اگر مدتی زیادی است که با همان آیفون قدیمی خود سر می‌کنید، باید بگویم که این مدل‌ها به‌روزرسانی iOS 15 را دریافت نمی‌کنند

0

به خاطر شرایط خاص اقتصادی، بسیاری از کاربران ایرانی آی‌فون، شاید سه چهار سالی می‌شود که گوشی جدید تهیه نکرده‌اند.

خب، تا مدت زیادی واقعا همان گوشی‌های قدیمی پرچم‌دار پاسخ می‌دهند و ما حس می‌کنیم که به بهانه سختی شرایط اقتصادی هم که شده، هزینه بیهوده نکرده‌ایم.

اما از یک جایی به بعد، واقعا نمی‌شود با گوشی‌های قدیمی سابقا پرچم‌دار هم گذران زندگی کرد‍!

چرا؟

– چون انواع مشکلات سخت‌افزاری ممکن است برایشان پیش آمده باشد. که بدیهی‌ترین آنها کاهش ظرفیت شارژ باتری است. معمولا وقتی گوشی آی‌فون شما از ۵۰۰ سیکل شارژ کامل بگذرد، ظرفیتش به زیر ۸۰ درصد کاهش می‌یابد و این داستان ادامه پیدا می‌کند تا اینکه مجبور می‌شوید هر چند ساعت گوشی را شارژ کنید یا همیشه پاوربانک همراه داشته باشید.

-شکستگی و ترک صفحه نمایش و ضایعات بدنه در اثر سقوطهای ناگزیر

-گرچه معمولا آپدیت‌های سخت‌افزاری یک ساله آی‌فون ناچیز هستند و به چشم نمی‌آیند، اما مجموع آنها در عرض ۴ سال به هر حال، چیز قابل توجهی می‌شوند.

و بالاخره می‌رسیم به خبر اصلی امروز:

گرچه اپل معمولا سال‌ها از گوشی‌های قدیمی خود هم پشتیبانی می‌کند، اما به هر حال زمانی می‌رسد که گوشی‌های قدیمی را از دریافت آپدیت‌های iOS جدید محروم می‌کند و شاید هم دیگر چاره‌ای برای اپل باقی نمی‌ماند و سخت‌افزار قدیمی‌اش یارای دریافت به‌روزرسانی جدید را ندارد.

بر اساس شنیده‌هایی که سایت iPhoneSoft منتشر کرده، آی‌فون ۶S، ۶ پلاس و آی‌فون SE نسل اول، به‌روزرسانی iOS 15 را دریافت نخواهند کرد. این اطلاعات را یک توسعه‌دهنده در قسمت اپلیکیشن مپ اپل درز داده است.

گویا برای iOS جدید، مینیمم سخت‌افزار مورد نیاز داشتن تراشه A10 است و تراشه A9 دیگر پاسخگو نیست. A9 مثلا دیگر نمی‌تواند به کاربر ویژگی‌های واقعیت افزوده بدهد و به همین علت دیگر اپل از خیر به‌روزرسانی نسل‌های قدیمی آی‌فون خواهد گذشت.

البته هنوز هم آی‌فون‌های ۶ و ۶ پلاس iOS 14 را می‌گیرند، اما متاسفیم دیگر این آخرین به‌روزرسانی عمده آنها خواهد بود.

دیگر آی‌دیوایس‌هایی که وضعیت مشابه دارند، «احتمالا» شامل اینها هستند:

iPad mini 4, the iPad Air 2, و iPad 5


منبع idropnews
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.