این پسر ویتنامی بعد از اینکه به خاطر قیافه‌اش در مصاحبه کاری رد شد، ۱۷ هزار دلار هزینه کرد تا با جراحی‌های پلاستیک، چهره‌اش را به کلی عوض کند!

2

چه بخواهیم و چه نخواهیم، ظاهر یک شخص می‌تواند خیلی وقت‌های سرنوشتش را تغییر بدهد. البته ما دوست داریم در دنیایی زندگی کنیم که مهارت‌های کاری، دانش، اخلاق و ذهنیات باعث پیشرفت بشوند و نه ویژگی‌های شخصی. اما به هر حال اندازه قامت و اندام و چهره و تون صدا، خیلی وقت‌ها در پیشرفت کاری و حتی تحصیلی مؤثر هستند و نمی‌شود این را انکار کرد.

حالا سؤال این است که تغییر چهره با استفاده از جراحی‌های پلاستیک و زیبایی تا چه اندازه باید باشد. آیا حد و مرزی باید برای آن وجود داشته باشد.

و اصلا سؤال اساسی این است که معیار زیبایی و مرزهای تغییر باید چه باشند؟

اینها نه‌تنها در ایران بلکه در خارج ایران هم پاسخ سرراستی ندارند و بسته به شخص، پاسخ‌های متفاوت هستند.

اما به تازگی مورد یک پسر ۲۶ ساله ویتنامی در شبکه‌های اجتماعی، سر و صدای زیادی به پا کرده است. او با نام کاربری Đỗ Quyền در تیک تاک حضور دارد و بعد از اینکه عکس‌های قبل و بعد از اعمال زیبایی‌اش را منتشر کرد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

موضوع از این قرار است که او ادعا می‌کند که بعد از سرخوردگی ناشی از رد شدن در یک مصاحبه کاری و اینکه توسط مسئول مصاحبه‌گر به خاطر ظاهرش مورد تمسخر واقع شده بود، تصمیم گرفت که ظاهرش را به کلی تغییر بدهد.

میزان تغییرات او آنقدر زیادی هستند که چهره او دیگر قابل تشخیص نیست و حتی بعضی از کاربران شک و تردید دارند که آیا این عکس‌ها متعلق به یک شخص باشند یا خیر.

او فعلا به عنوان یک هنرمند آرایش در سایگون فعالیت می‌کند و ۱۷۴۰۰ دلار برای نه عمل زیبایی شامل رینوپلاستی، اپمپلنت چانه و لب، روکش دندان و جراحی پلک‌های فوقانی و تحتانی هزینه کرده است.

او ادعا می‌کند که خانواده‌اش برای انجام این عمل‌های زیبایی با او موافق نبودند و او با هزینه خودش آنها را انجام داده است.

عکس‌ها و ویدئویی که از تغییر ظاهرش درست کرده در تیک تاک مورد توجه قرار گرفته است و خودش می‌گوید که استاندارد زیبایی این است که جلوی آینه باشد و از قیافه‌اش احساس رضایت کند.

 
2 نظرات
  1. محمد می گوید

    از چنگیز به فرنگیس! :))

  2. حمید می گوید

    قیافش واقعا فرف کرده ولی یک دست بودن بیش از حد پوستش باور اینکه خود عکس ها هم دست نخورده باشن رو سخت تر میکنه
    مخصوصا با تلاشش برای کسب شهرت تو فضا هایی مثل تیک تاک و کیفیت پایین عکس های قبلی امکان اینکه خود داستان هم دست ساخته ی این شخص باشه دور از ذهن نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.