پرندگان با چه سرعتی می‌توانند پرواز کنند؟

0

ما اسب‌هایی را داریم که بسرعت می‌دوند و رشته‌هایی از ورزش که در آن‌ها انسان بسیار سریع می‌دود.

تا حدی برای ما آسان است که سرعت را در این مورد تعیین کنیم، برای اینکه یک خط شروع و یک خط پایان داریم و شیوه‌های اندازه‌گیری دقیق بوسیله چندین ناظر بکار گرفته می‌شود.

اما چگونه می‌توانیم سرعت پرندگان را حین پرواز اندازه بگیریم. ارقام مختلفی درباره سرعت انواع پرندگان منتشر شده است، اما بنظر می‌رسد توافق چندانی بر روی این موضوع وجود ندارد، زیرا همه مؤلفان درستی گزارشات را قبول ندارند.

برای مثال پرندگانی که سریع السیر بحساب می‌آیند. آنطور که سرعتشان در هندوستان اندازه‌گیری شده، ۱۷۰ مایل در ساعت می‌باشد.

شخصی در بین النهرین ادعا کرده که طبق اندازه‌گیری آن‌ها، سرعت این پرندگان ۱۰۰ مایل در یک ساعت می‌باشد سرعت یک نرش نیز بر اروپایی که با کرونومتر، در حال شیرجه رفتن اندازه گرفته شده ۱۶۵ تا ۱۸۰ مایل در یکساعت بوده است.

اما بیشتر مؤلفان در این ارقام شک دارند. یک کارشناس معتقد است که سریعترین پروازی که در مورد یک پرنده گزارش شده است مربوط به یک کبوتر خانگی بوده که سرعتش ۹۴.۲۰ مایل در ساعت بوده.

در اینجا بطور کلی، ارقام مورد قبول در مورد سرعت پرواز پرندگان آمده است. شاهین نیز پرواز می‌تواند در حدود ۷۵- ۶۵ مایل در ساعت پرواز کند. بعد از آن سریعترین پرنده‌ها اردک‌ها و غازها هستند، که می‌توانند در حدود ۷۰ – ۶۵ مایل طی کنند.

یک مرغ تیز پرواز اروپایی در هر ساعت می‌تواند ۶۵ – ۶۰ مایل طی کرده و همچنین آبچلیک طلایی «مرغ باران» و فاخته هم می‌توانند این سرعت را طی کنند. مرغ مگس خوار که همگی فکر می‌کنیم بسیار تیزرو است، سرعتش ۶۰ – ۵۵ مایل در هر ساعت است. سارها می‌توانند در حدود ۵۰-۴۵ مایل سرعت داشته باشند.

قرقاول سرعتش ۴۰- ۳۵ مایل در ساعت می‌باشد. باندازه کافی دانستن آن جالب است که بدانیم بوقلمون وحشی می‌تواند ۳۵- ۳۰ مایل در سرعت پرواز کند. زاغ کبود ۳۰ – ۲۵ مایل در ساعت پرواز می‌کند.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.