پتنت شرکت اپل می‌خواهد جلوی سرک کشیدن دیگران و دید زدن محتوای آی‌فون شما را بگیرد

0

سناریوی اول: با دوستی همسفر می‌شوید، از بد حادثه، این دوست بسیار «کنجکاو» است و شما نمی‌توانید به خیال راحت به ایمیل‌ها خود پاسخ بدهید یا وب‌گردی کنید.

سناریوی دوم: سایت‌های خبری فرنگی را در کنار همکار یا رئیستان چک می‌کنید و از بد حادثه، چند عکس باز می‌شوند که این شائبه را در ذهن آنها ایجاد می‌کنند که کار شما مدام این است که سایت‌های مسئله‌دار را چک کنید!

سناریوهایی مثل این مدام رخ می‌دهند. گاهی اوقات ما برای حفظ حریم خصوصی مشکل زیادی داریم و این مسئله سرک کشیدن آدم‌های پیرامونی و دید زدن محتوای گوشی‌ها، گاهی خیلی آزارنده می‌شود.

خوشبختانه سایت Apple Insider متوجه پتنت جدیدی که توسط اپل ثبت شده و این مشکل را می‌تواند در آینده حل کند، شده است.

اسم این پتنت «نمایشگرهای با زوایای دید قابل تنظیم» نام دارد که از اسمش مشخص است که قرار است چه بکند.

تصور کنید که شما به میل خود بتوانید تنظیم کنید که وقتی آی‌فون یا آی‌پد در دست دارید یا در حال کار با مک هستید، افراد پیرامون شما بتوانند نمایشگر شما را ببینند یا نه.

متأسفانه برای عملی شدن این فناوری، باید لایه‌ دیگر به صفحه نمایش اضافه بشود تا در وقت لزوم جلوی عبور نور از زاویه‌ای خاص گرفته شود و مسلما برای چنین تغییری، مدت قابل توجهی زمان نیاز هست.

البته الان فیلترهای پولاریزه‌ای وجود دارد که نصفه و نیمه این کار را می‌کنند، منتها میزان نور و نیز کیفیت رنگ‌ها را اندکی دگرگون می‌کنند.

اما اگر پتنت اپل عملی بشود، این مشکل برطرف می‌شود و شما می‌توانید به راحتی این ویژگی را فعال یا غیرفعال کنید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.