اپل واچ سری ۴ معرفی شد: صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، سرعت بیشتر و قابلیت‌های جدید سلامتی و ورزشی

0

شرکت اپل در مراسم ۱۲ سپتامبر خود؛ اپل واچ سری ۴ را به عنوان اولین محصول شخصی‌سازی شده خود معرفی کرد.

ابتدا اپل گزارشی داد که اپل واچ در رتبه اول نه تنها ساعت‌های هوشمند؛ بلکه کل برندهای ساعت در جهان قرار دارد. اپل واچ ترکیب عالی از فناوری و سرویس‌های مختلف است.

اپل واچ سری ۴ سرانجام تغییرات چشمگیری در طراحی دارد. نمایشگر این ساعت هوشمند بزرگ‌تر شده است.

اپل می‌گوید نمایشگر را تا لبه‌ها کشیده و این‌طوری ۳۰ درصد فضای نمایشگر اپل واچ بزرگ‌تر شده است. نمایشگر بزرگ‌تر به معنای پخش تصاویر بزرگ‌تر و امکان دیدن اطلاعات بیشتر در هنگام اجرای اپلیکیشن‌هایی مثل اپلیکیشن نقشه است. برخی از اپلیکیشن‌های اختصاصی ساعت اپل هم متناسب با این بزرگ شدن صفحه نمایش، اندکی تغییر کرده و کارآمدتر شده‌اند.

دکمه دیجیتالی چرخان اپل واچ ۴ نیز در طراحی و عملکرد تغییر کرده است. حالا این دکمه بازخورد فیزیکی را شبیه‌سازی می‌کند و حس بهتری به کاربر انتقال می‌دهد.

روی این ساعت از تراشه S4 استفاده شده است. این پردازنده دو هسته‌ای و ۶۴ بیتی است که می‌تواند سرعت اپل واچ را دو برابر کند.

جای میکروفون تغییر کرده و بلندگو نیز بازطراحی شده تا صدای بهتر و بلندتری پخش کند. ژیروسکوپ و شتاب‌سنج این ساعت نیز به‌روزرسانی شدند.

این ساعت می‌تواند حرکات ورزشی کاربران را بهتر و هوشمندتر تشخیص دهد. اپل واچ ۴ می‌توان افتادن یک کاربر را تشخیص دهد و سریعا با اورژانس تماس بگیرد.

البته، ابتدا به شما پیشنهاد تماس با اورژانس را می‌دهد و اگر پاسخی ندهید و این درخواست را لغو نکنید؛ به طور خودکار با اورژانس تماس می‌گیرد.

اپل برای افزودن این ویژگی، تحقیق جالبی روی حرکات ورزشی هزاران نفر انجام داد و متوجه شد که در هنگام سقوط یک ورزشکار، چه به سمت جلو چه به سمت عقب، الگوی مشابهی از حرکت ایجاد می‌شود. مثلا دست‌ها متناسب با سمت سقوط ناگهان در یک واکنش فیزیولوژیگ دفاعی، حرکت می‌کنند. با تحلیل همین رفتار مشابه، اپل موفق شد که سیستم هشدار سقوط هوشمند را به ساعت اپل سری ۴ اضافه کند.

سیستم تشخیص ضربان قلب اپل واچ نیز به‌روزرسانی شده و ویژگی‌های جدید به آن افزوده شده است. اپل واچ سری ۴ می‌تواند ضربان کند یا تند کاربر را تشخیص بدهد. ساعت جدید اپل می‌تواند وقوع ضربان قلب تند و نامنظم قلب، مثل AF را تشخیص بدهد و به کاربر بگوید که برای پیگیری این امر به پزشک مراجعه داشته باشد.

اما شاید هیجان‌انگیزترین چیزی که اپل در مورد آن مانور داد، امکان گرفتن نوار قلب یا ECG با استفاده از ساعت بود. برای این کار اپل حسگرهایی را به پشت ساعت اضافه کرده و روی دکمه دیجیتال هم حسگر دیگری اضافه کرده است. به ترتیب ساعت اپل، امواج الکتریکی قلب را از دو سوی مختلف، یعنی دست راست و چپ می‌گیرد و یک نوار قلب با استفاده از آنها نمایش می‌دهد. البته این امر مقداری قابل بحث است که سعی می‌کنیم به صورت اختصاصی در پستی در مورد آن صحبت کنیم.

افکت‌ها و فیس‌های بیشتری به اپل واچ ۴ افزوده شده است تا آن را کاربردی‌تر و زیباتر کند. ورزشکاران می‌توانند از قابلیت‌های جدیدتری استفاده کنند. ورزش‌کاران نایکی می‌توانند از ویژگی نایکی پلاس روی این ساعت استفاده کنند.

خبر بزرگ دیگر درباره این ساعت هوشمند؛ پشتیبانی از ارتباطات بلوتوث ۵ است. این به‌روزرسانی باعث می‌شود باتری اپل واچ ۴ حدود ۱۸ ساعت شارژ باتری داشته باشد؛ یعنی بیشتر از یک روز.

البته، اگر در بیرون از خانه از این ساعت استفاده کنید و مثلا کارهای ورزشی انجام دهید؛ ۶ ساعت شارژ باتری می‌دهد.

بندهای این ساعت در طرح‌های استیل و طلایی وارد بازار می‌شوند. قیمت اپل اچ ۴ از ۳۹۹ دلار آغاز می‌شود و نسخه مجهز به LTE آن ۴۹۹ دلار قیمت خورده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.