شرکت RED از نیکون به دلیل نقض پتنت‌های فشرده‌سازی ویدیو شکایت کرد

0

شرکت RED از نیکون به دلیل کپی غیرقانونی فناوری فشرده‌سازی داده شکایت کرده است. این دادخواست ادعا می‌کند که نیکون در دوربین مدل نیکون Z9 با به‌روزرسانی اخیر میان‌افزار ۲.۰ ، کپی رایت این شرکت را نقض کرده است.

این شکایت امروز در یک دادگاه فدرال در جنوب کالیفرنیا تنظیم شد و ادعا می‌کند که سازنده دوربین ژاپنی و شرکت‌های تابعه آن در ایالات متحده به طور غیرقانونی ۷ پتنت را نقض کرده‌اند.

در پرونده، RED به نوعی از فشرده‌سازی اشاره شده که می‌گوید آن را ثبت اختراع کرده و توسط نیکون در Z9 استفاده می‌شود:

دوربین را می‌توان به گونه‌ای پیکربندی کرد که داده‌های تصویر آبی و قرمز را به گونه‌ای تغییر دهد که تراکم‌پذیری داده ها را افزایش دهد. سپس داده‌ها را می‌توان فشرده و در این فرم ذخیره کرد. این امر به کاربر اجازه می‌دهد تا داده‌های قرمز و آبی را بازسازی کند تا داده‌های خام اصلی را برای یک نسخه اصلاح‌شده از داده‌های خام اصلی به دست آورد. علاوه بر این، داده ها را می‌توان پردازش کرد تا عناصر تصویر سبز ابتدا پاکسازی شوند و سپس عناصر قرمز و آبی بر اساس مقادیر عناصر تصویر سبز پاکسازی شده بازسازی کرد.

در آخرین به‌روزرسانی میان‌افزار نیکون که در آوریل اعلام شد، این شرکت فیلمبرداری ۸.۳K RAW را با حداکثر سرعت ۶۰ فریم در ثانیه در قالب N-RAW نیکون یا حداکثر تا ۴.۱K با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه در ProRes RAW HQ فعال کرد. نیکون می‌گوید که N-RAW  تمام عمق و جزئیات یک ویدیوی RAW 12 بیتی را در بر می‌گیرد و آن را در فایلی قرار می‌دهد که اندازه آن نصف فایل‌های ProRes RAW HQ است.

نیکون ادعا کرده که به این خلاقیت در فشرده‌سازی را با مشارکت با intoPIX دست پیدا کرده است. در آن زمان، intoPIX ادعا کرد که فناوری
‌اش کارآمدترین فایل‌های RAW را ارائه می‌کند که به لطف «پردازش و کدنویسی خلاقانه» به هیچ وجه یکپارچگی تصویر را به خطر نمی‌اندازند.

ویژگی TicoRAW ماه‌هاست که در اخبار عنوان شده، اما RED احتمالاً منتظر بود تا قبل از طرح دعوی قضایی، آن را در دوربین رقیب پیاده‌سازی کند. شکایت RED می گوید که نقض حق اختراع نیکون “عمدی” بوده است و ادعا می‌کند که نیکون از پتنت‌های RED اطلاع داشته است.

RED به دنبال گرفتن خسارت و منع شدن نیکون از نقض بیشتر حق اختراعش است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.