دیوید اتنبورو اپلیکیشن واقعیت افزوده‌ای ارائه کرد که جانداران میلیون‌ها سال پیش را به خانه شما می‌آورد!

0

مستندهای سیاره زمین و زندگی، باعث شد که دیگر کمتر کسی باقی بماند که دیوید اتنبورو را نشناسد. او با آن صدای زیبا و پخته خود، به هر مستندی اعتبار می‌دهد و خوشبختانه در این سال‌ها او از اعتبار خود به خوبی استفاده کرده است.

اما به تازگی به عنوان یک افزونه و مکمل بر مستند سال ۲۰۱۴ او با نام Natural History Museum Alive یک اپلیکیشن iOS ارائه شده که از واقعیت افزوده استفاده می‌کند.

شما با کمک این افزونه می‌توانید تعدادی از جانداران پیشاتاریخی را در اتاق نشیمن خود ببیند. به سبک بیشتر اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده کافی است که دوربین گوشی را به سمت سطحی صاف در اتاق بگیرید تا اپلیکیشن یک جاندار را جلوی چشمتان بازسازی کند و بتوانید از دریچه گوشی خود آمیزه‌ای واقع‌نما از اتاق و آن موجود را ببینید و می‌توانید با پینچ کردن روی صفحه نمایش جاندار را از نمای نزدیک ببینید.

نسخه کنونی اپلیکیشن البته فقط ۳ جاندار ماقبل تاریخ را زنده می‌کند:

چاقودندان یا اسمایلودون  Smilodon که در فرهنگ عامه به غلط ببر دندان‌خنجری خوانده می‌شود، یک سرده منقرض‌شده و پیشاتاریخی از خانواده گربه‌ایان و زیرخانواده دندان‌خنجری‌ها می‌باشد.

دیمورفودون Dimorphodon یک گونه از پتروسورها که در دورهٔ ژوراسیک می‌زیستند که توسط ریچارد اوون در سال ۱۸۵۹ نام‌گذاری‌شده و به معنای دندان دو شکلی است.

اوپابینیا که یک بندپای کوچک رنگی از عصر پالئوزوئیک بوده است.

شما می‌توانید این جانداران را در جلوی خود به حرکت وادارید و با تپ کردن روی آنها اطلاعاتی در مورد آنها به صورت متن و همچنین با صدای دیوید اتنبورو کسب کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.