فیلم هانیبال Hannibal – معرفی و بررسی

0

کارگردان: ریدلی اسکات، فیلمنامه: دیوید ممت، استیون زایلیان براساس رمانی که به قلم توماس هریس. بازیگران: آنتونی هاپکینز (هانیبال لکتر)، جولیان مور (کلاریس استارلینگ)، ری لیوتا (پاول کرندلر)، فرانکی آر.فیسون (بارنی)، جیان کارلو جیانینی (پازی) زمان:۱۳۱ دقیقه و ۴۷ ثانیه، مناسب برای سنین بالای هجده سال، محصول:۲۰۰۱-آمریکا

کلاریس استارلینگ، مأمور اف بی آی، به خطا باعث کشته شدن پنج نفر می‌شود. او همان مأموری است که ده سال قبل، به کمک یک قاتل زنجیره‌ای به نام هانیبال لکتر، قاتلی دیگر به نام جیم گامپ را گرفتار کرده بود. در اداره پاول کرندلر، دشمن همیشگی اوست. پاول با قدرتی که در اداره دارد، کلاریس را به خاطر کاری که کرده، مورد شماتت قرار می‌دهد. میسون ورگر متمول که به وسیله هانیبال فلج شده و حسابی از ریخت افتاده، در حال خرید مدارکی است که بتواند انتقام خود را از هانیبال بگیرد. او حتی پاول کرندلر را نیز زیر سلطه خود دارد. اکنون هانیبال در شهر فلورانس، ریاست یک کتابخانه را به عهده دارد. او از سر دلسوزی و همدردی نامه‌ای به کلاریس می‌نویسد. کلاریس با بویی که روی کاغذ مانده، سعی می‌کند که ردی از او پیدا کند.

پازی، پلیسی اهل فلورانس، به دنبال درخواست اف بی آی مبنی بر بازرسی از یک عطرفروشی محلی، به هویت هانیبال پی می‌برد. وقتی پازی با پیشنهاد پاداشی بزرگ از سوی ورگر مواجه می‌شود، تصمیم می‌گیرد که هانیبال را به دام بیندازد، اما به همان روشی که پدربزرگش به قتل رسیده بود، کشته می‌شود. کلاریس متوجه می‌شود که پازی قصد دستگیری هانیبال را ندارد، بنابراین علی‌رغم مخالفت‌های کرندلر به بررسی پرونده هانیبال ادامه می‌دهد و درمی‌یابد که هانیبال به آمریکا برگشته است. هانیبال به قصد دیدن کلاریس به کنار منزل او می‌رود و در این هنگام، مأموران ورگر، هانیبال را بیهوش کرده و او را به جایی می‌برند که خوک‌های غول‌پیکر ورگر انتظارش را می‌کشند. لاریس که زخمی شده، هانیبال را نجات می‌دهد. سپس هانیبال، کلاریس را تا خانهٔ تابستانی کرندلر حمل می‌کند. کلاریس چشم باز می‌کند و متوجه می‌شود که هانیبال مغز کرندلر را برای شام آماده کرده است. هانیبال با القاء سعی می‌کند که کلاریس را هم به تبعیت از روش زندگی خود دعوت کند. کلاریس، هانیبال را به دام می‌اندازد، اما هانیبال می‌گریزد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.