خودروی مفهومی سوزوکی میسانو با الهام از صندلی‌های پشت سر هم موتورسیکلت معرفی شد

یک رودستر پیشرفته و جذاب که همه ما دوست داریم

0

رودستر مفهومی جدید بسیار زیبای سوزوکی به نام Suzuki Misano معرفی شد. این خودرو با همکاری دانشجویان کارشناسی ارشد رشته طراحی حمل‌ونقل در موسسه طراحی اروپا (IED) تورینو ایتالیا طراحی شده و از موتورسیکلت‌های سوزوکی الهام گرفته است. به علاوه، در طراحی این خودرو می‌توان علاقه سوزوکی به خودروهای چهار چرخ را مشاهده کرد.

نام این رودستر از یک پیست مسابقات اتومبیل‌رانی کشور ایتالیا برداشته شده و صندلی‌های پشت سر آن کاملا شبیه به موتورسیکلت هستند تا یک تجربه مسابقه و تورنمنت بی‌نظیر را به نمایش بگذارند. در اینجا همانند موتورسیکلت، دو سرنشین خودرو کنار هم نمی‌نشینند بلکه پشت سر هم هستند.

«کیمی‌هیکو ناکادا»، مدیر مرکز طراحی سوزوکی می‌گوید: «خودروی میسانو کاملا برگرفته از علاقه‌های طراحان جوان است و به عنوان یک پروژه در مرکز طراحی برای خلق تجربه زندگی جدید شکل گرفته است.»

خودروی میسانو یک رودستر جمع‌وجور است و بزرگ‌تر از مزدا Miata MX-5 نیست. طول این خودرو نسبتا ۱۵۷.۵ اینچ (تقریبا ۴ متر) با ارتفاع کمتر از ۴۰ اینچ (نزدیک ۱ متر) است. طول خودروی مزدا میاتا دقیقا ۳.۹۱۴۱ متر است.

کابین تک درب و چیدمان نامتقارن صندلی‌ها، منحنی‌های زیاد و لبه‌های سخت، چراغ‌های S شکل جلو و نشان سوزوکی حک شده همگی نشان می‌دهند این خودرو نه در مرکز طراحی سوزوکی بلکه در یک مرکز طراحی ایده‌آل‌گرا و جوان‌گرا طراحی شده است.

جذاب و دوست‌داشتنی

در برخی از بخش‌های این خودرو هم شاهد استفاده از قطعات مسی مانند ورودی‌های هوای حلقه مانند پشت سر سرنشین عقب یا رینگ‌های تیره هستیم تا جلوه و زیبایی سوزوکی میسانو بیشتر شود. باتری و محل نگهداری وسایل در سوی دیگر صندلی سرنشین‌های نامتقارن نصب شدند.

سوزوکی میسانو اولین خودروی با صندلی‌های سرنشین نامتقارن و پشت سر هم نیست. Arcimoto و FUV (مخفف Fun Utility Vehicle) که یک ارائه‌دهنده تجهیزات الکتریکی قابل حمل مستقر در اورگان است؛ هم یک خودروی مفهومی دارای سه چرخ و سقف است ولی سوزوکی میسانو چهار چرخ بوده و در همان قالب رودسترهای Aston Martin V12 Speedster یا GFG Style Bandini Dora طراحی شده است.

در تصویر منتشر شده، کابین داخل خودروی میسا نشان داده نشده است ولی هم سوزوکی و هم مرکز IED ادعا می‌کنند در این خودرو به جای یک فرمان غربیلکی معمولی، یک دسته کنترلی دارد. هنوز هیچ مشخصاتی درباره موتور و پیشرانه آن ارائه نشده است ولی می‌دانیم دارای یک باتری بزرگ است.

خودروی مفهومی سوزوکی میسانو از ۱۵ ماه می تا ۶ ژوئن در نمایشگاه Museo Nazionale تورینو از نزدیک به نمایش درمی‌آید.

فعلا رودستر میسانو فقط در حد یک خودروی مفهومی است و معلوم نیست در دنیای واقعی ساخته می‌شود یا خیر ولی طراحی و ظاهر آن نشان می‌دهد سوزوکی قدم‌هایی بزرگ برای ساخت خودرویی مشابه آنچه دوست داریم؛ برداشته شده است.

منبع slashgear
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.