فلیپ بورد از این به بعد اخبار شخصی‌سازشده‌تری به شما نشان می‌دهد

0

خیلی‌ها را می‌شناسم که ذاتا علاقه‌مند خبرخوانی در همه ساعات هستند. آنها مرتب کانال‌های تلگرامی و اینستاگرام و توییتر خود را چک می‌کنند.

منتها خوب می‌دانید که حجم زیادی از اخبار روز تکراری هستند و واقعا اگر چک کردن اخبار وسواس‌گونه در کار نباشد، در نیم ساعت می‌شود خبرهایی را که در این شبکه‌های اجتماعی درج شده چک کرد. باقی دقایق یا ساعت‌ها با دیدن مجدد اخبار، هدر می‌رود.

اما ما در خبرخوانی ۲ مشکل دیگر هم داریم:

بسیاری از اخبار غم‌افزا هستند و شرح بیماری کرونا، ناکارآمدی آدم‌ها در حفظ محیط زیست و کج‌رفتاری‌های زمانه هستند و تکرار آنها در طول روز ما را دچار ریزتنش‌هایی می‌کند که مجموعشان زمینه‌سازی افسردگی است.

مشکل دیگر این است که ما دوست داریم مثلا در زمینه‌هایی مانند کتاب یا سینما اخبار بیشتری بخوانیم و ببینیم، اما حجم اخبار سیاسی و اجتماعی و رویدادهای روز، اجازه خودنمایی به این اخبرا نمی‌دهند.

پیشنهادات ما را که می‌توانید حدس بزنید:

۱- استفاده از آر اس اس فید سایت‌ها و فیدخوان‌ها: باید اعتراف کنم که دیگر این روش کمتر پاسخ‌گو است. مشکل جدی این است که اصلا دیگر سایت‌ها خروجی فید درست و درماین ارائه نمی‌کنند یا اگر خروجی‌های خوبی داشته باشند، دیگر در سایت نمایش نمی‌دهند و به نظرشان دیگر با وجود شبکه‌های اجتماعی، فید مهم نیست! مایه تاسف است.

۲- روش مدرن‌تر چک کردن اخبار استفاده از اپلیکیشن فلیپ بورد است که البته بیشتر در مورد خبرهای به زبان انگلیسی کارایی دارد.

فلیپ بورد، الان معتبرترین اپلیکیشن خبرخوان هوشمند دنیاست. بعد از نصب و ثبت نام در آن می‌توانید زمینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید تا اخبار مربوطه به صورت گلچین شده از معتبرترین منابع دنیا به شما نشان داده شود.

فلیپ بورد هوشمند است و هر چه بیشتر در آن فعالیت کنید، الگوریتم‌هایش بیشتر متوجه سلیقه شما می‌شوند. مثلا فلیپ بورد من خوب می‌داند که باید خبرهای فناوری، مقاله‌های مربوط به جنگ جهانی دوم، اخبار مربوط به سینما و تلویزیون را مدام به من نشان بدهد.


در یک تحول خوب، از این بعد وقتی شما درخواست می‌دهید که یک موضوع یا تاپیک را دنبال کنید، فلیپ بورد به شما کارت‌های شخصی‌سازی نشان می‌دهد.

مثلا اگر شما انتخاب کنید که تاپیک اخبار فناوری را دنبال نمایید. در زیر آن زیرشاخه‌های متعددی به شما نشان داده می‌شودک مثلا اخبار اپل، اپلیکشن‌های اندروید، خانه‌های هوشمند، فناوری فضایی و این قبیل.

این طوری شما می‌توانید دقیقا انتخاب کنید که چه خبرهایی بیشتر به شما نشان داده شوند.

اگر از قبل تاپیکی را دنبال می‌کردید، می‌توانید روی تاپیک مورد نظر بروید و آیکون تنظیم یا tune را تپ کنید و تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.