هواوی P50 پرو و ادامه صفحات نمایش آبشاری

0

چند وقتی است که گویا سامسونگ از ایده گوشی‌های موبایل با صفحات نمایش انحنادار، کاملا دلسرد شده است. چند سال پیش، یعنی در سال ۲۰۱۴ سامسونگ با گلکسی نوت اج غوغایی راه انداخت و صفحه نمایش انحنادار را معرفی کرد.

همان زمان من شک داشتم، چنین چیزی به جز زیبایی در برخورد اولیه، یک چیزی کاربردی از آب دربیاید. همین طور هم شده و سامسونگ الان کاملا روی گوشی‌های تاشوی خود متمرکز شده و در گوشی‌های دیگر ترجیح می‌دهد همان صفحات مسطح عادی را داشته باشد.

به رونمایی از S21 نزدیکیم، گرچه دیگر تقریبا همه مشخصات آن را می‌دانیم. اما زمان رونمایی از P50  پروی هواوی هم خیلی از S21  دور نیست.

جالب است که هواوی همچنان از صفحات نمایش انحنادار خوشش می‌آید. البته این شرکت این ایده را کمی رادیکال کرده و در گوشی‌های خود صفحات انحنادار را با زاویه تند و تیزتری استفاده کرد و اسمش را صفحه نمایش آبشاری گذاشت. با این صفحات نمایش آبشاری گویی که یک وجه و سطح کناری باریک به گوشی اضافه شده باشد.

به نظر من ایده بدی نیست. منتها مشکل اصلی کاربردی کردن این وجه‌های طرفی نمایش است که در این امر هواوی چندان موفق نبوده. کاربران همچنان ترجیح می‌دهند با کنترل‌های مکانیکی کم و زیاد کردن صدا یا خاموش و روشن کردن کار کنند. اما اگر بشود واقعا کاری کرد که این وجوه تبدیل به کنترل‌های پیشرفته کارا برای اعمال مختلف شوند، این ایده به اوج تکامل خواهد رسید.

در P50 پرو هم آنچنان که @OnLeaks درز داده است، از همین صفحات آبشاری استفاده خواهد شد.

از سوی دیگر در قسمت دوربین سلفی تنها یک حفره پیشبینی شده است و علاقه‌مندان پیگیری عکس‌های سلفی ممکن است از یگانه بودن لنز P50 پرو خوششان نیاید.

گوشی‌های هواوی می‌توانستند به پرچم‌دارهای هیجان‌انگیزی تبدیل شوند. اما تحریم‌های گسترده سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، آب سردی بود بر آتش هواوی. توزیع جهانی گوشی‌های هواوی در پی این تحریم‌ها محدود شده و مردم بیشتر ترجیح می‌دهند که گوشی‌ای خارج از حرف و حدیث تحت سیستم عامل اندروید داشته باشند و دل به آلترناتیو چینی نبدند.

در عکس شاخص رندر گوشی P50 پرو را بر اساس اطلاعات درزکرده می‌بینید.

منبع slashgear
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.