اپلیکیشن زوم به دوربین آی‌پد شما دسترسی ویژه‌ای دارد تا از چندوظیفه‌ای پشتیبانی کند

این دسترسی به خاطر کمک به چند وظیفه‌ای است اما اپلیکیشن‌های دیگر چنین قابلیتی ندارند

0

چرا با آی‌پد و در تماس ویدئویی زوم می‌توانید همزمان چند کار انجام دهید ولی با دیگر اپلیکیشن‌ها این‌طور نیست؟

اپلیکیشن Zoom احمق یا آب زیر کاه نیست. همین‌طور، این قابلیت به طور اتفاقی برای اپلیکیشن زوم ایجاد نشده است؛ بلکه نتیجه یک ارتباط خوب است.

به گزارش سایت 9to5Mac، «جرمی پرووست»، یکی از توسعه‌دهندگان اپل دریافته است که این شرکت یک دسترسی و مجوز ویژه برای نرم‌افزار زوم روی دستگاه‌های آی‌پد صادر کرده است تا بتواند از چندوظیفه‌ای Split View پشتیبانی کند.

خود شرکت زوم نیز به این توسعه‌دهنده گفته است یک مجوز قانونی و خصوصی برای استفاده از یک رابط برنامه‌نویسی کاربرپسند چندوظیفه‌ای برخوردار هستند؛ چیزی که فراتر از FaceTime نیست.

دادن این حق امتیازات از سوی اپل به شرکت‌ها اتفاق جدیدی نیست؛ ولی همیشه به صورت عمومی بوده و فقط به توسعه‌دهنده‌ها نیاز دارند تا فرایند فعال‌سازی آن‌ها را طی کنند. به عنوان مثال، شما می‌توانید از یکپارچه‌سازی CarPlay با نرم‌افزار ناوبری خود استفاده کنید. به گفته «پرووست»، حق استفاده از دوربین آی‌پد فاقد سند عمومی است و فقط در اختیار افرادی است که اپل صلاح دیده است.

هنوز اپل درباره این موضوع با رسانه‌ها صحبت نکرده است ولی دادن چنین دسترسی ویژه‌ای به نرم‌افزار تماس ویدئویی زوم چندان تعجب‌آور نیست. در دورانی زندگی می‌کنیم که همه مردم درگیر پاندمی ویروس کرونا هستند و چت‌های ویدئویی چند وظیفه‌ای برای همه مهم و حیاتی به نظر می‌رسند. غالب مردم در حال استفاده از نرم‌افزار زوم در مدرسه، دانشگاه و کار هستند.

نگرانی اینجا است که چرا برنامه‌های چت ویدئویی رقیب از چنین دسترسی ویژه‌ای برخوردار نیستند. مثلا، اپلیکیشن‌های گوگل میت، مایکروسافت تیمز، فیسبوک مسنجر و چند اپ دیگر هم در این دوران محبوب و پراستفاده بوده؛ برای کاربران زیادی نقش اساسی در این ایام ایفا می‌کنند.

شما اگر خوش‌شانس باشید و از ابتدا با نرم‌افزار زوم کار کردید؛ قادر به بهره‌گیری از چندوظیفه‌ای در آی‌پد هستید و اگر از نرم‌افزارهای دیگری استفاده می‌کنید؛ چنین ویژگی ندارید.

معمولا اپل هر ویژگی خاص را برای خودش نگه نمی‌دارد. ویژگی Center Stage در آی‌پد پرو M1 برای همه برنامه‌های شخص ثالث در دسترس است ولی مشخص نیست چرا درباره زوم و قابلیت چندوظیفه‌ای دوربین آی‌پدها این رویه برقرار نشده است.

نوشته‌های پیشنهادی

منبع engadget
آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.