پیشنهاد و معرفی یک مینی‌سریال جذاب جدید: سریال Vigil

0

مینی‌سریال‌های باکیفیتی که این یکی دو ساله ساخته و پخش شده‌اند، تا حدی درد خانه‌نشینی‌های کرونا و داغ نزول سینما و حتی کاهش سریال‌های چندسیزنی خوب را کم کرده‌اند. به طوری که کمتر ماهی است که دست‌کم یک مینی‌سریال خوب را نتوان در آن پیدا کرد.

سریال جدیدی که می‌خواهم به شما پیشنهاد کنم، یکی سریال شش قسمتی به نام Vigil است. این سریال را شبکه بی‌بی‌سی وان ساخته که همه می‌دانیم به ساختن سریال‌های باکیفیت مشهور است.

کارآگاه سریال به نام ایمی سیلوا یک پلیس اسکاتلندی است که درگیر پرونده‌ای می‌شود که باید در جای غیرمعمولی بررسی و حلش کند. نقش او را سوران جونز بازی می‌کند.

اما چهره شناخته شده سریال برای ما رز لزلی است که همه را به خاطر ایفای نقش در سریال گیم آو ترونز و نیز Downton Abbey می‌شناسیم.

داستان کلی سریال که در همان ده دقیقه اول سریال، سرراست روایت می‌شود این است که برخورد لنگر یک کشتی کوجک ماهیگیری به یک زیردریایی دارای کلاهک هسته‌ای انگلیسی باعث می‌شود که کشتی غرق شود و سرنشین‌های آن ناپدید شوند.

کوتاه‌زمانی قبل از غرق کشتی، یکی از تکنسین‌ها، سیگنال‌های مشکوک را شناسایی می‌کند و پیشنهاد می‌کند که برای پرهیز از غرق کشتی و آسیب دیدن سرنشین‌ها آنها، کاری انجام شود. به پیشنهاد او توجهی نمی‌شود.

در کمال شگفتی این تکنسین را دقایقی بعد مرده می‌یابند. شواهد حاکی از آن است که با هروئین اوردوز کرده.

از نظر قانونی، چون زیردیایی در حریم ساحلی اسکاتلند بوده، باید پیس همین ناحیه قضیه مرگ را بررسی کند.

اما این کار ساده‌ای نیست. مقررات نظامی دست و پا گیری در مورد زیردریایی هسته‌ای وجود دارد و نیز سرسختی فرمانده زیردیایی. کارآگاه هم ظاهرا گذشته تروماتیکی دارد، یکه و تنها و بدون تیم معمولی تحقیقات پلیس، باید وارد محیط تنگ و کلاستروفوبیک زیردیایی بشود و کارش را انجام بدهد.

چرا این تکنسین و افسر زیردیایی مرده؟ آیا تصادفی اوردوز کرده؟ آیا غم حادثه باعث شده که دست به خودکشی بزند؟ یا موضوع اصلا قتل بوده؟

ما هیچ راه چاره‌ای به جز دیدن شش قسمت سریال برای فهمیدن این رمز و راز نداریم.

نکته جالب و حاشیه‌ای سریال این است که طراح داخلی آن مجبور بوده، محیط داخلی زیردیایی کلاس Vanguard انگلیسی را بدون داشتن هیچ طرح و عکس واقعی از آن، تخیل کند و برای خودش بسازد. یکی از زیبایی‌ها و نکات جذاب سریال، همین تجسم فضای داخل زیردریایی بوده که طراح به خوبی از عهده آن برآمده.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.