هزینه شروع یک کسب‌وکار در کشورهای مختلف چقدر است؟ کدام کشورها گران‌ترین و ارزان‌ترین هستند؟

نقشه جهانی هزینه شروع یک کار

0

شروع یک کار باید ارزان باشد؟ شما این‌طور فکر می‌کنید؟ چون اگر موفق شوید؛ شغل، ثروت، درآمد مالیاتی و خدمات یا محصول ایجاد کردید و همه سود می‌برند.

اما باید بدانید راه‌اندازی یک کسب‌وکار و کارآفرینی در همه جای دنیا ارزان نیست. کشورهای مختلف قوانین خاص خود برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار را دارند و شما باید دنبال کسب مجوزها، خرید یا اجاره زمین و ملک، امور اداری و مسایل دیگر بروید که همه این‌ها هزینه دارد و زمان‌بر هستند.

اما می‌دانید هزینه راه‌اندازی و شروع یک کار در هر کشوری چقدر است؟ کدام کشورها ارزان‌ترین از نظر راه‌اندازی یک کسب‌وکار هستند و کدام کشورها بالاترین هزینه برای کارآفرینی و استارتاپ را دارند؟

بهتر است اطلاعاتی درباره شروع کار در هر کشور داشته باشید. سایت BusinessFinancing براساس داده‌های بانک‌های جهانی، نقشه‌‌ای از هزینه شروع به کار در هر کشور جهان تهیه کرده است. این نقشه تفاوت‌های فاحسی میان هزینه‌های کشورهای مختلف نشان می‌دهد. چند نکته اساسی و مهمی که از این نقشه در نگاه اول دستگیرمان می‌شود:

۱- برای انجام یک مقایسه، همه هزینه‌های شروع یک کسب‌وکار در کشورهای مختلف به دلار تبدیل و درج شده است. با این معیار، کشور امارات متحده عربی گران‌ترین کشور برای شروع به کار است: ۷.۴۴۳.۵۱ دلار و ارزان‌ترین کشور هم رواندا است که در دو سال نخست هیچ هزینه‌ای ندارد. در کشور اسلوونی هم نیازی به هیچ هزینه‌ای نیست و فقط باید ۷۵۰۰ یورو (۸۹۰۰ دلار) سرمایه‌گذاری کنید.

۲- این هزینه‌ها را نباید به طور مطلق با یکدیگر مقایسه کرد؛ چون هزینه‌های زندگی محلی در کشورهای مختلف و سطح درآمد هم در این هزینه‌ها دخیل و تاثیرگذار هستند. گاهی اوقات هزینه راه‌اندازی یک کار در کشوری ارزان است ولی مقرون به صرفه نیست. مثلا، هزینه راه‌اندازی یک فروشگاه در کشور قزاقستان ۱۲ دلار است که فقط ۲ درصد متوسط دستمزد ماهیانه این کشور می‌شود و همین کار در کشور کنگو ۱۲۳۲ دلار هزینه دارد که دو برابر بیشتر از درآمد سالیانه یک کارمند در این کشور است.

اروپا: انگلیس ارزان‌ترین؛ ایتالیا گران‌ترین

قاره اروپا در زمینه هزینه‌های راه‌اندازی یک کسب‌وکار بسیار متنوع است. ۱۲ کشور هزینه‌ای کمتر از ۱۰۰ دلار دارند و ۱۱ کشور دیگر هزینه‌ای بیش از ۱۰۰۰ دلار:

۱- جدا از اسلوونی که فقط باید در آن سرمایه‌گذاری کنید و خبری از هزینه نیست؛ انگلیس ارزان‌ترین کشور اروپا است؛ حتی از کشوری مانند بلاروس هم با ۱۸.۱۸ دلار ارزان‌تر است. تمام آنچه که برای شروع یک کسب‌وکار در انگلیس نیاز دارید؛ ۱۲ پوند یا ۱۷ دلار هزینه ثبت‌نام در Companies House است.

۲- گران‌ترین کشور اروپایی از نظر شروع کسب‌وکار؟ ایتالیا با ۴۸۹۵ دلار که دو برابر متوسط درآمد ماهیانه در این کشور (۲۴۰۳ دلار) است.

امریکای شمالی: ایالات متحده در منطقه طلایی

ایالات متحده با ۷۲۵ دلار در منطقه طلایی امریکای شمالی قرار دارد اما نصف هزینه‌های راه‌اندازی یک کسب‌وکار در مکزیک (۱.۴۶۳.۸۱ دلار) است و چهار برابر کانادا (۱۶۶.۱۹ دلار):

۱- هزینه راه‌اندازی یک شغل در ایالات متحده فقط ۱۶ درصد متوسط حقوق ماهیانه (۴۴۵۸ دلار) است. اگر این را با کشوری مانند مکزیک مقایسه کنیم که تقریبا ۲.۵ برابر حقوق ماهیانه است؛ به این نتیجه می‌رسیم که راه‌اندازی کسب‌وکار در امریکا مقرون به صرفه است.

۲- ارزان‌ترین مکان در امریکای شمالی به طور مطلق کشور بلیز با ۹۹.۳۱ دلار است که حدود ۳۵ درصد حقوق متوسط ماهیانه در این کشور است.

۳- کشور باهاما گران‌ترین کشور با ۱.۸۱۰.۹۲ دلار است اما به طور نسبی می‌توان از کشور هائیتی نیز نام برد که ۹۳۲.۸۰ دلار و ۱۴ برابر فیش حقوق ماهیانه در آن کشور است.

امریکای جنوبی: ونزوئلا، سرزمین فرصت‌ها؟

راه‌اندازی کسب‌وکار در کشورهای سورینام، اکوادور، بولیوی و اروگوئه بسیار گران است اما در کشورهای دیگر این قاره نسبتا مقرون به صرفه است؛ حتی در کشورهایی مانند ونزوئلا و شیلی بسیار ارزان است.

۱- سورینام گران‌ترین کشور در امریکای جنوبی است؛ هم از نظر مقایسه‌ای مطلق و هم از نظر مقایسه نسبی: هزینه‌ راه‌اندازی یک شغل در این کشور ۳۰۳۰ دلار است که ۱۱ برابر بیشتر از متوسط درآمد ماهیانه آن‌ها است. علاوه بر این هزینه، باید ۸ درصد هزینه اضافی برای خدمات اسناد رسمی را نیز در نظر گرفت.

۲- در کشور ونزوئلا به همه پولی که برای راه‌اندازی یک کار نیاز دارید؛ ۰.۲۱ دلار است که شامل هزینه ثبت و رزرو نام شرکت، انتشار آن در روزنامه محلی و سایر تشریفات است. این کمتر از ۱ درصد درآمد ماهیانه ۱۲۳۲ دلار در ونزوئلا است. هرچقدر این کشور به سقوط اقتصادی نزدیک‌تر شود؛ منطقی است که دولت این کشور موانع موجود برای کارآفرینی را برطرف کند.

افریقا: در حال پیشرفت در یک مسیر طولانی

دستمزد پایین در کشورهای افریقایی یک شمشیر دو لبه است. این برای شرکت‌هایی که در جست‌وجوی نیروی کار دستی هستند؛ مطلوب است ولی برای کارآفرینان محلی که به دنبال سرمایه‌گذاری در شرکتی از خودشان هستند؛ اصلا خوب نیست.

در بسیاری از کشورها، این موانع کاملا ثابت باقی ماندند ولی در برخی دیگر از کشورها، مشوق‌هایی برای راه‌اندازی شرکت‌های نوپا مشاهده می‌شود:

۱- از نظر مقایسه مطلق، گران‌ترین کشور در افریقا، گینه استوایی با هزینه ۲۳۲۲ دلار است؛ حدود ۷.۲ برابر حقوق ماهیانه در این کشور.

۲- از نظر مقایسه نسبی کشور کنگو (نه همسایه آن جمهوری دموکراتیک کنگو) وضعیت بسیار مناسبی نه تنها در افریقا بلکه در کل جهان دارد. هزینه مورد نیاز برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این کشور ۲۵.۵ درصد فیش حقوق ماهیانه است.

۳- در آن سوی رود کنگو و در کشور جمهوری دموکراتیک کنگو، هزینه راه‌اندازی یک کسب‌وکار فقط ۸۰ دلار است؛ یکی از ۱۲ کشور افریقایی که در آن‌ها می‌توانید با کمتر از ۱۰۰ دلار یک فروشگاه راه‌اندازی کنید. کشورهایی مانند مصر و افریقای جنوبی هم شامل این کشورها هستند.

خاورمیانه و آسیای میانه: گران‌ترین و ارزان‌ترین کشورها

این یک منطقه نیست؛ بلکه شامل دو منطقه است. کشورهای بسیار گران‌قیمت از نظر راه‌اندازی کسب‌وکار در خاورمیانه جمع شدند و کشورهای ارزان‌قیمت در آسیای مرکزی پیدا می‌شوند:

۱- کشور امارات گران‌ترین مکان برای شروع یک کسب‌وکار در جهان است و البته اصلا مقرون به صرفه نیست: شما به ۲.۲۵ برابر حقوق ماهیانه خود را باید برای راه‌اندازی یک کار هزینه کنید.

۲- همسایگان کشور امارات نیز گران‌قیمت هستند: قطر (۳.۹۵۱.۹۴ دلار)، عربستان (۱.۲۶۶.۵۷ دلار). بحرین با ۲۳۰.۷۸ دلار ارزان‌ترین است و هزینه‌ای یک سوم راه‌اندازی کار در کشور جنگ‌زده‌ای مانن یمن (۸۰۷.۷۹ دلار) را دارد.

۳- قرقیزستان با هزینه ۸.۳۵ دلار ارزان‌ترین کشور در جهان است. اکثر کشورهای اطراف آن نیز ارزان هستند. کشورهایی مانند پاکستان و افعانستان نیز ارزان هستند ولی به خاطر ناامنی و جنگ‌های داخلی اصلا کشورهای مناسبی برای شروع کار محسوب نمی‌شوند.

آسیای شرقی و اقیانوسیه: نیوزیلند هم ارزان است هم آسان

با در نظر گرفته هزینه‌های زیر چهار رقم (زیر هزار دلار) و هزینه‌های نسبی، ایجاد شرکت و شغل در این منطقه جهان ارزان و مقرون به صرفه است:

۱- کامبوج یک کشور قابل توجه در این منطقه است اما نه برای سرمایه‌گذاری بلکه از نظر گرانی شروع کار. هزینه ورود به کسب‌وکار در این کشور ۷۴۶ دلار است است که تقریبا معادل ۷.۵ برابر متوسط درآمد حقوق ماهیانه است و بالاترین رقم در این منطقه محسوب می‌شود.

۲- ارزان‌ترین کشور، تیمور شرقی است با ۱۰ دلار است اما ۹ درصد از درآمد ماهیانه شما می‌شود.

۳- اما کشور نیوزیلند وضعیت بسیار خوبی دارد. هزینه شروع کار در آن ۴۳.۴۸ دلار است و کمتر از ۲ درصد حقوق ماهیانه می‌شود. هم از نظر مقایسه نسبی و هم از نظر مقایسه مطلق یک کشور ایده‌آل برای راه‌اندازی کسب‌وکار است. بانک جهانی کشور نیوزیلند را از نظر سهولت راه‌اندازی کسب‌وکار در رتبه نخست قرار داده است؛ شما فقط به کمتر از یک روز کاری نیاز دارید تا صاحب شغل شوید!

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

کلاژهای کاغذی زیبای مینیمال از شخصیت‌های سینمایی مشهور

اینکه بتوانی به صورت خلاصه و مختصر و مفید با هنر خودت، مفهومی را برسانی، هر بسیار جالبی است. حالا تصور کنید که با برش چند کاغذ رنگی و کنار هم نهادت انها، یغنی کلاژ کاغذی بشود، شخصیت‌های مهم سینمایی را بازسازی کرد. این کاری است که مارگارت…

سرژ ورونوف: پزشکی که بیضه‌های میمون‌ها را به مردها پیوند می‌زد تا آنها را جوان کند!

یکی از پر شورترین ارائه‌ها و سخنرانی‌ها در کنگره بین‌المللی جراحان در لندن در سال ۱۹۲۳ توسط جراح فرانسوی متولد روسیه به نام سرژ ورونوف انجام شد. سه سال پیش‌تر، ورونوف با آزمایش‌های بحث‌برانگیز پیوند غده‌ که به ادعای خودش آدم‌ها را چند…

هوش مصنوعی یکی از تخیل‌های کودکی ما را تصویرسازی کرد: کشتزارهایی از همه چیز: بستنی قیفی –…

شاید سریال کارتونی پینوکیو باعثش شد. شاید هم نه! در آن قسمت دلپذیر و خاطره‌انگیز، روباه مکار و گربه ننه، پینوکیو را فریفتند تا سکه خود را بکارد تا درختی از سکه بروید و بتواند سکه‌های بی‌شمار برداشت کند. سال‌ها از آن زمان گذشته، الان هم…

آینه‌ها در فیلم‌ها: فیلمسازها چگونه دوربین‌ها را موقع فیلمبرداری از آینه‌ها ناپدید می‌کنند؟!

هنگام تماشای فیلم، برخی از بینندگان دوست دارند به دنبال خطا‌هایی باشند، مانند یافتن شواهدی از دوربین‌ها و پرسنل ضبط فیلم یا بوم صدابرداری مشخص در یک صحنه و امثال آن. یکی از موقعیت‌های دشوار برای فیلمسازهای، زمانی است که یک صحنه شامل آینه‌ها…

تصور شاهان صفوی بر اساس شرح متنی جهانگردان و افراد شاخصی که آنها را دیده و توصیف کرده‌اند

در حساب توییتر Cavid Ağa شاهان صفوی را بر اساس نوشته‌های قدیم به دقت و به صورت گرافیکی و چشم‌نوازی تصور شده‌اند.(توضیحات از ویکی پدیا) شاه اسماعیل بنا به نوشته‌های جیووانی ماریا دلی آنجیوللو شاه اسماعیل یکم (۱۷ ژوئیهٔ ۱۴۸۷ – ۲۳ مه…

برآورد میزان موفقیت قرارهای عاشقانه زوج‌ها با هوش مصنوعی و اندازه‌‌گیری میزان همسانی پاسخ‌های سیستم…

در حین یک قرار آشنایی پاسخ‌های فیزیولوژیکی دو نفر حین گفتگو و دیدار با هم هماهنگ می‌شود، این پدیده‌ای است که از آن با نام همسانی فیزیولوژیکی یاد می‌شود. درجه این همگامی با تعامل در مکالمه و کیفیت همکاری همبستگی دارد و بنابراین می‌تواند…
منبع bigthink

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5