اسپیس ایکس در تحقق رویای سفر به مریخ جدی است و حالا تاریخ نخستین آزمایش موشک بوستر این سفر را هم اعلام شده!

0

ایلان ماسک، کارآفرین آمریکایی و بنیانگذار شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس‌ایکس، تاریخ نخستین آزمایش بزرگ موشک بوستر یا تقویتی که برای ارسال سفینه به مدار زمین برای سفر به مریخ در حال ساخت است، اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس در پاسخ به توییت صاحب یک کانال یوتیوب و وبلاگ‌نویس امور فضایی که از تاریخ انجام آزمایش احتراق ایستای موشک پرسیده بود، گفت آزمایش «بوستر۳» اوایل هفته آینده انجام خواهد شد؛ «احتمالا دوشنبه.»

مسیرهای منتهی به تاسیسات اسپیس‌ایکس در بوکا چیکا در ایالت تگزاس و جاده‌های اطراف آن، دوشنبه از ۱۲ ظهر تا ۱۰ شب مسدود خواهند شد و تاریخ‌های دیگری نیز برای این کار در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در نظر گرفته شده است.

این یک گام مهم در توسعه برنامه‌های ایلان ماسک و شرکت او در روند ساخت راکت برای ارسال یک سفینه فضایی سرنشین‌دار به منظومه شمسی است.

بیش از دو ماه از آزمایش موفقیت‌آمیز یک نمونه ساخته شده از استار شیپ SN15 می‌گذرد که پس از سفر به ارتفاعات بالای جو زمین، روز پنجم ماه مه به سلامت به زمین بازگشت. این پرواز، نخستین آزمایش استارشیپ بود که توانست به ارتفاع ۱۰ کیلومتری برسد، به زمین برگردد و بدون افجار به سلامت بنشیند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

مرحله بعدی این برنامه، ساخت یک برج عظیم برای کمک به عملیات پرتاب سفینه به فضا خواهد بود که «بوستر۴» نام‌گذاری شده است و پس از تکمیل آزمایش‌های زمینی بوستر۳ آغاز خواهد شد.

در عکس‌های شما یک بوستر 3 را می‌بینید که در همین‌ها پیچیده بودن روند آماده‌سازی و ساختشان تا حدی مشخص است.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.