چگونه در iOS 15 برای هر اپلیکیشن اندازه فونت جداگانه‌ای تنظیم کنیم؟

بدون دستکاری تنظیمات پیش‌فرض سیستم‌عامل، اندازه متن برنامه‌ها را بزرگ و کوچک کنید

0

آیفون دارای یک ویژگی دسترسی بسیار خوب است که توسط غالب اپ‌های محبوب نیز پذیرفته شده است.

ویژگی Dynamic Type به شما اجازه می‌دهد اندازه فونت متن را برای iOS و همه اپلیکیشن‌هایی که از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند؛ کاهش یا افزایش دهید. البته، تعییر اندازه متن، یک ویژگی بارز Dynamic Type است و قابلیت‌های دیگری هم دارد.

در iOS 15 و iPadOS 15 نسخه بتا (نسخه اصلی در پاییز عرضه می‌شود)، شما می‌توانید به اندازه فونت متن هر اپلیکیشن و حتی صفحه اصلی به طور مستقل دسترسی داشته باشید. این امر با کنترل Text Size تازه افزوده شده به Control Center دستگاه شما فراهم می‌شود.

چگونه کنترل Text Size را به مرکز کنترل اضافه کنیم؟

برای شروع، باید کنترل Text Size را به Control Center دستگاه خود اضافه کنید تا بتوانید سریع‌تر و با سوایپ صفحه از گوشه بالا سمت راست صفحه به پایین، سریعا در دسترس باشد.

اپلیکیشن Settings در آیفون یا آیپد را باز کنید و وارد بخش Control Center شوید. روی آیکون سبز رنگ Plus ضربه زده و بعد روی Text Size بزنید تا به مرکز کنترل سیستم‌عامل دستگاه شما افزوده شود.

اکنون، می‌توانید از آیکون سه خط Handle برای تنظیم مجدد کنترل Text Size استفاده کنید.

چگونه اندازه متن یک اپلیکیشن خاص را با مرکز کنترل تغییر دهیم؟

حالا که Text Size به مرکز کنترل افزوده شد؛ اپلیکیشنی که می‌خواهید اندازه متن آن را تغییر دهید را باز کرده و بعد از گوشه سمت راست بالای صفحه‌نمایش به سمت پایین سوایپ کنید تا Control Center باز شود. بعد، روی آیکون «Aa» کنترل Text Size ضربه بزنید.

در پایین، به گزینه  Onlyو(app name) بروید (دقت کنید در پرانتز باید نام اپلیکیشن مورد نظر شما باشد). به طور پیش‌فرض، این ویژگی اندازه متن کل سیستم‌عامل را تغییر می‌دهد. اکنون، می‌توانید برای تغییر اندازه متن، به سمت بالا یا پایین سوایپ کنید. می‌توان این تغییر اندازه متن را از ۸۰% تا ۳۱۰% جابه‌جا کرد.

برای خروج از مرکز کنترل، از پایین صفحه به سمت بالا بکشید. اندازه متن به‌روز شده را فورا در اپلیکیشن خود مشاهده خواهید کرد.

اگر خواستید اندازه متن پیش‌فرض را برگردانید؛ وارد Control Center شده و روی Text Size (همان آیکون Aa) بزنید و بعد پس از سوئیچ به گزینه app-only، تنظیم متن را روی ۱۰۰% قرار دهید.

منبع lifehacker
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.