آیا آی‌فون ۱۳ با توانایی برقراری ارتباط با ماهواره‌های LEO، یک گوشی ماهواره‌ای خواهد شد؟

0

بر اساس اطلاعاتی که از یک تحلیل‌گر معتبر به نام مینگ چی کئو به دست ما رسیده، آی‌فون ۱۳ ویژگی برقراری ارتباط با ماهواره‌های ارتباطی مدار پایین یا اصطلاحا LEO را خواهد داشت و به این ترتیب در مناطق بدون پوشش ارتباطی روتین هم با آن می‌تواند پیامک فرستاد یا تماس صوتی معمول برقرار کرد.

این تحلیل‌گر در پیامی که برای سرمایه‌گذاران اپل فرستاده، اطلاعاتی در مورد سخت‌افزار و نرم‌افزاری که احتمالا به آی‌فون ۱۳ اضافه خواهد شد، داده است.

گفته می‌شود که آی‌فون ۱۳ تراشه بهینه شده کوالکام X60 را دارد که همین تراشه برقراری ارتباط ماهواره‌ای را هم ممکن می‌کند. بقیه برندهای گوشی‌ساز فعلا در انتظار هستند که نسخه X65 این تراشه را تا سال ۲۰۲۲ دریافت کنند تا همین ویژگی برقراری تماس ماهواره‌ای را ممکن کنند.

تا صحبت از ماهواره‌های مستقر در مدارهای پایین می‌شود، ما یاد استارلینک شرکت اسپیس ایکس می‌افتیم، اما سرویسی که کوالکام و احتمالا اپل از آن استفاده می‌کند Globalstar است. این Globalstar از باند ارتباطی n53  در تراشه‌های X65 خود پشتیبانی خواهد کرد.

ساده‌ترین سناریو این است که شرکت ارتباطی که از آن استفاده می‌کنید با Globalstar همکاری داشته باشد، در این صورت ممکن است در مناطق بدون پوشش روتین، بدون نیاز به اینکه خودمان قراردادی ببندید یا هزینه اضافه‌ای پرداخت کنید، تماس شما خودکار از طریق ماهواره برقرار شود.

اپل روی فناوری تماس ماهواره‌ای خوشبیین است و گروه تحقیقاتی ویژه‌ای را برای توسعه این فناوری از مدتی پیش به کار گماشته است.

حتی اپل ممکن است در آینده این نوع ارتباط را به وسایل آینده‌اش مانند خودروهای الکتریکی یا کلاهخودهای هوشمند هم منتقل کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.