اپل واچ سری ۵ با ویژگی مهم صفحه‌نمایش همیشه روشن معرفی شد

0

مطابق انتظار، اپل در مراسم امشب، ضمن معرفی آیفون ۱۱ و دو پرچم‌دار آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس، نسل پنچم ساعت هوشمند خود را معرفی کرد که تقریبا یک ارتقای سخت‌افزاری نسبت به اپل واچ سری ۴ است.

اپل واچ سری ۵ از نظر طراحی، اندازه و بسیاری از ویژگی‌ها مشابه اپل واچ سری ۴ است و فقط در چند ویژگی برجسته و ارتقای سخت‌افزاری تفاوت‌هایی را شاهد هستیم.

مثلا، ساعت جدید اپل به ویژگی نمایشگر همیشه روشن (always-on) مجهز شده است تا بتوانید همیشه ساعت را بدون نیاز به حرکت دادن مچ دست مشاهده کنید. ویژگی که از عرضه اولین اپل واچ در سال ۲۰۱۵ مورد درخواست کاربران بود.

اپل می‌گوید اپل واچ جدید هنوز ۱۸ ساعت عمر باتری می‌دهد؛ اگرچه به ویژگی نمایشگر همیشه روشن مجهز شده است. این عمر باتری به لطف استفاده از دمای پایین پلی‌سیلیکون و نمایشگر اکسید به همراه مصرف پایین انرژی درایور جدید نمایشگر به دست آمده است.

اپل در بخش باتری، تمامی واچ‌فیس‌ها، رابط کاربری و نرم‌افزارهای watchOS و درایور صفحه‌نمایش تغییراتی ایجاد کرده است تا تعامل بهتری با نمایشگر رتینای اپل واچ سری ۵ داشته باشند و بتوان بدون تکان دادن دست یا تغییر حالت مچ، برخی اعلان‌ها و ساعت را همیشه مشاهده کرد. گفتنی است این اطلاعات به صورت کم نور نمایش داده می‌شوند تا کاربر مچ دست خود را تکان داده و پر نور شوند.

روی این ساعت یک نرم‌افزار رصدکننده فعالیت‌های بدنی کاربر نصب شده است تا اطلاعات و برخی اعلان‌های ورزشی نیز به صورت آنی روی صفحه‌نمایش نشان داده شوند. یک فناوری اختصاصی به نام LTPO نیز در نمایشگر اپل واچ سری ۵ استفاده شده تا نرخ رفرش تصویر از ۱ تا ۶۰ هرتز متغیر شود.

رصدکننده فعالیت‌های بدنی، قطب‌نمای داخلی و مرکز اورژانس بین‌المللی

از جمله به‌روزرسانی‌های صورت گرفته در ساعت جدید اپل، به‌روزرسانی قطب‌نمای داخلی و اپلیکیشن مسیریابی است تا کاربر اطلاعات بیشتری درباره موقعیت مکانی و مسیرها داشته باشد. قطب‌نمای داخلی اپل واچ ۵ اکنون عرض و طول جغرافیایی، ارتفاع و شیب را نیز اندازه‌گیری و نمایش می‌دهد. واچ‌فیس‌ها نیز از نظر ظاهری تغییراتی داشتند تا اطلاعات جدید دریافت شده از قطب‌نما را روی نمایشگر نشان دهند.

برای اولین بار، اپل واچ با بدنه تیتانیومی نیز ساخته می‌شود. اپل واچ تیتانیومی با دو رنگ کرم و خاکستری فضایی روانه بازار خواهد شد. تیتانیوم وزن کمتری نسبت به فلز دارد ولی استحکام بیشتری به اپل واچ می‌دهد. اگر اپل واچ تیتانیومی را نخواهید؛ می‌توانید مدل‌های ساخته شده از جنس بدنه‌ آلمینیومی، فلز ضدزنگ و سرامیکی را خریداری کنید.

آخرین ویژگی که باید در اپل واچ سری ۵ اشاره کرد؛ تماس با مرکز اورژانس در بیش از ۱۵۰ کشور بدون نیاز به گوشی آیفون است. دیگری نیازی نیست برای تماس با مرکز اورژانس حتما در نقطه‌های تعیین شده اپل باشید؛ بلکه اکنون تقریبا هر در نقطه‌ای از دنیا که باشید؛ اپل واچ جدید می‌تواند راهی برای تماس با مرکز اورژانس آن شهر یا کشور یافته و مستقیما تماس بگیرد.

اپل واچ سری ۵ مدل دارای جی‌پی‌اس و قطب‌نمای داخلی قیمت ۳۹۹ دلار و مدل شبکه‌های موبایل قیمت ۴۹۹ دلار خورده است. هر دوی این ساعت‌ها از همین امروز پیش‌فروش می‌شوند و به طور رسمی از ۲۰ سپتامبر وارد بازارهای جهانی خواهند شد.

اپل به طور همزمان، قیمت اپل واچ سری ۳ را به ۱۹۹ دلار کاهش داد تا به این ترتیب، ارزان‌ترین اپل واچ در بازار باشد. اپل واچ سری ۴ نیز از فهرست فروش خارج می‌شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.