مایکروسافت نسل بعدی سیستم‌عامل ویندوز را با ظاهر جدید سوم تیرماه معرفی می‌کند

یک رویداد ویژه و بسیار داغ ویندوزی در آخر این ماه میلادی

0

مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی و آماده شدن اعلام جزئیات نسل بعدی سیستم‌عامل ویندوز خود موسوم به ویندوز ۱۱ در رویداد آخر ماه جاری میلادی است.

این غول نرم‌افزاری، ارسال دعوت‌نامه‌ها برای رسانه‌ها جهت شرکت در رویداد ۲۴ ژوئن را آغاز کرده است. «ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت و «پانوس پانی»، مدیر ارشد بخش محصولات مایکروسافت در این رویداد شرکت و سخنرانی خواهند داشت.

پیش‌بینی می‌شود مایکروسافت تغییرات قابل توجهی در سیستم‌عامل ویندوز خود انجام داده باشد و احتمالا شاهد پیشرفت‌های بصری بزرگی خواهیم بود. انتظار می‌رود تغییرات قابل توجهی در رابط کاربری ویندوز با نام رمز «Sun Valley» را شاهد باشیم. حتی دعوت‌نامه مایکروسافت به یک لوگوی جدید برای ویندوز اشاره دارد.

ماه گذشته، مایکروسافت تایید کرد ویندوز ۱۰ ایکس، سیستم‌عاملی که به طور اختصاصی و انحصاری برای دستگاه‌های دو نمایشگری توسعه داده شده بود؛ دیگر عرضه نخواهد شد. اکنون، مایکروسافت عناصر بصری ویندوز ۱۰ ایکس را به نسخه اصلی ویندوز ۱۰ برده است و می‌خواهد آنجا به کار بگیرد.

ویندوز ۱۱: برند جدید، لوگوی جدید، رابط کاربری جدید

در حال حاضر، بسیاری از کارهای بصری در ویندوز ۱۰ آغاز شده‌اند. مانند آیکون‌های سیستمی جدید، بهبودهایی در File Explorer و پایان دادن به استفاده از آیکون‌های ویندوز ۹۵ در برخی محیط‌ها. همچنین، مایکروسافت روی برخی از مبانی و عملکردهای اساسی ویندوز تمرکز کرده و می‌خواهد باگ‌ها، کاستی‌ها و عدم سازگاری‌های آن‌ها را برای دستگاه‌های دو نمایشگری برطرف کند. می‌دانیم که ویژگی Xbox Auto HDR را اضافه کرده است و البته روی بهبود پشتیبانی از صدای بلوتوثی کار کرده است.

نادلا، مدیرعامل مایکروسافت وعده داده است شرایط درآمدی بهتری برای توسعه‌دهنده‌ها و سازندگان اپلیکیشن‌های ویندوز فراهم کند. احتمالا، در نسل بعدی ویندوز شاهد تغییراتی در فروشگاه ویندوز هم خواهیم بود. در چند ماه اخیر، مایکروسافت روی فروشگاه نرم‌افزاری خود تمرکز زیادی داشت و شایعات می‌گویند این فروشگاه به روی اپ‌ها و پلتفرم‌های رقبا باز خواهد شد. پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیت روی پردازنده‌های ARM می‌تواند خبر خوشی برای علاقه‌مندان به استفاده از ویندوز برای تبلت‌ها و دستگاه‌های همراه باشد.

مایکروسافت پیش‌تر و در زمان عرضه ویندوز ۱۰ گفت که دیگر نسخه جدیدی از این سیستم‌عامل نخواهد داد و فقط مشغول انتشار آپدیت‌هایی برای آن می‌شود. اما با تغییر مدیران مایکروسافت و مطرح شدن ایده‌ها و استراتژی‌های جدید، حالا مایکروسافت ترجیح می‌دهد سیستم‌عامل دسکتاپ خود را با یک برند و لوگوی جدید به همراه رابط کاربری و قابلیت‌های بهتر و تازه عرضه کند.

منبع Theverge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.