این مرد برزیلی برای اطمینان، ۵ دوز واکسن کرونا، آن هم از برندهای مختلف، ظرف ۱۰ هفته دریافت کرده بود!

0

مقامات بهداشتی شهر ریو دو ژانیرو، در حال تحقیق و بررسی این مسئله هستند که چگونه یک شهروند توانسته دست‌کم ۵ دوز واکسن کرونا از سه نوع مختلف، ظرف ۱۰ هفته دریافت کند.

این مرد که نامش فاش نشده، از ماه می واکسن زدن را شروع کرد و تا ماه ژوئن توانست «ماراتون» وکسن زدن خود را به پایان ببرد.

تا اینکه سرانجام مسئولان یک ایستگاه تزریق واکسن، متوجه قضیه شدند. او در آن زمان تلاش کرده بود که یک دوز واکسن دیگر هم بزند.

این مرد نخستین بار در ۱۲ می یک دوز واکسن فایزر زد. دومین واکسن را در پنجم ژوئن دریافت که از نوع آسترازنکا بود. در ۱۷ ژوئن دوز دوم واکسن کروناواک را زد. ۱۷ ژوئن یک دوز دیگر فایزر را زد و در ۹ جولای هم دوز اول کروناواک را زد.

یعنی بدون هیچ نظم و ترتیبی و برخلاف هر پروتکل تزریق واکسنی، طوری که می‌بینید دوز دوم یک واکسن را زودتر از دوز اولش تزریق کرده بود.

اول مسئولان بهداشتی تصور کردند که مدارک واکسن او به درستی ثبت نشده ولی بعد متوجه شدند که هیچ شاتباهی در ثبت رخ نداده است.

همچنین مشخص شد که مسئولان تزریق واکسن سهل‌انگاری کرده بودند و صرفا به پاسخ خود مرد در مورد مراجعه‌اش برای تزریق دوز اول یا دوم اتکا کرده بودند.

این در شرایطی است که برزیل به کمبود بحرانی واکسن روبرو است و میلیون‌ها نفر هنوز دوز اولشان را نزده‌اند. در ضمن مواردی از تزریق دوز سوم توسط برخی از شهروندان فراوان گزارش شده، در شرایطی که خیلی‌ها دوز اول را نزده‌اند.

باید از این مرد دعوت می‌کردیم که یک دوز برکت در ایران و یک دوز اسپوتنیک هم در روسیه بزند تا اطمینان خاطر بیشتری کسب کند!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.