4 کتاب عالی که تمام کارآفرینان باید بخوانند

0

رپورتاژ

در دنیای امروز مطالعه کتاب یکی از ضروری‌ترین کارهای روزانه تلقی می‌شود و کسانی که می‌خواهند در زندگی و کسب و کار خودشان به موفقیت برسند، باید مطالعه کتاب را در اولویت قرار دهند. در هر کتاب نکته‌ای ارزشمند وجود دارد که یاد گرفتن آن نکته به اندازه وقت گذاشتن و مطالعه کل کتاب ارزش دارد. در این مقاله قصد داریم با 4 کتاب عالی و درجه یک آشنا شویم که مطالعه این کتاب‌ها، زمینه را برای رشد، پیشرفت و موفقیت ما فراهم می‌کند. در صورتی که تمایل دارید با این آثار ارزشمند آشنا شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه بمانید.

1. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد اثر هنریت کلاوسر

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد یکی از بهترین کتاب‌هایی است که موفقیت، سعادت و خوشبختی را برای انسان به ارمغان می‌آورد. بشریت همواره به اهمیت نوشتن تأکید داشته و نوشتن را یکی از مولفه‌های اصلی و اساسی موفقیت تلقی کرده ولی خانم هنریت کلاوسر در این کتاب، این نکته به بهترین و علمی‌ترین شکل ممکن بیان می‌کند. وی در این کتاب می‌نویسد:

« زمانی که اهداف خود را روی کاغذ می‌نویسید، از مغزتان انواع مطالب جدید، عقاید انرژی‌زا و طرح‌های مختلف تراوش می‌شود. این‌ها خبرهای خوبی هستند. البته توجه داشته باشید که باید این مطالب را مرور و به خودتان یادآوری کنید؛ چون اگر این کار را انجام ندهید، بهترین نقشه‌ها و طرح‌ها هم به دست فراموشی سپرده می‌شود. »

مهم ترین درس های کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

  • نوشتن برای انسان تعهد به همراه دارد. در واقع وقتی خواسته‌های خودمان را روی کاغذ می‌نویسیم، داریم خودمان را به این اهداف و خواسته‌ها متعهد می‌کنیم. از این رو است که نوشتن، اولین گام به سوی اهداف و آرزوها تلقی می‌شود.
  • نوشتن فقط برای موفقیت و رسیدن به اهداف و خواسته‌ها نیست، بلکه با نوشتن می‌توانیم از شر نگرانی‌ها و ترس‌ها خودمان رها شویم. نوشتن به انسان آگاهی می‌بخشد و باعث می‌شود که انسان مسائل را بهتر و شفاف‌تر ببیند.
  • یکی از درس‌های مهم کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد این است که برای رسیدن به اهداف و خواسته‌ها، ابتدا اهداف بزرگ و اهداف کوچک را از هم جدا کنید. در گام بعدی برای محقق کردن اهداف و آرزوهای کوچک خود تلاش و کوشش کنید. این را بدانید که محقق کردن اهداف کوچک به شما انرژی و انگیزه می‌دهد که بتوانید هدف‌های بزرگ و سنگین خود را محقق کنید.

2. کتاب قانون 10 برابر اثر گرنت کاردون

گرنت کاردون یکی از نویسندگان و سخنرانان موفقی است که در زمینه موفقیت، رشد فردی و فروش کتاب‌های بسیار خوبی نوشته و سخنرانی‌های خیلی خوبی داشته است. یکی از آثار ارزشمند گرنت کاردون، کتاب قانون 10 برابر است. او به ما می‌گوید که اگر خواهان نتایج ارزشمند هستیم و می‌خواهیم به اهداف بزرگ خود تحقق ببخشیم، باید 10 برابر بیشتر از افرادی که در این حوزه مشغول به کار و فعالیت هستند، بیشتر تلاش و کوشش کنیم. وی در این کتاب یک نکته مهم برای رسیدن به موفقیت می‌نویسد:

« از هر چیزی که برای شما خوب نیست و می‌تواند به شما آسیب بزند، اجتناب کنید(نوشیدنی الکلی و مواد مخدر). دوستان خودتان را تغییر دهید و موارد نامطلوب را کنار بگذارید. در آخر اگر نتوانید به خودتان کمک کنید، مطمئن باشید که به هیچ کس دیگری هم نمی‌توانید کمک کنید. »

بنابراین مهم‌ترین اصل برای رسیدن به موفقیت حفظ سلامتی و تندرستی است. معمولاً موفقیت در بلندمدت به دست می‌آید و نیاز به تلاش و کوشش فراوان دارد. از این رو کسانی که می‌خواهند به موفقیت برسند باید سعی کنند سالم و تندرست بمانند تا بتوانند از مواهب و مزایای تلاش خود بهره‌مند شوند. در ادامه به مهم‌ترین درس‌هایی که می‌توانیم از کتاب قانون 10 برابر بگیریم اشاره شده است:

مهم ترین درس های کتاب قانون 10 برابر

  • اولین کاری که باید برای رسیدن به موفقیت 10 برابری انجام دهید این است که اهداف خودتان را 10 برابر بزرگ‌تر کنید. باید اهداف ما 10 برابر بزرگتر از چیزی باشد که واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد. اگر از قانون 10 برابر استفاده کنید شک نکنید به اهدافی دست پیدا می‌کنید که 10 برابر بزرگ‌تر از اهداف واقع‌گرایانه هستند. به عنوان مثال شما یک مدیر فروش هستید و می‌خواهید محصول خاصی را بفروشید. تصورتان این است که اگر روزانه 10 تماس تلفنی داشته باشید، در فروش این محصول موفق خواهم شد. اگر می‌خواهید به موفقیت و فروش واقعی برسید باید تلاش خود را 10 برابر کنید و روزانه 100 تماس تلفنی بگیرید.
  • اصول اساسی کتاب قانون 10 برابر را همیشه به خاطر داشته باشید.  اصل اول این است که هیچ میانبری برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد. موفقیت نیاز به تلاش جدی و مستمر دارد و قانون 10 برابر هم تمرکز خود را بر همین موضوع می‌گذارد. دومین اصل این کتاب به ما می‌گوید که باید مسئولیت موفقیت یا شکست خود را به صورت 100 درصد بر عهده بگیریم. مسئولیت زندگی در دستان ما است و تا زمانی که این نکته را ندانیم نمی‌توانیم به موفقیت برسیم. گرنت کاردون بر این باور است که : « موفقیت چیزی نیست که برایتان اتفاق بیفتد بلکه چیزی است که شما با تلاش خود آن را محقق می‌کنید. » اصل سوم این است که باید کارهای بزرگ انجام دهید. ازمه موفقیت همین است که اهداف خود را فراتر از حد تصور در نظر بگیرید و برای رسیدن به این اهداف، خیلی بیشتر از حد تصور تلاش و کوشش کنید.
  • ممکن است در مسیر موفقیت ترس و هراس داشته باشید ولی بدانید که ترس نباید شما را از حرکت بازدارد، بلکه باید کاری کند که به سمت جلو حرکت کنید. گرنت کاردون در این زمینه صحبت بسیار مهمی با مخاطب خودش می‌کند: «کنترل کردن احساس ترس کار ساده ای نیست، اما برای خلق موفقت امری ضروری است. شاید وجود ترس مانع از این شده باشد که پولتان را سرمایه گذاری کنید، به مشتری مهمی زنگ بزنید، به شهر دیگری برای یک موقعیت کاری خوب سفر کنید و یا رابطه ای خوب را به مرحله ی جدی تری برسانید. همه ی ما ترس را تجربه می کنیم، اما چیزی که زندگی تان را به کلی تغییر می دهد، این است که چگونه نسبت به این ترس واکنش نشان می دهید. ترس شاخصی عالی است که افراد ثروتمند و موفق آن را به عنوان سیگنالی برای فراتر رفتن از اهداف کنونی شان در نظر می گیرند. »

3. کتاب قانون توانگری اثر کاترین پاندر

سومین کتابی که مطالعه آن را به تمام کارآفرینان، مدیران و طالبان رشد، پیشرفت و موفقیت پیشنهاد می‌دهد، کتاب قانون توانگری است. این کتاب کلکسیونی از بهترین و مهم‌ترین آموزه‌های موفقیت را در خودش جای داده است. کاترین پاندر این کتاب را بر اساس تجربیات و پژوهش‌های خود نوشته و شک نداشته باشید که از طریق این کتاب می‌توانید رشد و پیشرفت را تجربه کنید.

مهم ترین درس های کتاب قانون توانگری

مهم‌ترین درسی که این کتاب به ما می‌دهد این است که  باید مراقب اندیشه‌ها، افکار، احساسات و کلام خود باشیم. در واقع خداوند همه نیازمندی‌ها انسان را در وجود او قرار داده است. برای رسیدن به موفقیت باید اندیشه‌های شکست‌زا را کنار بگذارید و اندیشه‌های موفقیت آفرین را جایگزین کنید. در کتاب قانون توانگری می‌خوانیم:

« آدمی با اندیشه‌هایش کلید اوضاع و شرایط را می‌چرخاند. همه عوامل تحول و تجدید حیات برای اینکه آنچه را اراده می‌کند از خویشتن بسازد، پیشاپیش درون خود اوست.»

4. کتاب ایکیگای اثر هکتور گارسیا و فرانچسک میرالس

آخرین کتابی که در این مقاله معرفی می‌کنیم، کتاب ایکیگای اثر هکتور گارسیا و فرانچسک میرالس است. این کتب هم بر اساس تحقیقات و پژوهش‌های بسیار نوشته شده و راز زندگی طولانی مدت همراه با سلامتی و سرخوشی را به ما آموزش می‌دهد.

مهم ترین درس های کتاب ایکیگای

در کتاب ایکیگای می‌فهمیم که باید تلاش مداوم و مستمر را سرلوحه کار خود قرار دهیم و واژه بازنشستگی را از دایره واژگان خود حذف کنیم. یکی دیگر از درس‌هایی که این کتاب به ما یاد می‌دهد این است که باید استرس و اضطراب را از زندگی خودمان حذف کنیم. در کتاب ایکیگای می‌خوانیم:

« بسیاری از مردم پیرتر از سن واقعی خود به نظر می‌رسند. مطالعات زیادی در مورد دلیل این پدیده انجام شده است. این مطالعات نشان می‌دهد که استرس، نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا می‌کند. »

با مطالعه این چهار کتاب در مسیر موفقیت حرکت کنید

مطالعه کردن کتاب تأثیر قابل توجهی روی آگاهی شما می‌گذارد و همین آگاهی است که رشد و موفقیت را برای شما رقم می‌زند. همیار آکادمی به عنوان مجموعه‌ای برای یادگیری مهارت‌های جدید تلاش می‌کند که رشد، پیشرفت و موفقیت را برای شما رقم بزند. یکی از بخش‌های مهم سایت همیار آکادمی، بخش «معرفی» است که در آن خلاصه کتاب‌های انگیزشی، موفقیت، مدیریت و فروش قرار گرفته است. با مطالعه خلاصه این کتاب‌ها می‌توانید اطلاعات خوبی کسب کنید و مسیر را برای رشد و پیشرفت خود هموار کنید. در صورتی که می‌خواهید کتاب‌های موجود در این بخش را مطالعه کنید، ابتدا باید به بخش «معرفی» بروید. برای ورود به این بخش، ابتدا وارد سایت همیار آکادمی شوید سپس از بخش بالای سایت، به بخش «مجله» بروید و در نهایت روی «معرفی» کلیک کنید.

منبع این مقاله: وب سایت همیار آکادمی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.