چند نوع حشره وجود دارد؟

0

وقتی از حشرات صحبت می‌کنید، اغلب مردم چه می‌اندیشند؟

آن‌ها ممکن است به حشرات مزاحمی چون مگس‌ها، پشه‌ها و سوسک‌ها فکر کنند و یا ممکن است به حشراتی از قبیل مورچه‌ها، زنبور عسل و زنبورهای معمولی و حشرات دوست داشتنی مانند پروانه‌ها، بیندیشید و اگر از آن‌ها بخواهید راجع به چند نوع حشره دیگر فکر کنند، آن‌ها احتمالاً بتوانند چند نوع دیگر آن را تصور کنند. آیا می‌دانید که چند نوع حشره مختلف وجود دارد؟ آماده باشید تا مطلب جالبی را بشنوید. چیزی بین ۲ تا ۴ میلیون نوع حشره وجود دارد. دانشمندان ۶۲۵ هزار نوع از آن‌ها را بزبان علمی توصیف کرده‌اند. آن‌ها امیدوار نیستند که عملاً بتوانند همه انواع حشرات موجود را تقسیم بندی نمایند. هیچ گروه دیگری از حیوانات نیست که تعداد گونه‌های مختلف آن حتی نزدیک به تعداد انواع حشرات باشد.

در صورتیکه کسی سعی کند تعداد حشراتی که در دنیا وجود دارد تخمین بزند، تعداد آن‌ها به حدی است که مافوق تصور ذهن بشر است. تنها روشی که دانشمندان می‌توانند جمعیت حشرات را در یک منطقه شمارش کنند، شمارش همه حشراتی است که در یک متر مربع زمین یافت می‌شوند. این تعداد می‌تواند از ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ باشد. بنابراین می‌توان گفت که تنها در یک هکتار از زمین، در حدود هشت میلیون حشره در یک محل امن به راحتی زندگی می‌کنند.

بخاطر داشته باشید اگر مهارتی در مطالعه حشرات ندارید نظری اجمالی به این یک هکتار داشته باشید و حشرات را شمارش کنید، تنها در بعضی مواقع پروانه‌ها، سوسک‌ها و زنبورهای درشت را خواهید دید، اما اکثریت حشرات کوچک بوده و چشم انسان قادر به دید آن‌ها نیست. بسیاری از آن‌ها میکروسکوپیک هستند. فقط چند هزار حشره در بین همه حشرات وجود دارند که به اندازهای موجب آزار و اذیت انسان می‌باشند و انسان بخاطر خویش سعی در کنترل آن‌ها دارد.

هنگامی که به این مسئله می‌اندیشید، در می‌یابید که انسان با وجودی که در دنیای حشرات زندگی می‌کند از وجود بیشتر آن‌ها و اینکه به چه تعداد حشره وجود دارد آگاه نیست.

ضمناً بیشتر حشرات در دو چیز مشترکند،: بدنشان از سه قسمت تقسیم شده و معمولاً ۶ پا دارند. البته این در مورد بیشتر آن‌ها صادق است نه همه آن‌ها.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.