اپیزود ویژه سریال فرندز – معرفی، نقد و بررسی – Friends: The Reunion

0

روز ۲۷ می‌۲۰۲۱ احتمالا در زمره آن روز‌هایی باشد که علاقه مندان به صنعت  رگرمی تا سال‌ها بتوانند از آن یاد کنند. این روز از آن جهت مهم و حیاتی است که پس از حدود یک سال و نیم انتظار اپیزود ویژه سریال «فرندز» (دوستان / Friends) بعد از ۱۷ سال از طریق HBO Max در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

آنگونه که در ابتدای این اپیزود یادآوری می‌شد: «سریال «فرندز) ده فصل پخش شد، از سال ۱۹۹۴ تا سال ۲۰۰۴. پس از اپیزود پایانی ش ش بازیگر اصلی سریال تنها یک بار همگی در یک اتاق جمع شده‌اند. تا به امروز…). احتمالا برای کسانی که سریال‌های تلویزیونی را به طور جدی‌تر دنبال می‌کنند و حتی برای کسانی که یک بار پیشنهادی درباره تماشای یک سریال تلویزیونی گرفته‌اند، «فرندز» همیشه جز چند انتخاب بالای هر لیستی بوده است. یک سیتکام (کمدی موقعیت استثنایی ساخته مارتا کافمن و دیوید کرین که برای یک دهه جهان را متوجه خود کرد. سریالی که در همه سال‌هایی که بحث درباره تلویزیون و برنامه‌های آن برقرار بود به عنوان یک نمونه بی‌نظیر مورد توجه قرار می‌گرفت. احتمالا راحت‌ترین خط داستانی که می‌توان درباره سریال «فرندز» ارائه داد این گونه باشد:

فرندز» داستان شش دوست است که در منهتن نیویورک زندگی می‌کنند. همین توضیح کوتاه کافی است تا بدانیم با یک سریال بسیار سرراست طرف هستیم. اصلا وقتی بحث به سریال‌های سیتکام می‌رسد و قرار است صدای تماشاگران حاضر در پشت صحنه را هر بار بشنویم، بی‌شک طرف حساب مخاطب تلویزیونی س ریال‌هایی بسیار ساده و بدون پیچیدگی خواهد بود. معمولا فضای کمدی این سریال‌ها در همان موقعیت‌های کلامی، مکانی و زمانی اتفاق می‌افتد و کسی نمی‌خواهد مثلا از فلسفه اتفاقی خاص سخن بگوید. تماشاگر تلویزیونی هماهنگ با تماشاگر حاضر در پشت صحنه به شوخی‌های کلامی، اتفاقات بامزه و رخداد‌هایی که محصول موقعیت بازیگران و کشش فیلمنامه است واکنش نشان می‌دهد و معمولا این واکنش در قالب صدای خنده یا دست زدن، خود را نشان می‌دهد.

اما «فرندز» با آنکه همه این خصوصیات را داشت به طرز بسیار ساده‌ای تماشاگر را به فکر وا می‌داشت که در سادگی و سرراست بودن داستان و کمدی ناگزیر حاکم بر فیلم نامه به هر یک از شخصیت‌ها فکر کند، خود را به جای آن‌ها بگذارد و به تدریج در طول یک دهه با خلق و خوی ساخته شده در هر اپیزود زندگی کند. این شاید مهم‌ترین کار کردی بود که سریال «فرندز» از سال ۱۹۹۴ آن را شروع کرد و وقتی می‌خواست بعد از ۱۰ سال از صفحه تلویزیون خداحافظی کند دیگر می‌دانست که یک سبک زندگی را به جا گذاشته است. سبک زندگی عجیبی که در هر لحظه این سریال می‌شد با آن زندگی کرد. شاید این همان دلیلی باشد که « فرندز» را تا همین امروز و در حالی که ۱۷ سال از پایان آن می‌گذرد تازه نگه داشته است. همچنان تعداد بسیار زیادی از مردم دنیا سالانه «فرندز» را تماشا می‌کنند و هر بار نسل تازه‌ای که آن را می‌بیند به این نتیجه می‌رسد که چقدر می‌توان برداشت‌های متفاوتی از زندگی شش دوست حاضر در فرندز» داشت.

احتمالا موافق هستید که همه سریال‌های مهم و تاثیرگذار دنیا هم یک روز باید تمام شوند و این اتفاق برای « فرندز» در روز ۶ می‌۲۰۰۴ افتاد. این سریال که اپیزود پایلوت آن در روز ۲۲ سپتامبر ۱۹۹۴ پخش شده بود، در اپیزود ۱۸ فصل دهم به کار خود پایان داد در حالی که بسیاری از مردم دنیا همچنان سریال را تماشا و حتی سرنوشت بازیگران را در طول همه این سال‌ها دنبال می‌کردند. حالا که سریال‌های تلویزیونی به یکی از بخش‌های مهم صنعت سرگرمی تبدیل شده و هر روز سریال‌های مختلف با بازیگران متفاوت در دسترس مخاطبان قرار دارد، باز هم ( فرندز» یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها در پلتفرم‌های پخش‌کننده است.

با همه این تفاسیر اما همه کسانی که در دنیا و در تمام این ۲۷ سال فرندز را تماشا کرده‌اند در انتظار بودند تا یک بار دیگر۶ بازیگر اصلی را در یک قاب ببینند. اتفاقی که همان طور که پیش از این اشاره شد تنها یک بار رخ داده بود و حالا در اپیزود ویژه سریال با نام «فرندز: تجدید دیدار» ( Friends: The |Reunion) دوباره شکل گرفت. آن گونه که شایعات می‌گوید و از تصاویر همین اپیزود ویژه هم مشخص بود دلیل اینکه دوباره جمع شدن این ۶ نفر ۱۷ سال طول کشیده، | به وضع بد جسمی و روحی متیو پری یا همان چندلر بینگ سریال باز می‌گشت که در همه سال‌های پخش سریال و بعد از آن درگیر اعتیاد و مشکلات دیگری بوده است. هرچند که بازیگران این سریال (به جز جنیفر انیستون) در سال‌های بعدی ستاره‌های سریال‌ها و فیلم‌های س ینمایی نبودند اما همان قالب ش خصیت‌های فرندز» آن‌ها را همواره متفاوت کرده است.

زمانی که HBO Max در نوامبر سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که قصد دارد اپیزودی ویژه درباره این سریال بسازد، فارغ از شور علاقه مندان می‌شد این نگرانی را مطرح کرد که ورود به این موضوع معمولا نمی‌تواند اتفاق خوبی را رقم بزند. حتی برخی پیش بینی می‌کردند که با اپیزودی روبه رو خواهیم شد که خاطرات خوب سریال را خراب خواهد کرد! شیوع پاندمی هم مزید بر علت شد که ساخت این اپیزود ویژه عقب بیفتد و انتظار‌ها طولانی‌تر شود.

زمانی که اپیزود ویژه این سریال با عنوان فرندز: تجدید دیدار » پخش شد، بسیاری از نگرانی‌ها را بر طرف کرد. قرار نبود این اپیزود ویژه بر اساس یک طرح داستانی باشد بلکه مشخص بود که سازندگان قصد دارند برای آخرین بار خاطره سریال مهم خود را زنده کنند. مصاحبه جیمز کوردن با بازیگران در لوکیشن تیتراژ، حضور بازیگران در ست بازسازی شده سریال و دورخوانی برخی از سکانس‌های به یادماندنی سریال به همراه پشت صحنه‌های کمتر دیده شده همه آن چیزی بود که در این اپیزود ویژه در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. تدوین فوق العاده این مجموعه و در کنار هم قرار دادن خاطراتی که «فرندز» را به یک اتفاق یگانه تبدیل می‌کرد همه آن چیزی بود که می‌شد از این اپیزود انتظار داشت و اتفاقا به بهترین شکل ممکن اتفاق افتاد. با این همه اما مهم‌ترین نکته درباره این اپیزود ویژه همان نکته کلیدی بود که عنوان سریال نیز به آن اشاره می‌کرد: جایی که آن‌ها به هم بازگشتند» و گویا این بازگشت همه آن چیزی بود که علاقه مندان هم آن را می‌خواستند.

منبع: روزنامه سازندگی

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.