ایلان ماسک حالا در یک خانه اجاره‌ای ۳۵ متر مربعی پیش‌ساخته‌، نزدیک مقر اسپیس‌ایکس زندگی می‌کند!

خانه‌ای ۵۰ هزار دلاری برای میلیاردر معروف دنیای فناوری

0

دومین مرد ثروتمند دنیا با وجود دارایی خالص ۱۶۶ میلیارد دلاری؛ تصمیم گرفته است هیچ دارایی فیزیکی که مستلزم کنار گذاشتن وقت مدیریت و سرپرستی باشد، نداشته باشد تا بتواند راحت‌تر و بیشتر روی ماموریت‌های سفر به فضا، انتقال انسان به مریخ (اسپیس‌ایکس) و زمین سبزتر (تسلا) تمرکز کند.

ایلان ماسک شوخی نمی‌کند و همان‌طور که چندی پیش وعده داده بود همه دارایی‌های خود را رد کند؛ اکنون ۶ عمارت بزرگ خود را برای فروش گذاشته و به یک خانه کوچک ۳۵ متری پیش‌ساخته اسباب‌کشی کرد.

اوایل این ماه، ایلان ماسک توییت کرد محل اقامت موقت او یک خانه در منطقه Boca Chica تگزاس، نزدیک سایت توسعه و تست اسپیس‌ایکس خواهد بود.

خانه جدید ایلان ماسک، مشهورترین کارآفرین این روزهای دنیای فناوری، به معنای واقعی کلمه یک Box یا جعبه است. خانه‌ای ۶ متر در ۶ متر قابل حمل و جابه‌جایی، تاشو و پیش‌ساخته که توسط یک استارتاپ سازنده خانه‌های فوری ماژولار به نام Boxabl آماده شده است.

خانه Boxabl Casita ماسک یک آپارتمان بسیار کوچک کامل است که از اتاق نشیمن بزرگ، اتاق خواب و یک آشپزخانه کامل و مجهز سود می‌برد. یک حمام با دوش وان نیز در این آپارتمان کوچک قابل حمل تعبیه شده است. ایلان ماسک در یک توییت این خانه را بسیار عالی توصیف کرده است.

نوامبر گذشته، Boxabl با انتشار یک ویدئو در یوتیوب اعلام کرد خانه Casita را در منطقه Boca Chica برای یک مشتری برجسته آماده و سفارشی‌سازی کرده‌اند. مشخص بود این مشتری با شرکت اسپیس‌ایکس در ارتباط است؛ چون در ویدئو منتشر شده؛ درب خانه با پوستری از موشک فالکون ۹ اسپیس‌ایکس پوشیده شده بود.

هویت این مشتری بسیار خاص و برجسته مخفی باقی ماند تا اینکه خود ایلان ماسک در اوایل ماه جولای طی توییتی گفت در یک خانه ۵۰ هزار دلاری در بوکا چیکا زندگی می‌کند؛ یعنی ارزان‌تر از یک خودروی تسلا!

خانه‌های ارزان‌قیمت Boxabl در مدت زمانی یک روزه نصب می‌شوند ولی شیک هستند و تمام نیازهای مشتری را برطرف خواهند کرد. این شرکت در لاس‌وگاس مستقر است و از سال ۲۰۱۷ فعالیت‌اش را با هدف تولید انبوه خانه‌های ارزان قیمت و مقرون به صرفه آغاز کرده است.

ایلان ماسک چندین خانه خود را در ماه‌های اخیر به فروش رسانده است که آخرین آن‌ها یک عمارت در منطقه خلیج کالیفرنیا به قیمت ۳۷.۵ میلیون دلار در ماه گذشته به فروش رفت.

منبع dailymail
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.