سرانجام اپل ایرتگ معرفی شد: مشابه Tile و با قیمت ۲۹ دلار

پشتیبانی کامل از اکوسیستم iOS اپل و یک سال کار با باتری و بلوتوث و بلندگوی داخلی

0

اپل در مراسم Spring Loaded امشب پس از مدت‌ها انتظار ردیاب هوشمند تجهیزات AirTag را معرفی کرد. در اولین نظر، اپل ایرتگ مشابه Tile است ولی خوب در اکوسیستم اپل قطعا ویژگی‌های جذاب‌تری خواهد داشت.

ایرتگ کوچک و دایره‌ای است و به شما امکان می‌دهد تجهیزات رجیستر شده در سرویس Find My سیستم‌عامل iOS را ردیابی کنند. از ایرتگ می‌توانید برای پیدا کردن کلیدها و هر دستگاهی که ایرتگ به آن متصل شده است؛ نیز استفاده کنید.

ایرتگ به طور مستقیم به دستگاه‌های مختلف نمی‌چسبد و باید آن را به چیزی شبیه به جاکلیدی وصل کرده و بعد روی دستگاه‌های خود استفاده کنید.

ایرتگ شامل یک باتری قابل تعویض توسط کاربر، بلندگوی داخلی، شتاب‌سنج و بلوتوث LE است. اپل می‌گوید این ایرتگ با یک باتری یک سال برای شما کار خواهد کرد و با NFC دوباره فعال می‌شود.

در این ایرتگ که در رنگ‌های مختلفی ساخته شده و قابلیت سفارشی‌سازی هم دارد؛ پردازنده U1 اپل استفاده شده و از دستیار صوتی سیری هم پشتیبانی می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های AirTag می‌توان به استاندارد IP67 اشاره کرد که در برابر آب و گرد و غبار مقاوم می‌شود.

برای اولین بار نشانه‌هایی از ایرتگ در iOS 13 بتا مشاهده شد و بعد نام AirTags در iOS 13.2 به طور ناگهانی ظاهر شد. مدت‌ها است که کاربران اپل منتظر ایرتگ هستند و قطعا در بازار به طور مستقیم با ردیاب Tile رقابت خواهد کرد.

ایرتگ از ۳۰ آوریل با قیمت ۲۹ دلار وارد بازار می‌شود. برای چهار دستگاه ایرتگ قیمت ۹۹ دلار می‌شود. اپل می‌گوید در حال همکاری با شرکت‌های ثالث برای ساخت انواع جاکلیدی‌ها و کیف‌های محافظ است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.