فیلم‌ها و گیم‌های درباره جنگ سرد

0

شکار اکتبر سرخ

The Hunt for Red October

کارگردان: جان مک تیرنان

این فیلم که بر اساس یکی از داستانهای مشهور تام کلنسی ساخته شده، داستان فرار اکتبرسرخ، پیشرفته‌ترین زیردریایی شوروی و پناهندگی آن به آمریکا در ۱۹۸۴ را روایت می‌کند. زیردریایی اکتبرسرخ در حقیقت جزو زیردریایی‌های کلاس تایفون شوروی بود که توان پنهان ماندن از دید سونار را داشت و جزو بزرگ‌ترین زیردریایی‌های اتمی جهان به شمار می‌رفت.

جزر و مد سرخ

Crimson Tide

کارگردان: تونی اسکات

این فیلم روایتی از تصمیم عجولانه کاپیتان یک زیردریایی اتمی برای شلیک موشکی هسته‌ای در سالهای نخستین پس از فروپاشی شوروی را نمایش می‌دهد؛ جایی که زیردریایی یواس اس آلاباما دستور ناقصی برای آماده باش پرتاب یک موشک اتمی دریافت کرده اما به علت قطع سیستم ارتباطی کسی نمی‌داند باید موشکی به سوی هدف شلیک شود یا خیر.

تعمیرکار خیاط سرباز جاسوس

Tinker Tailor Soldier Spy

کارگردان: توماس آلفردسون

فیلم روایت پیچیدهای از شناسایی جاسوسی در قلب سرویس اطلاعاتی انگلیس در هیاهوی جنگ سرددر ۱۹۷۳ است؛ جایی که یک مامور در مرز بازنشستگی MI6 دست به کار می‌شود تا شخصی را که منبع درز اطلاعات از سازمان اطلاعاتی بوده پیداکنده آلفردسون در این فیلم روایت خاصی از سالهای سردو پر از نگرانی جنگ سرد در اروپای غربی را به نمایش گذاشته است که البته هنگام تماشای آن باید اندکی تحمل پیشه کنید


بازیهایی درباره جنگ سرد

metal gear Solid

بیتردید سری متال گیر سولید هیدئو کوجیما یکی از متاثرترین‌ترین بازیهای کامپیوتری نسبت به وقایع جنگ سرد است؛ جایی که سوپرسربازهای شبیه‌سازی شده به دنبال در اختیار گرفتن سیستمی برای پرتاب موشکهای اتمی موسوم به متال گیر هستند که می‌تواند بالانس قدرت را در دنیا به هم بریزد. از میان این سری، Snake Eater MGS3 و Peace Walker دقیقا در سال‌های جنگ سردرخ می‌دهند.

world in Conflict

واقعی‌ترین تعریف از وقوع یک جنگ جهانی در اواخر سال‌های جنگ سرد را می‌توان در این بازی استراتژی مشاهده کرد. بازی داستان یک حمله تمام عیار اتحاد ورشورا روایت می‌کند که البته روایت داستانی آن از هر دو سو قابل پیگیری است. استراتژی و تسلیحات واقعی بازی به باورپذیرتر شدن آن کمک شایانی کرده است.

Red alert

آژیر قرمز بیتردید مشهورترین زیرعنوان بازی‌هایC& C است که یک داستان تخیلی را از تهاجم شوروی روایت می‌کند. این بازی پر از المان‌های تخیلی است که البته جذابیت بازی را بالا برده‌اند. هر سه نسخه این بازی داستان کاملا مستقلی دارند که نسخه سوم آن را EA در سال ۲۰۰۹ روانه بازار کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.