چگونه پس‌زمینه تار را برای تماس‌های ویدئویی فیس‌تایم در iOS 15 فعال کنیم

دو روش برای استفاده از مود پرتره در FaceTime

0

نسخه‌های جدید iOS 15 و iPadOS 15 شامل پیشرفت‌های بزرگی در اپلیکیشن FaceTime هستند. از جمله می‌توان به تماس‌های صوتی ایزوله و تار کردن پس‌زمینه در تماس‌های ویدئویی مشابه دیگر نرم‌افزارهای تماس تصویری مانند زوم اشاره کرد.

ما در این مطلب می‌خواهیم نشان بدهیم چگونه با استفاده از مود Portrait در دوربین آیفون و آیپد، ویژگی پس‌زمینه تار را برای فیس‌تایم فعال کنیم.

نسخه بتای عمومی iOS 15 و iPadOS 15 منتشر شدند و شما با نصب آن‌ها می‌توانید جدیدترین ویژگی‌های این سیستم‌عامل را از نزدیک بررسی کنید. ما پیش‌تر نصب بتای عمومی و بتای توسعه‌دهنده iOS 15 و iPadOS 15 را روی آیفون و آیپد آموزش دادیم.

پس از نصب این نسخه‌ها، سریعا خواهید توانست در تماس‌های فیس‌تایم از ویژگی پس‌زمینه تار یا مود پرتره استفاده کنید.

برای انجام این کار دو روش وجود دارد. روش نخست، با استفاده از مرکز کنترل (Control Center) آیفون یا آیپد و روش دوم در خود نرم‌افزار FaceTime است. ما ابتدا سراغ روش دوم می‌رویم که اجازه می‌دهد شما بیشترین استفاده را ببرید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

با استفاده از اپلیکیشن FaceTime

ابتدا یک تماس ویدئویی با شخصی که می‌خواهید را در فیس‌تایم روی آیفون یا آیپد شروع و بعد مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- روی پنجره‌ای که شما را نشان می‌دهد؛ ضربه بزنید پنجره بزرگ‌تر شود.

۲- روی کلید Portrait در بالا گوشه سمت چپ ضربه بزنید.

به همین سادگی می‌بینید که پس‌زمینه تماس ویدئویی شما تار نشان داده می‌شود و جلوه بهتری پیدا می‌کند.

با استفاده از مرکز کنترل (Control Center)

برای استفاده از مود پرتره در برنامه FaceTime از طریق مرکز کنترل iOS، ابتدا یک تماس ویدئویی را روی آیفون یا آیپد در فیس‌تایم آغاز و بعد مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- برای باز کردن Control Center، صفحه را از گوشه بالا سمت راست به پایین سوایپ کنید.

۲- روی کلید Video Effects بزنید.

۳- روی کلید Portrait ضربه بزنید.

وقتی مود پرتره در فیس‌تایم فعال می‌شود و شاهد پس‌زمینه تار در تماس ویدئویی هستید؛ باز به همین دو روش می‌توانید مود پرتره را غیرفعال و تماس خود را به وضعیت گذشته برگردانید.

همین‌طور، از روش اول می‌توان برای فعال کردن مود پرتره فیس‌تایم در دستگاه‌های مک استفاده کرد.

البته، توجه داشته باشید که برای استفاده از این ویژگی حتما باید دستگاهی داشته باشید که از مود پرتره پشتیبانی کند (آیفون و آیپد با تراشه A12 Bionic و بعدتر یا M1 Mac).

iOS 15 و iPadOS 15 پاییز می‌آیند

نهایتا این دو سیستم‌عامل اپل در فصل پاییز برای همه کاربران به صورت عمومی منتشر خواهند شد و دانلود و نصب آن‌ها روی همه دستگاه‌های سازگار رایگان خواهد بود.

اکنون، نسخه‌های بتای عمومی این دو سیستم‌عامل در دسترس است و هر کاربری می‌تواند آن‌ها را نصب کند ولی احتمالا با اشکالات و باگ‌هایی همراه خواهند بود که مخصوص حالت توسعه‌دهنده و تست ویژگی‌های جدید است.

شایان ذکر است که از نسخه بتای عمومی iOS 15 و iPadOS 15 استفاده کنید و در هنگام تماس تصویری فیس‌تایم با شخص دیگری باشید که از iOS یا iPadOS 14 استفاده می‌کند؛ باز او قادر به دیدن پس‌زمینه تار و حالت پرتره خواهد بود.

منبع cultofmac

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.