چگونه در سافاری صفحات وب را برای مطالعه آفلاین در آینده به طور خودکار ذخیره کنیم؟

برای زمان‌هایی که اینترنت ندارید؛ چیزی برای مطالعه داشته باشید

0

وقتی به اتصال اینترنت پرسرعتی دسترسی ندارید؛ به چیزی برای خواندن نیاز دارید؟

در مرورگر سافاری می‌توانید مقالات وبی که علاقه‌مند به خواندش هستید را به طور خودکار روی آیفون، آیپد و مک ذخیره کنید تا بتوانید در هر زمان و مکانی دوباره به آن‌ها مراجعه کرده و آن‌ها را آفلاین بخوابید.

این ترفند یک روش مطمئن برای اطمینان از خواندن مقالات جالب و از دست ندادن آن‌ها در آینده است. شما می‌توانید این صفحات وب را به صورت محلی ذخیره کنید تا بدون نیاز به وای‌فای یا دیتا، در هر زمان به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

شما می‌توانید به طور دستی مقالات وب را به فهرست خواندنی‌های آفلاین خود ذخیره کنید ولی برای اینکه فراموش نکنید تا یک مقاله ذخیره شود؛ می‌توانید این کار را به عهده مرورگر سافاری بگذارید. این مرورگر به طور خودکار مقالات وب را به فهرست خود اضافه می‌کند. این ترفند روی macOS هم قابل اجرا است؛ اگرچه آنجا چندان مفید نیست.

چگونه مقالات را برای مطالعه آفلاین ذخیره کنیم؟

به طور ساده مراحل زیر را در iOS و iPadOS دنبال کنید:

۱- اپلیکیشن Settings را اجرا کنید.

۲- وارد برگه Safari شوید.

۳- صفحه را به سوی پایین اسکرول کنید تا گزینه Reading List را ببینید. بعد تیک فعال شدن گزینه Automatically Save Offline را بزنید.

در سیستم‌عامل macOS باید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- مرورگر سافاری را باز کنید.

۲- روی Safari در نوار منوها کلیک کنید و بعد گزینه Preferences را بزنید.

۳- روی برگه Advanced کلیک کنید.

۴- گزینه Save articles for offline reading automatically را فعال کنید.

اکنون می‌توانید هر زمان که دوست داشتید به فهرست مقالات ذخیره شده در سافاری مراجعه کرده و آن‌ها را باز کنید. برای دسترسی به این صفحات نیازی به وای‌فای یا اینترنت دیتا ندارید.

فقط این نکته را رعایت کنید که باید پیش از ذخیره شدن مقالات در این فهرست، باید مقداری زمان اختصاص دهید تا مقاله به طور کامل بارگیری شده و روی سافاری لود شود.

منبع cultofmac

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.