ویژگی Blend اسپاتیفای، نسخه مدرن هدیه نوارهای کاست «سلکشن» به دوست‌های خاص، لذت کشف هر روزه میزان تشابه علایق موسیقیایی با دوستان و نزدیکان

0

اسپاتیفای چند روز پیش ویژگی Blend خود را رونمایی کرد. وقتی با دوستی روزگار می‌گذرانید، یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها این است که برای هم موسیقی‌های مورد علاقه‌تان را پخش کنید. در این موارد غافلگیرانه متوجه می‌شویم که چقدر سلیقه موسیقی ما به هم نزدیک بوده است. لحظاتی پیش می‌آیند که دوستمان آهنگی پخش می‌کند که تا حلا نشنیده‌ایم، اما کاملا منطبق بر علاقه‌مندی‌های ما قرار می‌گیرد. البته در مورد برخی، موضوع کاملا عکس می‌شود و متوجه می‌شوند که چقدر سلیقه‌هایشان با هم فرق دارد و زودتر باید فکری به حال رابطه‌شان کنند!

ویژگی Blend اسپاتیفای آمده تا به دو کاربر اجازه بدهد یک پلی لیست بر اساس سلیقه موسیقی مشترک بسازند که تازه می‌تواند هر روز هم به‌روز شود!

این پلی لیست را هر دو نفر می‌توانند گوش کنند و الگوریتم‌های شخصی‌سازی اسپاتیفای هم بر اساس چیزهایی که اخیرا هر دو گوش کرده‌اند، مجموعه قطعات موسیقی را هر روز تغییر می‌دهند. یعنی این طور نیست که فهرست موسیقی بر اساس ترک‌های «ادعایی» یک نفر ساخته بشود! یعنی شما زورکی بخواهید وانمود کنید که موسیقی کلاسیک یا مثلا پاپ فرنگی دهه ۸۰ و ۹۰ گوش می‌کنید، در صورتی که سلیقه موسیقی‌تان واقعا موسیقی‌های به رقص آورنده تازه باشد!

در دهه شصت بسیار پیش می‌آمد که عشاق برای هم کاست‌های سلکشن درست می‌کردند تا این طوری سلیقه و میزان علاقه خود را به او نشان بدهند، اما ویژگی Blend این کار را مدرن کرده، چون فهرست به‌روزشونده از سلایق واقعی درست می‌کند!

تازه Blend  به دو شخص با عدد و رقم نشان می‌دهد که چه میزان سلیقه مشترکی دارند.

چگونه پلی لیست Blend اسپاتیفای بسازیم؟

۱- اپلیکیشن استپاتیفای را باز کنید (فعلا در نسخه دسکتاپ وجود ندارد) و ریو برگه یا تپ جستجو Search تپ کنید.

۲- روی دکمه Made for you تپ کنید.

۳- روی آیکون پلاس ایجاد یک Blend تپ کنید.

۴- اسپاتیفای به شما می‌گوید که این پلی لیست را با کسی به اشتراک بگذارید. روی Invite تپ کنید و پیام را برای شخص مورد نظر به صورت ایمیل یا پیام در پیامرسان‌ها ارسال نمایید.

۵- در صورت کلیک دوست شما روی لینک موجود در پیام، اپلیکیشن اسپاتیفای برایش باز می‌شود و بعد از موافقیت او و جوین شدن او، یک فهرست موسیقی با ۵۰ قطعه موسیقی که از موسیقی‌های استریم شده اخیر هر دو کاربر ساخته شده، برای او به نمایش درمی‌آید.

در ضمن شما می‌توانید با اشخاص مختلف Blend کنید و محدودیتی ندارید (عجب فعلی ساختم، آیا به زودی فراگیر می‌شود؟!)

چیز جالب این است که درصد تشابه علاقه موسیقی دو شخص به یکدیگر نشان داده می‌شود و هر روز این درصد به روز می‌شود!

حالا تصور کنید که چنین سیستمی برای کل علایق آنلاین ساخته می‌شد!

منبع: inputmag

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.