اینستاگرام با ویژگی «استراحت کنید» و دور کردن نوجوانان از محتواهای مضر، سعی می‌کند که پاسخی به انتقادها بدهد

0

نیک کلگ، نایب رئیس امور جهانی فیس بوک، روز یکشنبه گفت که اینستاگرام اقدامات جدیدی برای دور نگه داشتن نوجوانان از محتوای مضر و تشویق آن‌ها به استراحت در حین استفاده بیش از حد از اینستاگرام، انجام خواهد داد.

کلگ این اظهارات را در کمتر از یک هفته پس از شهادت افشاگرانه فرانسیس هاگن در کنگره در مورد تحقیقات داخلی فیس‌بوک انجام داد. محور اصلی این افشاگری بی‌تفاوتی فیس‌بوک و اینستاگرام در برابر سلامت روانی جوانان بود.

“ما قصد داریم چیزی را معرفی کنیم که فکر می‌کنم تغییر قابل توجهی ایجاد می‌کند، هر جا که سیستم‌های ما متوجه شوند که یک نوجوان بار‌ها و بار‌ها به یک محتوا نگاه می‌کند یا محتوایی است که ممکن است برای رفاه آن‌ها مفید نباشد، ما آن‌ها را به دیدن مطالب دیگر هدایت می‌کنیم.”

وی افزود که کار بر روی نسخه مخصوص کودکان اینستاگرام یا Instagram Kids متوقف شده.

ویژگی با عنوان” استراحت کنید ” هم به زودی اجرایی خواهد شد، تا در موقع کاربری سنگین از سوی نوجوانان به آنها استراحت در بازه‌های زمانی پیشنهاد شود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

کلگ برای هر دو ویژگی جدول زمانی ارائه نکرده است. سخنگوی فیس بوک در پاسخ به ایمیلی از سایت The Verge که به دنبال جزئیات بیشتر بود، گفت که این ویژگی‌ها هنوز به مرحله آزمایش نرسیده‌اند، اما به زودی تست می‌شوند.

او گفت که: «ما هفته گذشته اعلام کردیم که در حال بررسی دو ایده جدید هستیم: تشویق مردم به موضوعات دیگر در صورت تمرکز بر محتوایی که ممکن است به مقایسه اجتماعی منفی کمک کند و ویژگی‌ای که به طور آزمایشی به نام “استراحت کنید” نامگذاری شده که افراد می‌توانند در آن تنظیم کنند که حساب کاربری‌اش یک وقفه و استراحت داشته باشد و معنی‌دار بودن زمان صرف شده برای این اپلیکیشن، در نظر گرفته شود.»

مجری CNN، دانا باش، از کلگ پرسید که آیا الگوریتم فیس بوک قبل از شورش در ساختمان کنگره آمریکا در ۶ ژانویه موضع طرفداران شورش را تقویت می‌کرده یا اشاعه می‌داده؟

کلگ گفت نمی‌تواند به این سوال بله یا خیر پاسخ دهد. گفته می‌شود هاگن با کمیته تحقیق در مورد حمله ۶ ژانویه دیدار می‌کند.

کلگ گفت که الگوریتم‌های فیس بوک در صورت لزوم باید در مقابل مقررات پاسخگو باشند.

فیس بوک در پی گزارش‌های وال استریت ژورنال بر اساس اسناد داخلی که هاوگن ارائه کرده، طی چند هفته گذشته مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. هاوگن، مدیر بخش محصولات سابق فیس بوک، سه شنبه در کنگره اظهار کرد که اینستاگرام می‌تواند زیان‌آور باشد، به ویژه برای دختران نوجوان.

مارک زاکربرگ،  مدیرعامل فیس بوک، هاوگن را مورد اعتراض قرار داد و گفت: غیر منطقی است که شرکتی که بر تبلیغات متکی است بر محتواهایی تکیه کند که باعث خشم مردم شوند تا از این رهگذر به سود ملی برسد.

منبع: ورج

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.