شاید آیفون ۱۳ اولین گوشی اپل با صفحه‌نمایش همیشه روشن باشد

ارتقاهایی در دوربین و پردازنده و فضای ذخیره‌سازی آیفون‌های آینده

0

براساس گزارش‌های تایید نشده، سری گوشی‌های آیفون ۱۳ با ویژگی صفحه‌نمایش همیشه روشن (always-on screen) عرضه می‌شوند.

به علاوه، ظاهرا در آیفون‌های آینده شاهد برخی ارتقاها و ترفندهای جدید در دوربین و از جمله در حالت پرتره (Portrait Mode) برای ویدیو هستیم. همین‌طور، شاید شاهد گوشی‌هایی سریع‌تر از مدل‌های ۲۰۲۰ باشیم.

این شایعات توسط کاربری یوتیوب Max Weinbach که دارای شهرت نسبتا قابل اعتمادی درباره پیش‌بینی‌های محصولات آینده اپل است؛ مطرح شده است.

براساس گزارش او، آیفون‌های ۲۰۲۱ با نمایشگر همیشه روشن وارد بازار می‌شوند؛ به این معنی که همیشه اطلاعات ساعت و باتری روی صفحه‌نمایش ظاهر خواهند شد و اعلان‌ها نیز به طور موقت نمایشگر را روشن می‌کنند.

اولین محصول اپل با صفحه‌نمایش روشن، اپل واچ سری ۵ در سال ۲۰۱۹ بود. اگر آیفون ۱۳ با صفحه‌نمایش همیشه روشن عرضه شود؛ اولین دستگاه iOS با این ویژگی است ولی گوشی‌ها و محصولات اندرویدی زیادی مبتنی بر آن عرضه شده است.

دیگر تازه‌های آیفون ۱۳

به جز قابلیت صفحه‌نمایش همیشه روشن در آیفون ۱۳، کاربر Weinbach گزارش داده دوربین‌های این گوشی‌ها دارای ویژگی‌ها و ترفندهای جدیدی هستند؛ از جمله امکان عکاسی با کیفیت از ماه و ستاره‌ها را می‌دهند. ویژگی فوق‌العاده‌ای که اکنون تقریبا در هیچ گوشی نیست و فقط متخصص‌های نجوم می‌توانند با تجهیزات ویژه این کار را انجام دهند.

از دیگر ویژگی‌های جدید دوربین آیفون ۱۳، افزوده شدن حالت پرتره برای ویدئو است که افکت بوکه را به صورت پیشرفته‌تری در عکس پیاده‌سازی می‌کند. کاربران آیفون سال‌ها است درخواست این قابلیت را دارند تا بتوانند در ویدیوهای خود روی سوژه زوم کرده و پس‌زمینه را تار کنند.

وینباخ مدعی است آیفون‌های ۲۰۲۱ دارای آهن‌رباهای قوی‌تری برای قابلیت MagSafe است. ظاهرا هنوز نسخه اول شارژ بی‌سیم هنوز به طور کامل آماده نشده است تا اپل آن را عرضه کند.

بسیاری از منابع پیرامون اپل تایید کردند امسال هم شاهد معرفی ۴ مدل آیفون با همان سبک و اندازه مدل‌های ۲۰۲۰ خواهیم بود. نصب یک تراشه سریع‌تر به نام A15 نیز در برخی شایعات و منابع آمده است. همین‌طور، برخی منابع گفتند مدل‌های پرو آیفون ۱۳ دارای فضاهای ذخیره‌سازی بیشتری هستند. شایعه اسکنر اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش را هم قبلا ذکر کردیم.

منبع cultofmac
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.