هر آنچه که زنان باید در مورد عمل لابیاپلاستی بدانند

0

رپورتاژ

لابیاپلاستی چیست؟ آیا با مزایا و عوارض لابیاپلاستی آشنایی دارید؟ آیا لابیاپلاستی باعث روشن سازی واژن می‌شود؟

همیشه زیبایی و آراستگی ظاهری برای زنان بسیار بیشتر از مردان اهمیت داشته است و دست یافتن به آن حس رضایت در زن را به وجود می‌آورد. این حس مانند دیگر حس‌ها قابل دست یافتن است و برخی برای دست یافتن به این حس اقدام به عمل جراحی می‌کنند. صحبت کردن در مورد برخی از مشکلات و بیماری زنان بسیار سخت است. از جمله این مشکلات می‌توان به زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی زنان اشاره کرد.

بسیاری از بانوان هستند که از شکل و ظاهر اندام تناسلی خود رضایت ندارند، به همین دلیل اقدام به عمل جراحی می‌کنند. به این نوع عمل زیبایی، لابیاپلاستی می‌گویند. در حقیقت لابیاپلاستی عمل جراحی زیبایی دستگاه تناسلی است که باعث تغییر شکل لبه‌های خارجی یا اندازه واژن می‌شود.

بسیاری از خانوم‌ها هستند که با لابیا بزرگ و نامتقارن بزرگ می‌شوند یا پس از زایمان به دلیل فشار زیاد دچار لابیا بزرگ می‌شوند. این امر باعث کاهش اعتماد به نفس در زنان و خجالت از شریک جنسی می‎شود. همچنین از دیگر مشکلات بزرگی لابیا می‌توان به ایجاد اختلال در روابط جنسی، سایر فعالیت‌های بدنی و ورزشی نظیر دوچرخه‌سواری اشاره کرد. اما خبر خوب این است که با پیشرفت علوم پزشکی، بانوان به راحتی می‌توانند این مشکل را با عمل جراحی لابیاپلاستی برطرف کنند.

لابیاپلاستی چیست؟

امروزه علاوه بر توجه به شکل ظاهری، زیبایی اندام‌های بدن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. این امر بخصوص در زنان بسیار مهم بوده و به آن توجه دارند. ناحیه تناسلی بانوان از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است. قسمت خارجی شامل لابیا ماژول و لابیا مینور است که لابیا ماژول محل رویش مو و لابیا مینور از اعضای داخلی مانند کلیتوریس و دهانه واژن محافظت می‌کند.

شکل و ظاهر لابیاهای دستگاه تناسلی هر فرد متفاوت بوده و دارای زیبایی خاص خود هستند. اما گاهی در برخی از افراد این لابیاها بزرگ، نامتقارن، چروکیده یا تیره رنگ هستید که حس ناخوشایندی را به فرد منتقل می‌کنند. بزرگی لابیاها علاوه بر مشکلات ظاهری و بهداشتی، باعث عفونت‌های واژنی مانند عفونت‌های قارچی و روابط جنسی دردناک می‌شوند. حتی برخی از افراد با پوشیدن لباس‌های تنگ نیز اذیت می‌شوند. این موارد باعث می‌شود که فرد اقدام به عمل جراحی لابیاپلاستی کند.

عمل زیبایی لابیاپلاستی روشی است که اندازه لابیا مینور را کوچک می‌کند و باعث جوانسازی واژن می‌شود. در حقیقت لابیاپلاستی از دو واژه لابیا به معنی پرده اطراف واژن و پلاستی به معنای تصحیح و زیباسازی تشکل شده است.

در برخی از موارد فرد برای اینکه ناحیه تناسلی زیباتری داشته باشد باید علاوه بر عمل لبیاپلاستی عمل تزریق چربی به واژن را نیز انجام دهد.

مزایا و عوارض لابیاپلاستی

این عمل جراحی زیبایی نیز مانند هر عمل جراحی دیگر دارای مزایا و عوارضی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مزایای لابیاپلاستی:

 • جوانسازی واژن
 • زیبایی واژن
 • کاهش درد در هنگام رابطه جنسی
 • کاهش درد در هنگام فعالیت‌های بدنی و ورزش
 • کوچک شدن لبه‌های ماژور
 • متقارن شدن لبه‌های بیرونی
 • تحریک پذیری بیشتر کلیتوریس
 • جلوگیری از عفونت‌های واژنی مانند عفونت‌های قارچی و روابط جنسی

عوارض لابیاپلاستی:

 • عفونت‌هایی پس از عمل جراحی

روش‌های انجام لابیاپلاستی

عمل زیبایی لابیاپلاستی به دو روش جراحی و لیزر انجام می‌شود. انتخاب هر کدام از این روش‌ها به شرایط بیمار و نظر پزشک متخصص بستگی دارد. در ادامه شما را با هر دور این روش‌ها آشنا خواهیم ساخت.

عمل جراحی لابیاپلاستی

این روش در بیمارستان انجام می‌شود و فرد به صورت کامل بیهوش یا بی‌حسی موضعی می‌شود. در بی‌حسی موضعی فرد در حین عمل جراحی هیچ دردی را احساس نخواهد کرد. در عمل جراحی تعداد بخیه‌ها به نسبت روش لیزر بیشتر است و بخیه‌ها بر روی قسمت داخلی لبه‌های زده می‌شود. البته قابل مشاهده نیست. این عمل سرپایی بوده و بیمار بعد از چند ساعت می‌تواند ترخیص شود.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ

این روش نسبت به عمل جراحی بسیار مورد توجه خانوم‌ها قرار می‌گیرد، چون راحت‌تر است. مدت زمان لازم برای انجام این کار بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه می‌باشد.

برای انجام لابیاپلاستی با لیزر، فرد با استفاده از پماد و تزریق وریدی، بی‌حسی موضعی می‌شود. برای بی‌حسی نخست با استفاده از پماد ناحیه تناسلی بی‌حس می‌شود، سپس پزشک مربوطه با تزریق در ناحیه تناسلی، مجدد آن را بی‌حس نموده تا در حین لیزر فرد هیچگونه دردی را احساس نکند. همانطور که اشاره شد، بسیاری از بانوان این نوع عمل را ترجیح می‌دهند، اما در نهایت باید تحت نظر پزشک متخصص زنان و با توجه به شرایط بیمار انجام شود.

از دیگر مزیت‌های روش لابیاپلاستی با لیزر می‌توان به این مورد اشاره کرد که فرد نیازی به بخیه ندارد. اما در شرایطی که به بخیه نیاز داشته باشد، تنها چند بخیه کوچک بر روی ناحیه تناسلی زده می‌شود که بیمار می‌تواند آن را مشاهده کند.

به این نکته توجه داشته باشید که در هر دو روش بخیه‌ها جذب می‌شوند و می‌افتند، به صورتی که بیمار هیچگونه دردی را احساس نخواهد کرد.

تفاوت عمل جراحی لابیاپلاستی و لیزر مونالیزاتاچ

 • مدت زمان بهبود و مراقبت‌های بهداشتی پس از جراحی متفاوت است.
 • دوره نقاهت و بهبودی فرد در روش لیزر نسبت به جراحی کوتاه‌تر است.
 • تعداد بخیه
 • میزان محبوبیت دو روش، هر کدام از این روش‌ها در بین خانوم‌ها دارای محبوبیت خاص خود هستند. برخی از افراد به دلیل راحت‌تر بودن و مدت زمان بهبود روش لیزر را ترجیح می‌دهند و برخی دیگر از افراد که قصد چند عمل جراحی را به صورت همزمان دارند، عمل جراحی را انتخاب می‌کنند.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که کدام یک از این روش‌ها برای انجام لابیاپلاستی بهتر است؟ همانطور که قبلاً هم اشاره شد انتخاب هر کدام از این روش‌ها به شرایط آناتومی بدن بیمار و صلاحدید پزشک متخصص زنان بستگی دارد. عمل لیزر یک روش درمانی دقیق و زیبا است اما برای برخی از افراد که دارای لابیا بزرگ هستند معمولاً عمل جراحی گزینه بهتری خواهد بود.

آیا لابیاپلاستی باعث روشن سازی واژن می‌شود؟

از جمله سوالات متداولی که برای بسیاری از خانوم‌ها ایجاد می‌شود این است که آیا لابیاپلاستی باعث روشن سازی واژن می‌شود یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که لابیاپلاستی هیچگونه تأثیری بر روی روشن‌سازی واژن ندارد و شما باید برای روشن سازی واژن از روش‌های دیگری استفاده کنید. از جمله این روش‌ها می‌توان به مواردی مانند دارو‌های روشن سازی واژن، سفید کردن واژن با لیزر مونالیزا تاچ، کربوکسی تراپی و … اشاره کرد.

هزینه جراحی و عمل لابیاپلاستی

هزینه جراحی و عمل لابیاپلاستی متفاوت است و نمی‌توان برای آن یک قیمت دقیق و مشخصی را تعیین کرد. زیرا هر پزشک با توجه به نوع تکنیک، بیمارستان، نوع بخیه و … هزینه مورد نیاز خود را تعیین می‌کند.

سعی کنید لابیاپلاستی خود را نزد پزشک متخصص با مهارت بالا انجام دهید تا بعدها دچار مشکلات جدی نشوید.
برای آگاهی از هر گونه قیمت انواع عمل های زیبایی می توانید با شماره تلفن های کلینیک رویای آبی(بلوتاچ) تماس گرفته و اطلاعات لازم را در این خصوص کسب نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.