارد. البته نصب به ۲۰ میلیون مشترک سال پیش، میزان پیشرفت عالی بوده؛ اما یوتیوب در این قسمت با سرویس پخش جاری موسیقی فاصله دارد.

هم یوتیوب، هم اساتیفای همیشه پیشنهاد غافلگیرکننده برای شنیدن/دیدن موسیقی یا موزیک-ویدئو به ما می‌دهند. هر یک به سکی خاطرات گذشته را به ما یادآوری می‌کنند و گاهی ما در آنها موسیقی‌هایی را که یک دهه یا بیشتر نشنیده‌ایم می‌توانیم دوباره بشنویم و با هنرمندان تازه آشنا شویم.


منبع androidauthority
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.