مایکروسافت برای ویندوز ۱۱ یک فایل اکسپلورر جدید و مدرن طراحی کرده است

آفیس مایکروسافت هم با رابط کاربری جدید عرضه می‌شود

0

مایکروسافت ویندوز ۱۱ را معرفی کرد و درباره بسیاری از ویژگی‌ها و بخش‌های جدید آن صحبت کرد ولی هیچ اشاره‌ای به File Explorer نکرد.

دقیقا مانند سایر بخش‌های ویندوز ۱۱، مایکروسافت در حال بازنگری و طراحی جدید بخش فایل اکسپلورر است و می‌خواهد در آن تغییرات اساسی ایجاد کند.

مایکروسافت در ویدئویی به نام «how Windows 11 is being designed» اشاره‌هایی به رابط کابری جدید فایل اکسپلورر (File Explorer UI) در ویندوز ۱۱ در کنار برخی دیگر از تغییرات در رابط کاربری مایکروسافت آفیس (Microsoft Office UI) می‌کند.

به نظر می‌رسد نوار ribbon که سال‌ها است به عنوان بخشی از فایل اکسپلورر و آفیس مایکروسافت بوده؛ از بین خواهد رفت. در این ویدئو، کاملا مشخص است که فایل اکسپلورر جدید برای لمس بهتر، بهینه‌سازی شده است و از کلیدهای کنترلی برای فایل‌ها و پوشه‌ها در بخش بالایی سود می‌برد.

از روی این ویدئو، به سختی می‌توان دریافت که چه چیزهایی در فایل اکسپلورر جدید ویندوز ۱۱ تغییر کرده است و شامل چه قابلیت‌های نویی است. احتمالا، با انتشار پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ در ابتدای هفته آینده، به طور کامل می‌توان درباره فایل اکسپلورر جدید صحبت کرد.

این فایل اکسپلورر جدید شامل آیکون‌های جدیدی است که مایکروسافت به عنوان بخشی از بازنگری و بازطراحی ویندوز ۱۱ روی آن‌ها کار کرده است. متاسفانه، به نظر می‌رسد هنوز خبری از رابط کاربری برگه‌ای در این فایل اکسپلورر نیستیم. بسیاری از طراحان و توسعه‌دهنده‌گان ویندوز آرزو کرده بودند مایکروسافت به این سو رفته باشد تا مفاهیم File Explorer بسیار ساده‌تر از گذشته شوند.

در کنار ظاهر جدید File Explorer، همچنین به نظر می‌رسد مایکروسافت برای مجموعه نرم‌افزارهای آفیس خود نیز یک رابط کاربری جدید طراحی کرده است. این شرکت طی سال‌های گذشته، به تدریج طراحی آفیس را تمیزتر کرده است و تمرکز زیادی روی ساده‌سازی آفیس در سراسر وب، دسکتاپ و موبایل دارد.

مایکروسافت سال گذشته از تغییراتی در UI مایکروسافت نسل بعدی رونمایی کرد ولی هنوز این شرکت به طور کامل درباره آن‌ها صحبت نکرده است.

منبع Theverge
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.