برنامه تشخیص موسیقی شازم در iOS 14.6 با اپلیکیشن App Clip ادغام شد

دسترسی بومی به اطلاعات یک آهنگ و اشتراک‌گذاری با دیگر اپلیکیشن‌ها

0

برنامه معروف تشخیص موسیقی Shazam که مالکیت آن برای خود شرکت اپل است؛ سال گذشته به طور کامل در iOS 14.2 ادغام شد تا روی آیپد و آیفون در دسترس باشد و کاربران این دستگاه‌ها بتوانید به راحتی از طریق بخش Control Center هر آهنگی که می‌شنوند را تشخیص دهند.

حالا، اپل در iOS 14.6 پا را فراتر گذاشته است و این برنامه را با اپلیکیشن App Clip ادغام می‌کند تا دسترسی به اطلاعات یک آهنگ بسیار ساده‌تر و سریع‌تر شود.

با ادغام پیشین، وقتی یک کاربر روی آیکون شازم در مرکز کنترل آیفون یا آیپد ضربه می‌زند؛ به طور مستقیم به وب‌سایت برنامه شازم هدایت می‌شد ولی اکنون به لطف ادغام جدید صورت گرفته در iOS 14.6 و ویژگی Shazam App Clip، بیشتر با یک برنامه و قابلیت بومی روبرو هستیم.

برای افرادی که با App Clip آشنا نیستند؛ باید بگوییم App Clip بخش کوچکی از یک برنامه است که به سرعت روی دستگاه دانلود می‌شود تا کاربر بدون نیاز به دانلود و نصب نسخه کامل یک اپلیکیشن از اپ استور، بتواند آن را تجربه کند.

این ویژگی از iOS 14 برای توسعه‌دهنده‌های شخص ثالث در دسترس بوده است و اکنون اپل از آن برای اپلیکیشن‌های بومی خودش استفاده می‌کند.

روند شناسایی اهنگ‌ها با شازم به همان روال قبلی خود باقی مانده است. تمام کاری که باید انجام دهید این است که وارد Control Center شده و روی آیکون Shazam ضربه بزنید (از طریق اپلیکیشن Settings می‌توانید آن را به Control Center اضافه کنید).

در این مرحله، به جای دریافت اعلانی که شما را به وب‌سایت شازم هدایت می‌کند؛ جزئیات آهنگ را از طریق Shazam’s Clip App مشاهده خواهید کرد.

از همین جا کاربر می‌تواند آهنگ را به راحتی با دیگر اپلیکیشن‌ها به اشتراک بگذارد، به متن ترانه دسترسی داشته و آن را در اپل موزیک پخش کند. همین‌طور، یک گزینه برای دانلود نسخه کامل اپلیکیشن شازم از طریق App Clip داریم.

فعلا نسخه iOS 14.6 برای توسعه‌دهنده‌ها و کاربرانی که در عضویت Apple Beta Software Program هستند؛ قابل دسترسی است ولی انتظار می‌رود در روزهای آینده به طور سراسری منتشر شود و همه کاربران آیفون و آیپد بتوانند به آن ارتقا دهند.

منبع 9to5mac
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.