اوپو گوشی نوآورانه‌ای با صفحه‌نمایش آبشاری و لبه‌های با انحنای بیشتر از گوشی‌های کنونی روزانه بازار خواهد کرد

0

ظاهرا شرکت اوپو به نوآوری دیگری در ساخت اسمارت‌فون‌ها دست زده است. این شرکت تصاویری از یک گوشی جدید با طراحی خاص صفحه‌نمایش نه نام «Waterfall Screen» منتشر کرده است.

در حالی‌که شرکت اوپو با عرضه اسمارت‌فون‌هایی مانند Find X که لبه‌های منحنی دارند؛ پیش‌تر سراغ ساخت صفحه‌نمایش‌های خمیده رفته بود ولی اکنون نمایشگر آبشاری این شرکت یک سطح بعدی از نمایشگرهای خمیده است که پنل نمایشگر تا لبه‌های خمیده کشیده شده‌اند.

لبه‌های کناری صفحه‌نمایش آبشاری گوشی اوپو ۸۸ درجه خمیدگی دارند و دکمه‌های کناری آن‌ها حذف شده است. لبه‌های بالا و پایین این نمایشگر بسیار نازک هستند و می‌توان گفت تقریبا شاهد یک گوشی با نسبت نمایشگر به بدنه ۱۰۰ درصد هستیم.

بنابراین، با یک گوشی غیرعادی روبرو هستیم که حداقل تا کنون از سوی هیچ شرکتی به نمایش درنیامده است. هنوز مشخص نیست این گوشی با چنین نسبت صفحه‌نمایشی دقیقا چه کاربردهایی خواهد داشت.

نوآوری دیگری از اوپو

مثلا، آیا لبه‌های خمیده صفحه‌نمایش هم نسبت به لمس حساس هستند یا خیر. همین‌طور اوپو برای ورودی‌های تصادفی چه راه‌کاری دارد؟ مثلا، هنگامی که افراد گوشی را در دست گرفتند بدون اینکه کاری با آن داشته باشند؛ ناخودآگاه صفحه‌نمایش را لمس خواهند کرد.

اولین بار، عکس‌های این نمایشگر جدید را «برایان شن»، نایب رئیس شرکت اوپو در پروفایل شخصی خودش در ویبو به نمایش گذاشت. ظاهرا خبرنگاران و بلاگرهایی هم موفق به آزمایش از نزدیک این گوشی شدند و تصاویر یا ویدیوهای خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

این خبرنگاران در پست‌های خود اذعان کردند طراحی صفحه‌نمایش Waterfall Screen اوپو تجربه بصری فراگیر و زیبایی برای کاربران در پی خواهد داشت و یک راه‌کار جدید در اسمارت‌فون‌ها است.

هنوز تصاویر کاملی از این اسمارت‌فون با نمایشگر آبشاری منتشر نشده است. اوپو می‌خواهد این گوشی را سال بعد عرضه کند و احتمالا یک نوآوری دیگر از سوی این شرکت خواهد بود.

شرکت اوپو در طراحی اسمارت‌فون‌های خاص و به‌کارگیری نوآوری در آن‌ها مشهور است. اولین بار این شرکت ناچ جهنده و دوربین سلفی پاپ‌اپ را با گوشی Find X معرفی کرد که اکنون شاهد هستیم در اسمارت‌فون‌های پرچم‌داری استفاده می‌شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.