شاید آیفون ۱۳ هیچ کلیدی نداشته باشد؛ کاری که از اپل بعید نیست!

دکمه‌های آيفون چیز بعدی هستند که اپل از بین می‌برد

0

برخی شایعات از حذف کلیدهای فیزیکی در آیفون بعدی اپل (آیفون ۱۳) خبر می‌دهند.

اخیرا سایت اپل اینسایدر یک یک ثبت اختراع در ایالات متحده پرده‌برداری کرده است که نشان می‌دهد اپل در حال بررسی دستگاه‌هایی با سنسورهای ورودی لمسی (capacitive sensing input devices) است.

ظاهرا این دستگاه‌ها دارای ورودی‌هایی با کلیدهای نامرئی هستند. این کلیدها از نور پس‌زمینه برخوردار بوده و در حالت طبیعی دیده نمی‌شوند. هنگامی که توسط کاربر لمس شوند؛ ظاهر شده و دوباره با برداشتن انگشت محو خواهند شد.

این روش بسیار نرم و تمیز به نظر می‌رسد و قطعا جایگزین خوبی برای کلیدهای فیزیکی خواهد بود و به هر دستگاهی ظرافت خاصی می‌بخشد. پرسش اصلی این است که آیا چنین ایده و روشی به آیفون‌های ۱۳ اپل که امسال معرفی می‌شوند؛ خواهد رسید یا اینکه باید صبر کنیم تا آیفون‌های سال ۲۰۲۲ از راه برسند؟

شاید در نظر اول، این فناوری و ایده بسیار پیچیده و سخت به نظر برسد و دستیابی به آن در آینده‌ای نزدیک محال باشد ولی اگر اپل بخواهد تغییراتی در آیفون ۱۳ بعد؛ کاملا با فناوری‌های او سازگار است.

شاید اپل سراغ حسگر اثر انگشت زیرصفحه‌نمایش برود؛ مشابه سامسونگ گلکسی اس ۲۱ اولترا فایوجی

گفته می‌شود اپل در آیفون ۱۳ سرانجام سراغ حسگر اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش می‌رود و دیگر از حسگر اثر انگشت فیزیکی مانند گذشته خبری نخواهد بود. اگر اپل سراغ این فناوری برود؛ قطعا می‌تواند کلیدهای فیزیکی را هم حذف کند و در آن صورت شاهد آیفون‌های زیباتر و بدون کلید و کاملا مینیمالیستی خواهیم بود.

اپل در سال ۲۰۱۶ جک هدفون را در آیفون ۷ حذف کرد. یکی دیگر از شایعات پیرامون آیفون ۱۳، حذف پورت لایتنینگ است تا این گوشی‌ها کاملا از طریق ارتباطات بی‌سیم شارژ شوند.

اپل به راحتی از برخی فناوری‌ها و ویژگی‌های آیفون‌ها عبور می‌کند و آن‌ها را از بین می‌برد. پس، کاملا از این شرکت انتظار می‌رود که تمام کلیدهای فیزیکی گوشی را حذف کند و یک آیفون بدون کلید عرضه کند.

البته، این برنامه ثبت اختراع می‌تواند روی یک دستگاهی کاملا مغایر با گوشی آیفون تطابق داشته باشد و چیزهایی که درباره آیفون‌های بعدی حدس می‌زنیم؛ کاملا اشتباه باشد. در این ثبت اختراع، حتی نام محصول مفهومی نیز مشخص نشده است و با قطعیت نمی‌توان گفت برای آیفون‌های این شرکت است.

یک راه بیشتر وجود ندارد و اینکه صبر کنیم تا در ماه سپتامبر از آیفون‌های ۲۰۲۱ رونمایی شود و بعد درباره غافل‌گیری‌های اپل به بحث بنشینیم.

منبع Cnet
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.