کاربران مک با Parallels Desktop 17 می‌توانند ویندوز ۱۱ را روی دستگاه مک خود اجرا کنند

Parallels Desktop 17 از سیستم‌عامل‌های جدید پشتیبانی می‌کند و دارای چند ویژگی جدید است

0

ویندوز ۱۱ به روی سیستم‌های مک می‌آید؛ حتی برای کاربرانی که فاقد بوت کمپ (Boot Camp) هستند.

برنامه Parallels Desktop 17 اجازه می‌دهد کاربران مک، جدیدترین نسخه ویندوز مایکروسافت را در یک پنجره کامپیوترهای مک تجربه کنند. Parallels از هر دو کامپیوتر مک مبتنی بر پردازنده‌های اینتل و M1 پشتیبانی می‌کند؛ اگرچه هنوز کاربران دارای دستگاه‌های مبتنی بر ARM مشکلاتی خواهند داشت. این قابلیت منجر به پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ روی سیستم‌های مک برای کاربرانی می‌شود که نمی‌توانند زیاد منتظر بمانند.

مزایای Parallels Desktop 17 برای کاربران مک هنوز همان چیزهایی است که اولین بار این برنامه از جدیدترین دستگاه‌های مک پشتیبانی کرد. یعنی شما فقط قادر خواهید بود سیستم‌عامل‌های مبتنی بر آرم را شبیه‌سازی کنید. به این ترتیب، فقط ویندوز ۱۱ نسخه آرم روی دستگاه‌های مک نمایش داده می‌شود.

در حالی‌که به نظر می‌رسد امکان نصب Windows 11 preview روی ماشین‌های آرم وجود دارد ولی شاید بخواهید کمی محتاطانه عمل کنید و فعلا با یک شبیه‌سازی ویندوز ۱۱ پیش بروید. شبیه‌سازی ویندوز ۱۱ روی دستگاه‌های آرم x86 کمی با دردسرهایی همراه است و هنوز برای دستگاه‌های x64 آماده نشده است.

اساسا، اگر به دنبال اجرای نسخه مجازی از ویندوز ۱۱ روی دستگاه مک M1 خود هستید؛ باید همان محدودیت‌ها و احتیاط‌های اجرای ویندوز روی سایر دستگاه‌های آرم را رعایت کنید.

ویژگی‌های جدید Parallels 17

در حالی‌که کاربران مک M1 باید ویندوز روی دستگاه‌های آرم را تجربه کنند ولی اگر تجربه کار با Parallels 16 را داشته باشند؛ متوجه خواهند شد که برخی عملکردها بهبود پیدا کرده است.

Parallels می‌گوید نسخه جدید به مک‌های M1 اجازه می‌دهد DirectX 11 را با ۲۸ درصد کارایی بهتر و ۳۳ درصد سریع‌تر از نسبت به اجرای ویندوز ۱۰ روی Arm Insider Preview VMs تجربه کنند. همین‌طور، گرافیک دو بعدی ۲۵ درصد سریع‌تر و کارایی OpenGL نزدیک به ۶ برابر سریع‌تر شده است.

Parallels می‌گوید در نسخه جدید از اجرای ماشین‌های مجازی ویندوز (Windows VMs) روی همه مک‌ها چه مدل‌های اینتلی یا M1 پشیبانی می‌شود. کاربران M1 به لطف TPM مجازی‌سازی شده می‌توانند از BitLocker و Secure Boot استفاده کنند.

در Parallels 17 شاهد پیشرفت‌های دیگری هم هستیم و از macOS Monterey پشتیبانی می‌کند. این نرم‌افزار مجازی‌سازی می‌تواند روی کامپیوترهای macOS 12 اجرا شده و ماشین‌های مجازی برای تجربه سیستم‌عامل‌ها و برنامه‌های دیگر ارائه کند.

اگر نسخه معمولی Parallels Desktop 17 را انتخاب کنید؛ باید سالیانه اشتراکی ۷۹.۹۹ دلار بپردازید و با پرداخت ۹۹.۹۹ دلار می‌توانید به طور دائمی از آن بهره ببرید. اگر مجوز اشتراک نسخه‌های قبلی Parallels را دارید؛ می‌توانید با پرداخت ۴۹.۹۹ دلار به نسخه ۱۷ ارتقا دهید. همچنین، نسخه‌های Pro و Business این نرم‌افزار در دسترس هستند که هزینه اشتراک ۹۹.۹۹ دلار سالیانه‌ای دارند.

Parallels می‌گوید نرم‌افزارش را در وب‌سایت خودش برای فروش قرار داده است ولی بهتر است تا ماه اکتبر و عرضه رسمی ویندوز ۱۱ صبر کنید تا بتوانید از تجربه کامل ویندوز ۱۱ رسمی در مک لذت ببرید.

منبع theverge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.