دفاعیه دیروز زاکربرگ پر از دروغ بود، انگار او فکر می‌کند همه ما احمق هستیم!

0

پس از شهادت دیروز افشاگر فیسبوک، فرانسیس هاوگن، مارک زاکربرگ تصمیم گرفت تا سرانجام در مورد دیدگاه خود نسبت به رسوایی فزاینده این شرکت صحبت کند.

فرانسیس هاوگن
فرانسیس هاوگن

او در صفحه عمومی خود در فیسبوک یک متن طولانی ارسال کرد. او با این عبارت شروع کرد: «می‌خواستم یادداشتی را که برای همه در شرکت نوشتم با شما به اشتراک بگذارم.»

او ابتدا به طور مختصر به قطعی گسترده محصولات فیسبوک در روز دوشنبه پرداخت. نظرات وی در مورد این موضوع مختصر است و بیشتر محدود به عذرخواهی و تضمین‌هایی است که شرکت با تلاش افزون‌تر برای اطمینان از عدم تکرار آن می‌دهد.

قسمت اعظم این پست به شهادت هاوگن و بحث اصلی تحقیق از فیسبوک در مورد زیان‌آور بودن اینستاگرام برای کودکان و نوجوانان اختصاص دارد.

او دیدگاه کلی هاوگن درباره فعالیت‌های داخلی فیسبوک را نادیده می‌گیرد. او نوشته: «من مطمئنم که برای بسیاری از شما خواندن گزارش اخیر دشوار بود زیرا بازتاب‌دهنده حقیقت شرکتی که ما می‌شناسیم نبود. ما عمیقا به مسائلی مانند ایمنی، رفاه و سلامت روان اهمیت می‌دهیم.»

ما مطمئن نیستیم که زاکربرگ به کدام شرکت اشاره می‌کند. کارکنان فیسبوک سالهاست که زنگ خطر را برای فرهنگ شرکت به صدا درآورده‌اند.

بسیاری از جملات زاکربرگ تلاش می‌کنند شهادت هاوگن را از محور اصلی خود خارج کند. او با لحنی شاعرانه می‌خواهد، چیزهای مهم را به حاشیه ببرد.

هاوگن در طول شهادت خود بار‌ها به الگوریتم‌هایی که محتوای بخش‌های خبری فیسبوک و قابلیت کشف (اکسپلور) اینستاگرام را تنظیم می‌کنند، اشاره کرد.

زاکربرگ نظر خود را در مورد مدل تعاملات اجتماعی معنی‌دار (MSI) که فیسبوک چند سال است از آن استفاده می‌کند، اینگونه مطرح کرده که تغییر به مدل MSI ، ویدئو‌های ویروسی کمتری را در معرض دید کاربران قرار داده و در عوض محتوای بیشتری از دوستان و خانواده را جلوی چشم آنها قرار داده است.

اما این ادعا، نادرست است. MSI News Feed، به اعتراف خود فیسبوک، در برجسته کردن محتواهای تفرقه‌افکن بهترین بوده! این یعنی امنیت کمتر و بیشتر دیدن محتواهای افراطی و متعصبانه.

زاکربرگ در ادامه می‌گوید که فیسبوک با این مدل MSI روی آورده علیرغم اینکه می‌دانسته با وجود آن مردم کمتر در فیسبوک وقت می‌گذرانند. او می‌گوید تحقیقات نشان داده که این امر در جهت رفاه مردم است.

اما نتایج یک تحقیق داخلی فیسبوک نشان می‌دهد که زاکربرگ دروغ می‌گوید و این الگوریتم در جهت رفاه مردم کار نمی‌کند.

زاکربرگ چرا دروغ می‌گوید، وقتی می‌داند که توسط اسناد داخلی خود فیسبوک، دروغ‌هایش رو می‌شوند؟

شاید ناامیدکننده‌ترین چیز ادعای تعهد فیسبوک در باز و شفاف بودن است.

این هم به طور کامل نادرست است. در هر فرصت ممکن، فیسبوک داده‌ها و تحقیقات داخلی خود را مخفی و حفاظت کرده. اگر هاوگن قبل از ترک موقعیت خود، اسناد لازم را گردآوری نکرده بود، ما هرگز از تحقیقات فیسبوک در مورد سلامت روان نوجوانان چیزی نمی‌دانستیم.

زاکربرگ می‌نویسد: «اگر قرار است درباره تاثیرهای رسانه‌های اجتماعی بر جوانان گفتگوی آگاه‌بخشی داشته باشیم، مهم است که با یک تصویر کامل شروع کنیم.»

اگرچه زاکربرگ فکر می‌کند فیسبوک در حال حاضر تمام کار‌هایی را که باید انجام دهد تا این تصویر را ارائه دهد، انجام داده، اما می‌دانیم همین فیسبوک تا کمتر از یک ماه پیش، در حال تغذیه محققان ثالث با داده‌های بسیار ناقص بود. فیسبوک داده‌های تحقیقات داخلی خود را دستکاری می‌کند و بعد آن را در اختیار متخصصان قرار می‌دهد.

در طول پست خود، زاکربرگ تلاش می‌کند استدلال کند که خیلی غیرمنطقی است اگر تصور کنیم فیسبوک به صورتی که متهم شده، عمل کند. او می‌گوید که آخر فیس‌بوک از در اولویت قرار دادن نمایش محتوای مضر چه سودی می‌برد؟ و این از منظر اقتصادی بی‌معنی است.

اما صنعت دخانیات هم سال‌ها تحت این مدل فعالیت می‌کرد و میلیارد‌ها درآمد داشت.

بله! بی‌توجهی ژرف به زندگی انسان‌ها، بی‌معنی است!

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

عکس های رنگی مردم «عادی» در دوران استالین که توسط یک دیپلمات آمریکایی که به دلیل جاسوسی اخراج شد،…

زندگی مردم عادی چیزی است که آنچنان که باید و شاید ثبت نمی‌شود. مورخی را تصور کنید که پنج دهه بعد بخواهد در مورد تاریخ الان ایران تحقیق کند. او احتمالا انبوهی از روزنامه‌های و مجلات و کتاب‌ها و مصاحبه‌های شفاهی و آمارها یا اطلاعات سایت‌ها را…

روجلدهای خاطره‌انگیز مجموعه کتاب های طلایی که کودکی‌مان را رنگی می‌کردند!

عبدالرحیم جعفری، پایه گذار انتشارات امیرکبیر و کتاب های طلایی، است. او ۱۲ آبان ۱۲۹۸ در تهران زاده شد. عبدالرحیم جعفری در سال ۱۳۲۸ انتشارات امیرکبیر را پایه گذاشت. و در سال ۱۳۴۰ انتشار مجموعه ی کتابهای طلائی را آغاز کرد. کتابهای طلایی مجموعه…

250 فیلم برتر imdb به همراه معرفی و خلاصه و بررسی آنها + 23 فیلمی که حیف بود در این فهرست نباشند

مسلم است که آرای IMDB به خصوص از دید فیلم‌بین‌های حرفه‌ای فقط چیزی نسبی برای پی بردن به محبوبیت نسبی فیلم‌ها هستند. چه بسیارند فیلم‌هایی که نمره بالای 7 دارند، اما ارزش واقعی‌شان خیلی کمتر است و چه بسیارند فیلم‌هایی که آدم درمی‌ماند چرا…

خانه‌های با مبلمان‌هایی از غذاهای خوشمزه

هانسل و گرتل، نام داستانی شاه‌پریانی با منشأ آلمانی است که برادران گریم آن را ثبت کرده‌اند. این داستان ماجرای یک برادر و خواهر کوچک به نام‌های هانسل و گرتل را روایت می‌کند که پس از رها شدن در جنگل به خانه‌ای که از کیک و آب‌نبات ساخته شده…

با این تصاویر کارت پستال خیلی قدیمی در دهه ۱۹۰۰ آمریکایی‌ها، تصور خود از ۱۰۰ سال بعد را نشان داده…

مجموعه‌ای جذاب از کارت پستال‌های عجیب و غریب و در عین حال جذاب از استیون آر. شوک، دیدگاه‌هایی را ارائه می‌دهد که در دهه ۱۹۰۰ تصور شده است و نشان می‌دهند که چگونه شهر‌ها، شهرک‌ها و دهکده‌ها در سراسر ایالات متحده ممکن است طی ۱۰۰ سال آینده…

تصور کنید اگر این مکان‌های مشهور اصلا ساخته نمی‌شدند، منظره پیرامونی آنها چطور می‌شد؟

ساختمان‌های مشهور و بناهای زیبا یا کاربردی عظیم، شهرتی برای منطقه خود به ارمغان می‌آورند و سیل گردشگران را سرازیر می‌کنند و حتی پایشان به کرات به دنیای ادبیات و سینما هم باز می‌شود و باز بر شهرت مکان می‌افزایند.به همین خاطر است که ساختن…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.