اینستاگرام با ویژگی «استراحت کنید» و دور کردن نوجوانان از محتواهای مضر، سعی می‌کند که پاسخی به انتقادها بدهد

0

نیک کلگ، نایب رئیس امور جهانی فیس بوک، روز یکشنبه گفت که اینستاگرام اقدامات جدیدی برای دور نگه داشتن نوجوانان از محتوای مضر و تشویق آن‌ها به استراحت در حین استفاده بیش از حد از اینستاگرام، انجام خواهد داد.

کلگ این اظهارات را در کمتر از یک هفته پس از شهادت افشاگرانه فرانسیس هاگن در کنگره در مورد تحقیقات داخلی فیس‌بوک انجام داد. محور اصلی این افشاگری بی‌تفاوتی فیس‌بوک و اینستاگرام در برابر سلامت روانی جوانان بود.

“ما قصد داریم چیزی را معرفی کنیم که فکر می‌کنم تغییر قابل توجهی ایجاد می‌کند، هر جا که سیستم‌های ما متوجه شوند که یک نوجوان بار‌ها و بار‌ها به یک محتوا نگاه می‌کند یا محتوایی است که ممکن است برای رفاه آن‌ها مفید نباشد، ما آن‌ها را به دیدن مطالب دیگر هدایت می‌کنیم.”

وی افزود که کار بر روی نسخه مخصوص کودکان اینستاگرام یا Instagram Kids متوقف شده.

ویژگی با عنوان” استراحت کنید ” هم به زودی اجرایی خواهد شد، تا در موقع کاربری سنگین از سوی نوجوانان به آنها استراحت در بازه‌های زمانی پیشنهاد شود.

کلگ برای هر دو ویژگی جدول زمانی ارائه نکرده است. سخنگوی فیس بوک در پاسخ به ایمیلی از سایت The Verge که به دنبال جزئیات بیشتر بود، گفت که این ویژگی‌ها هنوز به مرحله آزمایش نرسیده‌اند، اما به زودی تست می‌شوند.

او گفت که: «ما هفته گذشته اعلام کردیم که در حال بررسی دو ایده جدید هستیم: تشویق مردم به موضوعات دیگر در صورت تمرکز بر محتوایی که ممکن است به مقایسه اجتماعی منفی کمک کند و ویژگی‌ای که به طور آزمایشی به نام “استراحت کنید” نامگذاری شده که افراد می‌توانند در آن تنظیم کنند که حساب کاربری‌اش یک وقفه و استراحت داشته باشد و معنی‌دار بودن زمان صرف شده برای این اپلیکیشن، در نظر گرفته شود.»

مجری CNN، دانا باش، از کلگ پرسید که آیا الگوریتم فیس بوک قبل از شورش در ساختمان کنگره آمریکا در 6 ژانویه موضع طرفداران شورش را تقویت می‌کرده یا اشاعه می‌داده؟

کلگ گفت نمی‌تواند به این سوال بله یا خیر پاسخ دهد. گفته می‌شود هاگن با کمیته تحقیق در مورد حمله 6 ژانویه دیدار می‌کند.

کلگ گفت که الگوریتم‌های فیس بوک در صورت لزوم باید در مقابل مقررات پاسخگو باشند.

فیس بوک در پی گزارش‌های وال استریت ژورنال بر اساس اسناد داخلی که هاوگن ارائه کرده، طی چند هفته گذشته مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. هاوگن، مدیر بخش محصولات سابق فیس بوک، سه شنبه در کنگره اظهار کرد که اینستاگرام می‌تواند زیان‌آور باشد، به ویژه برای دختران نوجوان.

مارک زاکربرگ،  مدیرعامل فیس بوک، هاوگن را مورد اعتراض قرار داد و گفت: غیر منطقی است که شرکتی که بر تبلیغات متکی است بر محتواهایی تکیه کند که باعث خشم مردم شوند تا از این رهگذر به سود ملی برسد.

منبع: ورج


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

لذت نقاشی مشترک والدین با فرزندانشان

فرانک مجیدی: شاید بخشی از به حساب آمدن جزو پدر و مادرهای ایده‌آل، گذشتن از مرز بزرگسالی و نزدیک شدن به دنیای کودکانمان است. بخشی از این موضوع شاید، شریک شدن در بازی‌ها و…

یک پزشک پلاس

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.