چگونه وقتی که آی‌پد یا مک خود را فراموش کرده‌ایم و جا گذاشته‌ایم، پیام هشدار روی گوشی دریافت کنیم؟

0

با iOS 15 شما دیگر یادتان نخواهد رفت که آی‌پد یا مک خودتان را به دفتر یا اداره ببرید یا اصلا آنها را در هتل و رستوران جا نخواهید گذاشت.

چرا که در سیستم عامل جدید پیام «جدایی» از وسیله برای شما فرستاده خواهد شد.

اما چطور؟

حتما می‌دانید که مدت زیادی است که با اپلیکیشن Find My می‌توانید وسایل اپلی خودتان را رهگیری کنید. اما در iOS 15 اپل یک قدم فراتر رفته و حالا این اپلیکیشن Find My می‌تواند به صورت خودکار برای شما نوتیفیکیشن بفرستد، مبنی که بیش از حد از وسیله‌ای دور شده‌اید و احتمالا در حال جا گذاشتن آن هستید.

این پیام هشدار می‌تواند اپل واچ یا آی‌فون شما ارسال شود و به شما بگوید که مثلا آی‌پد خودتان را جا گذاشته‌اید.

همچنین اگر ایرتگ AirTag داشته باشید می‌توانید آن را به هر وسیله‌ای که بردن آن واجب است یا اصلا نمی‌خواهید به هیچ قیمتی جایش بگذارید بچسبانید تا خیالتان راحت شود.

من این اپلیکیشن را با نسخه بتای iOS 15 تست کردم و باید بگویم که دیگر سناریوهای پراسترسی گم کردن وسایل ارزشمندتان با استفاده از آن رخ نخواهند داد.

توضیح بیشتر:

به صورت دقیق‌تر این پیام‌های هشدار می‌تواند روی سیتستم عامل Monterey مک و watchOS 8 و نیز iPadOS 15 ارسال شوند، یعنی جدیدترین نسخه‌های سیستم عامل‌های اپل روی وسایل مختلف.

نخستین کار برای بهره‌گیری از این ویژگی این است که به قسمت تنظیمات بروید و روی [USER NAME] تپ کنید.

بعد روی Find My تپ کنید و گزینه Find My iPhone را فعال کنید. احتمالا پیش از این این گزینه را فعال کرده‌اید.

بعد در اپلیکیشن Find My همه وسایل اپلی‌تان را فهرست شده می‌بینید.

برای اینکه پیام هشدار برایتان ارسال شود، روی وسیله مورد نظر مثلا آی‌پد یا مک کلیک کنید. یک صفحه پاپ آپ باز می‌شود که در آن باید Notify When Left Behind را فعال کنید.

همینجا دقت کنید که گزینه کاربردی خوبی دارید به نام Notify Me, Except At. به چه دردی می‌خورد؟

فرض کنید که شما مثلا آی‌پد را معمولا در خانه استفاده می‌کنید و معمولا همراه نمی‌برید. اما می‌خواهید اگر احیانا آن را با کافه رستورانی بردید یا در سفری همراه داشتید، به هیچ عنوان جایش نگذارید.

اینجا می‌توایند مشخص کنید که جا گذاشتن خانه مستنثنی شود و پیامی برایتان ارسال نشود، اما در سایر موارد برایتان پیام ارسال شود.

حالا در مورد وسایل غیراپلی همان طور که گفتم باید از AirTag استفاده کنید. تفاوت کوچک این است که فعال‌سازی پیام هشدار برای این وسایل باید در قسمت Items  اپلیکیشن صورت بگیرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.