کلاه ایمنی تاشو که توسط مهندس سابق استون مارتین طراحی شده، می‌تواند تا ۵۰ درصد جمع شود تا به سادگی قابل حمل شود

کلاه Flip-Clip Go مشکل حجیم و بزرگ بودن کلاه‌های ایمنی را حل می‌کند

0

شاید خنده‌دار باشد ولی دو دلیل بزرگ عدم استفاده از کلاه ایمنی، نخست خراب شدن موی آن‌ها و دیگری حجیم بودن کلاه‌های ایمنی است که برای حمل بیش از اندازه بزرگ هستند.

در حالی‌که تقریبا راه‌حل فوری برای مشکل نخست وجود ندارد؛ جز اینکه سری تاس داشته باشید؛ یک مهندس سابق شرکت استون مارتین، روشی هوشمندانه برای حل مشکل دوم یافته است.

کلاه ایمنی Flip-Clip Go با قابلیت «بسته شدن»، موفق به بردن جایزه طراحی Red Dot شده است و می‌تواند تا ۵۰ درصد حجم اصلی خود را کاهش دهد که حمل آن را آسان‌تر می‌کند.

طراحی این کلاه ایمنی مخصوص دوچرخه‌سواری شبیه به یک صفحه قابل انعطاف با فرم گنبدی شکل است که وقتی جمع می‌شود؛ شبیه به بشقاب پرنده شده و کاملا تخت می‌شود که حمل و نگهداری آن در کیسه راحت‌‌تر است. شما می‌توانید این کلاه ایمنی را زیر بغل گرفته یا در سبد فضای بار اسکوتر خود قرار دهید.

کلاه Flip-Clip Go در حالت بسته، ضخامتی ۸۱ میلی‌متر دارد که تقریبا ۵۰ درصد لاغرتر از هنگامی است که کاملا باز بوده و روی سر قرار می‌گیرد. استفاده از این کلاه کاسکت خیلی ساده‌تر از مدل‌های سنتی و قدیمی است که دست و پا گیر بودند.

ویژگی برجسته این کلاه، فناوری Flip-Clip آن است که اجازه می‌دهد تا شکل خود را چرخانده و به داخل تا شود. این تکنیک ساده و زیبا کمک می‌کند همیشه کلاه را همراه خود داشته باشید و دیگر نیازی به قفل کردن آن به دوچرخه و اسکوتر و موتورسیکلت نباشد.

این کلاه توسط جاش کوهن، دام کاتن و ویل وود، تیم علاقه‌مند به دوچرخه‌سواری و از بنیان‌گذاران استارتاپ نیولین، طراحی شده است. ایده ساخت این کلاه ایمنی تاشو زمانی به ذهن «جاش کوهن» خطور کرد که می‌خواست از دوچرخه‌های کرایه‌ای مرکز لندن استفاده کند ولی کلاه ایمنی نداشت و احساس خطر می‌کرد. ویل وود، مهندس اسبق شرکت استون مارتین است. جاش و ویل به همراه دوست دیگر خود «دام»، روی طراحی، جزئیات، کارایی و کارآمدی موثر این کلاه در حین پایداری و ایمنی کافی کار کردند و البته دنبال طراحی مقرون به صرفه بودند.

کلاه ایمنی Flip-Clip Go به طور کامل از پلاستیک‌های بازیافتی ساخته شده است. این پلاستیک‌های بازیافتی از کف اقیانوس‌ها، دریاها و محل دفن زباله‌ها تهیه شده و پیش از استفاده، کاملا تمیز و ضدعفونی می‌شوند و بعد قالب‌گیری خواهند شد. هر کلاه ایمنی Flip-Clip Go با مشارکت کارخانه Cameron-Price در انگلیس تهیه می‌شود و به بازیافت ۲۰ بطری پلاستیکی کمک می‌کند. استارتاپ نیولین امیدوار است تا سال ۲۰۳۰ به طور کامل استفاده از کربن در دنیا کنار گذاشته شود.

در داخل این کلاه ایمنی از یک لایه محافظ پلی استایرن منبسط شده (EPS) استفاده شده است تا در حوادث نیز به اندازه کافی محکم و ضربه‌گیر باشد. کلاه Flip-Clip Go که نشان  Red Dot Design Concept Award سال ۲۰۲۱ را هم کسب کرده است.

منبع yankodesign
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.