گوگل برای نخستین بار یک مجتمع بزرگ ساختمانی به مساحت ۱۰۲ هزار متر مربعی برای خود خواهد ساخت

2

وقتی از ساختمان‌های گوگل صحبت می‌کنیم به یاد امکانات فوق‌العاده آن برای کارکنانش می‌افتیم: کافه‌تریاها، تردمیل‌هایی که کارمندان با آنها می‌توانند در همان حین که به آرامی ورزش می‌کنند به صفحه مانیتورهایشان نگاه کنند، استخرها و ساختمان‌های ورزش بولینگ، باغچه‌هایی که در آن سبزیجاتی برای تغذیه سالم کشت داده می‌شود و ساختمان‌های سبز.

در چنین ساختمان‌هایی بیش از ۳۵ هزار کارکند گوگل در رفاه کار می‌کنند، اما نکته اینجاست که هیچ یک از ساختمان‌های گوگل تا به حال توسط خود گوگل ساخته نشده‌اند، بلکه همه آنها با تغییرات ساختمان‌های از پیش موجود برای نوع خاص کاربری گوگل، تغییر داده شده‌اند. برای مثال مقر اصلی گوگل یا Googleplex که در مانتین ویو در کالیفرنیا قرار دارد،  زمانی جزو دفاتر اداری شرکت سیلیکون گرافیکس بود.

اما یکی دو سال است که گوگل در تکاپوی ساختمانی جدید افتاده است، در سال ۲۰۱۱ این شرکت یک معمار آلمانی به نام کریستوفن اینگنهوفن را را استخدام کرد تا یک ساختمان با معماری نو و سبز در جایی نزدیک به محل فعلی گوگل بسازد، اما این پروژه متوقف شد و گوگل تصمیم گرفت در جای دیگری از ماتین ویو، نزدیگ به خلیج سانفرانسیسکو ساختمان‌سازی کند و متعاقب این تصمیم به دنبال معمار دیگر گشت.

 ساختمان  102 هزار متر مربعی گوگل

حالا گوگل تصمیم گرفته که با شرکت NBBJ قرارداد ببننند تا این پروژه ساختمانی شروع شود. مجتمع جدید اصطلاحا Bay View نامید خواهد شد و متشکل از نه ساختمان تقریبا یکسان در کنار هم است. بیشتر این ساختمان‌ها ۴ طبقه خواهند بود. این ساختمان‌های مستطیل‌شکل هستند و در وسط اندکی خمیدگی دارند. در میان آنها حیاط‌هایی قرار دارد و سقف بعضی از آنها هم پوشش گیاهی سبز خواهند داشت.

همه ساختمان‌ها با پل‌هایی به هم متصل خواهند شد. مساحت این مجمع ساختمانی حدود ۱۰۲ هزار متر مربع خواهد بود و طوری ساخته خواهد شد که فاصله کارمندها از هم با پای پیاده بیشتر از دو و نیم دقیقه نباشد.

منبع

 

 
2 نظرات
  1. ناصر می گوید

    سلام جالب بود.فقط چرا از پزشکی و سلامت کم مطلب میزارید

  2. نيما می گوید

    ایده ال زندگی و حرفه رو ایجاد میکنه این گوگل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.