گزارش‌ها می‌گویند اپل Touch ID را به آیفون‌های جدید امسال برمی‌گرداند

اپل سال‌ها است روی اسکنرهای اثر انگشت یکپارچه با صفحه‌نمایش کار می‌کند

0

براساس گزارش جدید بلومبرگ، نسل بعدی آیفون‌های اپل می‌توانند دارای یک سنسور اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش باشند.

فعلا هیچ‌چیزی قطعی نیست ولی این گزارش نشان می‌دهد ویژگی اثر انگشت یکپارچه با صفحه‌نمایش می‌تواند مشابه فناوری Face ID یا بهبودیافته آن باشد. اپل سال‌ها است مشغول کار روی سنسورهای اثر انگشت یکپارچه با صفحه‌نمایش است و بعید نیست که این قابلیت برای آیفون ۱۳ عرضه شود.

بازگشت قابلیت Face ID به آیفون باعث شادی همه کاربران خواهد شد. در حالی‌که طی چند سال گذشته، سرعت و دقت Face ID بسیار بهتر شده است ولی Touch ID مزایایی دارد که سیستم تشخیص چهره نمی‌تواند آن‌ها را پوشش دهد یا با آن‌ها مطابقت داشته باشد. باز کردن قفل گوشی با Touch ID بسیار سریع‌تر و راحت‌تر است و فقط با یک لمس صورت می‌گیرد.

در دنیای پر از ماسک امروزی که روی صورت هریک از ما ماسکی به خاطر شیوع ویروس کرونا دیده می‌شود؛ استفاده از Touch ID تجربه ساده‌تر و بهتری نسبت به Face ID برای باز کردن قفل صفحه‌نمایش گوشی است.

در گزارش بلومبرگ هم روی این موضوع تاکید شده است: «این ویژگی در محیط‌هایی که کاربران غالبا با ماسک هستند و سیستم تشخیص چهره چندان کارآمد نیست؛ مناسب خواهد بود. اسکنر اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش که چندین سال است در گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌شود؛ برای برخی از کاربران سریع‌تر از Face ID است. اپل سیستم تشخیص چهره خود را حذف نمی‌کند؛ چون همچنان برای استفاده در ویژگی‌های واقعیا افزوده و دوربین مفید است.

حذف درگاه شارژ به نفع شارژ بی‌سیم؟

اپل همیشه چندین ویژگی و فناوری جدید را برای آیفون‌های بعدی خود آماده می‌کند ولی به این معنا نیست که حتما از آن‌ها در نسل بعدی آیفون‌ها استفاده می‌کند. به همین دلیل، هیچ تضمینی نیست که شاهد سنسور اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش در آیفون‌های ۱۳ باشیم. در سال‌های گذشته، اپل نمایشگر ۱۲۰ هرتزی ProMotion را برای آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس آماده کرده بود ولی در نهایت دیدیم که به تولید نرسید.

شایعه دیگری درباره آیفون ۱۳ که بلومبرگ نقل می‌کند؛ مربوط به حذف درگاه شارژ به نفع شارژ بی‌سیم است. تقریبا مطمئن هستیم که دیر یا زود اپل به این سو می‌رود ولی به سختی باور می‌کنیم اپل به‌زودی و در همین امسال دل از درگاه شارژ USB-C بکند و آن را دور بیندازد.

همین‌طور، شایعات بعدی به لنزهای دوربین اولتراواید بسیار قوی در آیفون ۱۳ اشاره دارند که اجازه می‌دهد تصاویر بسیار عریض‌تر و بهتر ثبت کنید. شاید شاهد بهبودهای نرم‌افزاری زیادی در دوربین‌های آیفون‌های سال ۲۰۲۱ باشیم ولی غالب گزارش‌ها نشان می‌دهد آیفون‌های ۲۰۲۲ یک ارتقای سخت‌افزاری دوربین بسیار بزرگ دارند.

سرانجام، گزارش‌های زیادی نشان می‌دهند اپل دوباره مجموعه آیفون‌های جدید خود را در ماه سپتامبر عرضه می‌کند. آیفون‌های ۱۲ در ماه‌های اکتبر و نوامبر عرضه شده و این گمانه‌زنی‌های را پیش کشید که برنامه انتشار آیفون‌ها به طور دائمی تغییر کرده است. همان کاری که پس از تاخیر در عرضه آیفون ۴S در سال ۲۰۱۱ انجام داده و پیش از معرفی این گوشی، آیفون‌های جدید در ژوئن و جولای منتشر می‌شدند.

منبع bgr
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.