اولین رندرهای سه بعدی مفهومی از خودروی اپل براساس پتنت‌های این شرکت منتشر شدند

استفاده از سبک طراحی آیفون و مک‌بوک پرو در خودران اپل

0

شرکت لیزینگ خودرو انگلیسی Vanarama با الهام‌گیری از آیفون، مک‌بوک و سایر محصولات اپل و البته ترکیب آن‌ها با پتنت‌های واقعی اپل، یک رندر سه بعدی مفهومی از اولین خودروی اپل ارائه کرده است. این تصاویر رندر، هم نمای بیرون و هم داخل کابین خودروی اپل را نشان می‌دهند.

با توجه به اینکه اپل درباره خودروهای خودران خود خیلی کم صحبت می‌کند و می‌توان گفت هیچ‌گونه اطلاعات دقیقی در دست نیست؛ این رندر مفهومی سه بعدی می‌توان فقط حدس و گمان باشد اما شرکت «واناراما» می‌گوید این خودروی شاسی بلند کوپه را براساس ثبت اختراع‌های واقعی اپل طراحی کرده است.

رندرهای شرکت «واناراما» دارای چندین ویژگی مهم پیاده‌سازی شده از روی پتنت‌های اپل هستند. مثلا، نحوه چرخش کامل صندلی‌های خودرو برای تبدیل فضای داخلی کابین به یک اتاق نشیمن یا طراحی بدون ستون خودرو که دسترسی به آن را آسان‌تر می‌کند.

درهای اتوبوسی که انعطاف‌پذیری بیشتری برای جابه‌جایی و سوار کردن مسافر ایجاد می‌کنند و پنجره‌های بزرگ که باعث افزایش فضای بالای سر در هنگام سوار شدن به خودرو می‌شوند؛ از دیگر بخش‌هایی هستند که کاملا براساس ثبت اختراع‌های اپل طراحی شدند.

ویژگی‌های داخل کابین و امکانات سرگرمی و رفاهی این خودرو نیز ردی از پتنت‌های اپل را دارند. به عنوان نمونه، استفاده از دستیار صوتی سیری در فرمان، داشبورد کاملا قابل سفارشی‌سازی و صفحه ناوبری براساس ثبت اختراع‌هایی است که در این مدت اپل داشته است.

طراحی ظاهری و رابط کاربری خودرو نیز مشابه چیزی است که از اپل در محصولاتش شاهد بودیم. مثلا، دستگیره‌های در جمع‌شونده که شبیه دکمه‌های آیفون هستند یا جلوپنجره مشبک که از دریچه‌های دایره‌ای مک‌بوک پرو الهام‌گیری شدند و روی آن‌ها لوگوی درخشانی مشابه نسل‌های پیشین مک‌بوک حک شده است. رنگ سفید مات، رنگ محبوب اپل در زمان عرضه آیفون ۴ در سال ۲۰۱۰ است.

رندر سه بعدی تعاملی خودروی اپل

پتنت‌ها تضمین نمی‌کنند اپل خودرویی براساس آن‌ها بسازد اما شواهدی ارائه می‌دهند که این شرکت در حال تحقیق و توسعه یک خودروی خودران است. البته، گزارش‌های زیادی هم منتشر شده که می‌گویند اپل ایده فروش عمده خودرو را کنار گذاشته است.

ماه گذشته، نشریه بلومبرگ گزارش داد اپل کار خود را روی یک خودروی طراحی شده توسط خودش، دوباره از سر گرفته است و می‌خواهد یک وسیله نقلیه کاملا خودران بسازد. گفته می‌شود اپل می‌خواهد خودرویی بسازد که فاقد فرمان یا پدال باشد و فضای داخلی آن برای رانندگی بدون دست طراحی شده است. با این حال، اپل هنوز در حال بررسی ایده گنجاندن فرمان است و اینکه آیا در خودروهای آینده فرمان مورد نیاز است یا خیر و راننده تحت یک شرایط اضطراری چگونه باید هدایت خودرو را به دست بگیرد.

همچنین، بلومبرگ گزارش داده است اپل طرحی مشابه خودروی Lifestyle Vehicle از شرکت Canoo در نظر دارد که مسافران در داخل کابین خودرو، رو به روی یکدیگر و در کناره‌های می‌نشینند.

گفته می‌شود اپل قصد دارد خودروی خودران خود را تا چهار سال آینده معرفی کند. برخی گزارش‌ها از معرفی اولین خودروی اپل در سال ۲۰۲۵ خبر می‌دهند.

شرکت واناراما یک رندر سه بعدی زنده و مفهومی تعاملی از خودروی اپل نیز ارائه کرده است تا مردم بتوانند خودشان و از نزدیک، جزئیات نمای ظاهری و داخل کابین را از نزدیک مشاهده کنند.

منبع macrumors
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.