سرانجام می‌توانید از فیس‌تایم در iOS 15 و بدون آیفون استفاده کنید؛ اما فیس‌تایم چگونه در اندروید کار می‌کند؟

کاربران اندروید و ویندوز می‌توانند به تماس‌های فیس‌تایم در iOS 15 بپیوندند

0

روزهای دوری از تماس‌های تصویری فیس‌تایم برای کاربران اندروید و ویندوزی به پایان رسیده است. دیگر برای اینکه وارد یک تماس تصویری فیس‌تایم شوید؛ حتما نباید یک دستگاه آیفون، آیپد یا مک داشته باشید.

اپل در پاسخ به یک درخواست گسترده عمومی کاربران، در سیستم‌عامل iOS 15 که اخیرا به طور عمومی منتشر شد؛ به کاربرانی که دستگاه‌های اندرویدی یا لپ‌تاپ‌های ویندوزی دارند اجازه داده است تا وارد یک تماس تصویری فیس‌تایم شوند و بتوانند با دوستان یا اعضای خانواده خود ارتباط برقرار کنند.

این سخنان به این معنی نیست که دستگاه‌های اپلی کاملا از یک تماس تصویری فیس‌تایم کنار گذاشته می‌شوند و مثلا دو دستگاه اندرویدی می‌تواند با هم در فیس‌تایم تماس داشته باشند. هنوز فیس‌تایم به iOS 15 و در نتیجه یک آیفون یا آیپد وابسته است ولی حالا بیشتر شبیه به اپلیکیشن‌های زوم و مایکروسافت تیمز شده است.

به‌روزرسانی جدید FaceTime علاوه بر اینکه امکان دعوت از کاربران غیر اپلی را فراهم می‌کند؛ شامل حالت grid view، حالت پرتره، قابلیت برنامه‌ریزی تماس‌ها و ویژگی اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش به نام SharePlay است.

در این مطلب، نحوه پیوستن به یک تماس تصویری در فیس‌تایم، فارغ از اینکه چه دستگاهی دارید را آموزش دادیم:

نحوه برقراری تماس فیس‌تایم با کاربران اندرویدی و ویندوزی

نکته اصلی این است که باید بدانیم برنامه فیس‌تایم برای اندروید و ویندوز عرضه نشده است و شما با استفاده از یک پیوند به تماس تصویری فیس‌تایم دعوت می‌شوید.

فردی که شروع‌کننده یک تماس تصویری یا برنامه‌ریزی یک ویدئوکنفرانس در فیس‌تایم با دستگاه اپلی و یک حساب کاربری اپل است؛ برای شما یک پیام پیوستن به تماس تصویری خواهد فرستاد.

اگر از کاربران اپل هستید و iOS 15 را دانلود و نصب کردید؛ مراحل شروع یک تماس تصویری در فیس‌تایم جدید و دعوت از دستگاه‌های اندرویدی و ویندوزی به صورت زیر است:

۱- اپلیکیشن FaceTime را روی گوشی آیفون خود باز کنید.

۲- روی گزینه Create Link بزنید.

۳- صفحه‌ای از پایین به بالا کشیده می‌شود که FaceTime Link گفته می‌شود. شما باید روی Add Name کلیک کنید و نامی برای چت خود تایپ کنید.

۴- در همان صفحه، گزینه‌هایی برای اشتراک‌گذاری لینک دعوت‌نامه از طریق متن، ایمیل، توییتر، تقویم و سایر اپلیکیشن‌های موجود در آیفون دارید. در ضمن، شما می‌توانید خودتان این لینک را کپی و در جای دیگری قرار دهید و برای فرد مورد نظر بفرستید.

۵- برای پیوستن به چت تصویری که خودتان ساختید؛ روی نام چت ضربه زده و گزینه Join را بزنید.

۶- هنگامی که یک کاربر اندرویدی یا ویندوزی روی لینک ارسالی از شما ضربه می‌زند؛ آن‌ها وارد یک اتاق انتظار می‌شوند و شما می‌توانید با ضربه زدن روی چک باکس کنار نام آن‌ها، اجازه ملحق شدن به تماس تصویری را بدهید.

نحوه پیوستن به تماس فیس‌تایم در اندروید و ویندوز

برای پیوستن به یک تماس فیس‌تایم در دستگاه‌های اندرویدی و ویندوزی، به تنها چیزی که نیاز دارید؛ یک لینک دعوت‌نامه است که توسط شخصی با دستگاه اپل برای شما ارسال شده است. نیازی به دانلود یا نصب یک برنامه اضافی ندارید. مراحل کار به صورت زیر است:

۱- لینک FaceTime را در هر جایی که با شما به اشتراک گذاشته شده است؛ باز کنید.

۲- لینک در یک مرورگر وب روی دستگاه شما باز می‌شود (توجه کنید به آخرین نسخه‌های گوگل کروم یا مایکروسافت اج نیاز دارید). نام خود را وارد کرده و روی Continue بزنید.

۳- صفحه‌ای ظاهر می‌شود که به شما می‌گوید: Waiting to be let in. باید منتظر بمانید تا فرد دعوت‌کننده به شما اجازه ورود به تماس تصویری را بدهد.

به همین سادگی می‌توانید با استفاده از یک دستگاه اندرویدی یا ویندوزی وارد یک تماس تصویری فیس‌تایم اپل شوید. اپل در ماه ژوئن و طی مراسم WWDC 2021 خود اعلام کرد تمام تماس‌های تصویری مبتنی بر وب فیس‌تایم از رمزنگاری انتها به انتها سود می‌برند و نباید بابت امنیت این تماس‌ها روی وب نگرانی داشته باشید.


منبع cnet
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.