فیلم مردان اسرار آمیز – خلاصه داستان، نقد و بررسی – Mystery Men (1999)

0

سال تولید : ۱۹۹۹
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : دارک هورس اینترتینمنت
کارگردان : کینکا آشر
فیلمنامه‌نویس : نیل کاتبرت، بر مبنای سری داستان‌های مصور باب بردن
فیلمبردار : استیون هـ. بروم
آهنگساز(موسیقی متن) : استیون واربک
هنرپیشگان : بن استیلر، هنک آزاریا، ویلیام هـ. میسی، پل روبینز، جینین گاروفالو، کِل میچل، وس استودی، گِرِگ کینیر، جفری راش و تام ویتس
نوع فیلم : رنگی، ۱۲۰ دقیقه

چامپیون سیتی، آمریکا. ̎روی̎ (استیلر)، مرد عصبی‌مزاج و دو تن از دوستانش، به تقلید از اَبَرقهرمانانی مثل ̎فیوریوس̎ (استیلر)، ̎شووِلز̎ (میسی) و ̎بلوراجا̎ (آزاریا) می‌خواهند با جنایت مبارزه کنند؛ اما تلاش‌هایشان به علت در بند بودن ̎کاپیتان اَمِی‌زینگ (کینیر)، چندان به چشم نمی‌آید. کاپیتان قصد فرار از زندان ̎فرانکنستاینِ ̎ دیوانه‌ (راش) را دارد. ̎روی̎ و دوستانش و ̎کمک̎های بی‌دست‌وپائی مثل ̎اسپیلنِ̎ (روبینز) از خودراضی و پسر نیم‌غایب و نیم‌حاضر ̎بولرِ̎ (گاروفالو) که با کاسهٔ سر پدرش، بولینگ بازی می‌کند، یک گروه تشکیل می‌دهند. آنان هم‌چنین از یک مربی دردسرساز به نام ̎اسفینکس̎ (استودی) هم کمک می‌گیرند. در اقدامی برای نجات ̎کاپیتان امی‌زینگ̎ کاپیتان به‌طور اتفاقی توسط خود افراد تیم کشته می‌شود، اما در آخر آنان با کمک یک کارشناس عجیب و غریب اسلحه به نام ̎دکتر هِلِر̎ (ویتس) موفق می‌شوند ̎فرانکنستاین̎ را شکست دهند.

روایتی عذاب‌آور از داستانی که می‌تواند به راحتی یک فانتزی حداقل دوست‌داشتنی باشد. ضعف کارگردان از یک‌سو و انتخاب بازیگران نا‌هم‌خوان با نقش‌ها از سوی دیگر سبب می‌شود فیلم نه یک نسخهٔ معمولی، که روایتی آزاردهنده از داستانی جذاب باشد. جلوه‌های ویژهٔ بد در کنار موسیقی نامناسب مردان اسرارآمیز را به چیزی شبیه شوخی‌های خود فیلم بدل می‌کند: کسل‌کننده و خالی از هر فکر.

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.