بعد از تونل فرار ال چاپوی مکزیکی، تونل‌زن مکزیکی دیگری خبرساز شد -تونلی که به خانه معشوقه راه پیدا می‌کرد!

0

ژوئیه سال ۲۰۱۵ اتفاقی باورنکردنی رخ داد. قاچاقچی بزرگ مواد مخدر مکزیک-ال چاپو- در این روز توانست از یک زندان امنیتی بگریزد. چطور؟

از طریق یک تونل.

این تونل البته همان طور که به احتمال زیاد می‌دانید به سبک فیلم‌های قدیمی فرار از زندان توسط خود زندانی‌ها و با امکانات اولیه و با ترس و لرز حفر نشده بود. در واقع جناب ال چاپو خیلی شیک ۲.۵ میلیون دلار پرداخت کرده بود. ۱.۵ کیلومتر آن سوتر یک تکه زمین خریده شده بود و در آن به بهانه ساخت یک داروخانه، یک ساختمان نیمه‌تمام درست شده بود و بعد مدت زیادی گروهی از کارگران در آن مشغول حفر یک تونل مدرن شدند. این تونل ۱.۵ کیلومتر درازا، ۱۷۰ سانتیمتر ارتفاع و ۸۰ سانتیمتر عرض داشت و برای خودش سیستم تهویه و روشنایی داشت. یعنی اصلا آن را با تونل‌های فرار از زندان تنگ و باریک و خوف‌انگیز مقایسه نکنید.

اما کلا مکزیکی‌ها مهارت زیادی در حفاری تونل و به این هنر آراسته هستند.

نمونه‌اش خبر عجیبی است که به تازگی منتشر شده. قضیه از این قرار است که مردی مکزیکی با یک زن شوهردار رابطه‌ای به هم زده بود.

این مرد آلبرتو نام دارد و یک بنا است. برای راحتی کار و رفت و آمد بی‌درسر، او یک تونل طویل از خانه خودش به خانه معشوقه حفر کرد که از زیر چند خیابان می‌گذشت!

به سبک سریال‌های ارزان‌قیمت آمریکای جنوبی، همان اتفاق قابل پیشبینی رخ داد. شوهر سرزده رسید، آلبرتو هم از طریق وروردی تونل که زیر تحت بود فرار کرد.

شوهر مدتی دنبال مرد متجاوز که پیدایش نبود گشت تا اینکه تونل را پیدا کرد.

وقتی از داخل خانه سردرآورد، آلبرتو به او التماس کرد که ساکت باشد چون همسرش اتاق کناری است و نمی‌خواهد متوجه داستان رابطه‌اش شود. این درخواست، شوهر خیانت‌دیده را بیشتر عصبی کرد و منجر به درگیری دو مرد و ورود پلیس شد.

عکس‌هایی از این تونل در شبکه‌های اجتماعی هم‌اینک دست به دست می‌شوند!

البته همه پروژه‌های تونل‌زنی مکزیکی‌ها موفقیت‌آمیز نبوده. چند وقت پیش هم مکزیکی دیگر به نام سزار آرنولدو گومز ۵۰ ساله که به شدت از اینکه یارش از آن مرد دیگری شده بود، احساس حسادت می‌کرد، تصمیم گرفت که تونلی به خانه یار حفر کند. اما در این تونل به مدت ۲۴ ساعت گیر کرد. اگر زنی در آن حوالی به تصادف متوجه سر و صدا نمی‌شد، شاید او در همین تونل زنده‌ به گور می‌شد!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.